Blow-Out Kit: травматична аптечка (частина 2)

У попередній публікації я розповідав що таке аптечка формату Blow-Out Kit і на яких принципах вона заснована. Зараз продемонструю як вони реалізуються на практиці.

Підсумок та зовнішній вигляд Blow-Out Kit

Blow-Out Kit: зовнішній вигляд - secretsquirrel.com.ua

Оскільки Blow-Out Kit – це необхідний мінімум засобів на випадок травматичних ушкоджень, вибір було зроблено на користь компактності. З цим успішно допомогли:

Вміст Blow-Out Kit

Інфо

Описаний вміст станом на січень 2015 року.

Логічно наповнення підсумка можна розбити на три великі групи. Дві з них спрямовані на боротьбу з основними відворотними причинами смерті: кровотечами, пневмотораксом і блокуванням прохідності дихальних шляхів. Третя – допоміжні медичні компоненти. Condor Rip-Away EMT Lite Pouch зручно розмістив всі ці засоби всередині.

Засоби боротьби з пневмотораксом та порушеннями прохідності дихальних шляхів

Blow-Out Kit: компоненти проти порушень прохідності дихальних шляхів - secretsquirrel.com.ua

Засоби боротьби з кровотечами та ушкодженнями

Blow-Out Kit: компоненти проти кровотеч та травм - secretsquirrel.com.ua
 • Джгут-турнікет Combat Application Tourniquet (C-A-T) 1 шт. – для блокування критичних кровотеч з кінцівок. Додатковий C-A-T також фіксується на тілі для прискорення доступу.
 • Гемостатичний бинт Z-Medica Quikclot Combat Gauze Z-Fold 1 шт. – для блокування критичних кровотеч при проникаючих ураженнях, тампонування ран там, де використання джгутів неможливе чи недоцільне.
 • Бандаж FirstCare Emergency Bandage 1 шт. – основний перев’язувальний матеріал для блокування критичних кровотеч, накладання компресійних пов’язок замість, або разом із джгутами.
 • Бинт еластичний 1 шт. – допоміжний перв’язувальний матеріал для компресійних пов’язок, створення додаткового тиску поверх Quikclot Combat Gauze Z-Fold, фіксації суглобів при розтягненнях, вивихах тощо.
 • Бинт 10 см. х 5 м. (нестерильний) 1 шт. – допоміжний перев’язувальний матеріал для некритичних ушкоджень, і випадків коли використовувати бандаж чи еластичний бинт немає потреби.
 • Серветки марлеві (стерильні) 2 уп. (10 шт.) – допоміжний перев’язувальний матеріал для обробки більших площ ушкоджень, опіків, тампонування проникаючих уражень тощо.
 • Пластир рулонний 1 шт. – для фіксації перев’язувального матеріалу, обробки дрібних ушкоджень. Легко рветься руками, для більшої компактності загорнений у пласку смужку.

Допоміжні медичні засоби

Blow-Out Kit: допоміжні компоненти - secretsquirrel.com.ua
 • Оглядові рукавички NAR Black Talon Gloves 2 шт. – гіпоалергенні нітрилові рукавиці для захисту від інфекційних захворювань, що передаються контактним способом.
 • Медичні ножиці MSM EMT Trauma Shears 1 шт. – атравматичні ножиці з тупими кінцями для розрізання одягу і доступу до місця ураження. Також допомагають з відкриванням пакування медичних засобів.
 • Рятувальна ковдра NDūR Emergency Survival Blanket 1 шт.гіпотермічна ковдра для підтримання сталої температури тіла потерпілого з масивними крововтратами. Також згодиться для влаштування аварійного укриття на випадок негоди.
 • Ватні диски 5 шт. – для обробки дрібних ушкоджень чи аварійного розведення вогню.
 • Гігієнічні палички 5 шт. – для обробки дрібних ушкоджень та гігієнічних потреб.
 • Пластир бактерицидний 5 шт. – для обробки дрібних ушкоджень, мозолів тощо.
 • Розчин хлоргексидину 1 шт. – для обробки дрібних ушкоджень, дезінфекції ділянки пред введенням декомпресійної голки тощо.
 • Скальпель 1 шт. – ні НЕ для проведення операцій, хоча може згодитися і для них. Резервний ріжучий інструмент для обробки дрібних ушкоджень: скалок, укусів кліщів тощо.
 • Хімічне джерело світла (ХДС) 1 шт. – для освітлення вмісту підсумку у темну пору доби, використання як аварійного джерела світла при роботі з ушкодженнями, передачі аварійних сигналів і привернення уваги.
 • Перманентний маркер синього кольору 1 шт. – для фіксації часу накладання джгутів, заповнення карт потерпілих, нанесення додаткових позначок тощо. Синій колір найбільш контрастний у польових умовах, бо інші легко маскуються: чорний – попелом чи кіптявою, зелений – соком рослин, червоний – кров’ю.
 • Картка потерпілого 3 шт. – формалізована форма фіксації інформації про потерпілого. При передачі на вищі ступені медичного забезпечення несе інформацію про отримані травми, їх механізм, сортувальні категорії, допомозі, яка вже надавалася. Одна карта заповнена моїми даними, дві інші – пусті.

Blow-Out Kit, заповнений перерахованими засобами має наступний вигляд.

Blow-Out Kit: наповнення - secretsquirrel.com.ua

Сподіваюся даний приклад Blow-Out Kit полегшить вам комплектацію власної травматичної аптечки.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *