Огляд ковдри NDūR Emergency Survival Blanket

NDūR Emergency Survival Blanket – аварійна рятувальна ковдра для протидії розвитку гіпотермії.

Ковдри типу NDūR Emergency Survival Blanket відомі більшості під назвами “гіпотермічна ковдра”,”casualty blanket”, “rescue blanket”, “рятувальна ковдра”, “термічна ковдра” тощо. Ще один поширений варіант “космічна ковдра” або “space blanket”, оскільки їх розробка велася у космічній програмі NASA ще у 1964 році.

Виробляють їх шляхом напилення алюмінію на гнучку і зносостійку основу: поліетиленову плівку чи майлар. Алюміній надає поверхні плівки можливість відбивати тепло, а сама плівка набуває сріблястого чи золотистого кольору. Поверхня плівки після напилення здатна відбивати до 90% тепла, яке випромінюється нашим тілом. Така ефективність призвела до розповсюдження таких плівок у складі автомобільних аптечок, надзвичайних наборів чи аварійних комплектів.

Докладніше що таке гіпотермічна ковдра ми розглянемо на прикладі NDūR Emergency Survival Blanket з наступними характеристиками.

Важливо!

Через малу товщину гіпотермічна ковдра NDūR Emergency Survival Blanket не здатна блокувати втрати тепла пов’язані з теплопровідністю, тому не використовуйте їх як альтернативу туристичним килимкам (кариматам). Ізоляційних властивостей плівки недостатньо для протидії “витягуванню” тепла підстилаючою поверхнею.

Далі у огляді представлена гіпотермічна ковдра NDūR Emergency Survival Blanket у кольорі Olive\Silver. Постачається вона у вакуумованому пакеті в чорно-жовтих кольорах.

NDūR Emergency Survival Blanket: пакування спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду перераховані основні характеристики продукту: колір, розмір, вага. Крізь прозоре віконце в пакеті видно вибраний вами колір ковдри.

NDūR Emergency Survival Blanket: пакування ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду присутня вся інформація про виробника і його контакти, детальний опис виробу, а також демонструються способи його використання.

Зверху пакету знаходиться пластикова застібка типу Ziploc. Поверх неї розташований шов вакуумної пакувальної машини. Задля доступу всередину вам доведеться розірвати пакет між швом та застібкою, використовуючи присутні засічки. Застібка дозволяє багаторазово використовувати пакет після виймання ковдри. Відмічу лиш, що повторно скласти ковдру після її використання так само компактно майже не можливо.

NDūR Emergency Survival Blanket: зовнішня і внутрішні поверхні - secretsquirrel.com.ua

Зовнішня поверхня NDūR Emergency Survival Blanket виконана з майлару в кольорі Olive Drab, і здатна повністю блокувати потрапляння вітру та опадів. Вона полегшує створення мікроклімату навколо користувача, зменшуючи тим самим вплив конвекції на його тіло.

Внутрішня поверхня сріблястого кольору блокує втрати тепла, пов’язані з випромінюванням і випаровуванням вологи. Вона затримує тепло згенероване вашим тілом всередині плівки, блокує подальший розвиток гіпотермії, а також покращує відновлення самостійної терморегуляції. Для цього достатньо загорнути потерпілого в NDūR Emergency Survival Blanket як показано на фото нижче.

NDūR Emergency Survival Blanket: потерпілий у рятувальній ковдрі сидить під деревом - secretsquirrel.com.ua

Пам’ятайте, що через високу щільність, гіпотермічні ковдри мають погану паропроникність. Як результат – на внутрішній стороні утворюється конденсат. Тому не утримуйте потерпілого всередині гіпотермічної ковдри занадто довго, або періодично розгортайте його, щоб конденсат міг збігти чи випаруватися з внутрішньої поверхні.

NDūR Emergency Survival Blanket знадобиться не лише для протидії гіпотермії, що вже наступила, а й для її профілактики. В такому контексті гіпотермічні ковдри використовуються туристами як навіси чи екрани, що відбивають тепло вогнища, розведеного навпроти.

На додачу, використовується і контрастність внутрішньої поверхні на місцевості, аби привернути до вас увагу у випадку необхідності. Частини ковдри можна розвісити для маркування маршруту, що забезпечить наступні переваги: полегшить навігацію і пошук зворотного шляху, пришвидшить роботу пошуково-рятувальних загонів.

Головний недолік гіпотермічних ковдр – мала стійкість до механічних навантажень. Вони легко рвуться і швидко зношуються при необережному поводженні. NDūR Emergency Survival Blanket має більшу щільність. Згідно з виробником, на ньому навіть можливо перетаскувати легкі вантажі. Але я радив би остерігатися гострих країв на самих вантажах чи навколо. Загалом, використання гіпотермічної ковдри вважається надзвичайним та одноразовим заходом, тому таких ковдр при собі бажано мати одразу декілька.

Ковдра NDūR Emergency Survival Blanket, представлена в огляді, була придбана в магазині tacticalgear.ua. Якщо ж вас цікавлять більш витривалі ковдри, тоді радимо звернути увагу на SOL Sport Utility Blanket, але це вже геть інші розміри і вага.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *