Огляд оклюзійного пластиру PMI Halo Chest Seal

HALO Chest Seal – оклюзійний пластир для боротьби з відкритим пневмотораксом від Progressive Medical International (PMI).

Проникаючі ураження в області грудної клітини порушують цілісність плевральної порожнини. Крізь отвір в неї проникає атмосферне повітря. З кожним наступним видихом повітря всередині порожнини стає все більше, а легеня не може розширитися до повного об’єму. Це явище називається пневмотораксом і веде до зменшення об’єму пошкодженої легені, зниження її ефективності й виключення з процесу дихання – колапсу легені.

Зупинити розвиток цього стану може оклюзійний пластир, головне завдання якого – блокувати місце проникаючого ураження, і зупинити подальше надходження атмосферного повітря всередину порожнини. Для виконання цього завдання PMI HALO Chest Seal наділений наступними особливостями:

 • Виготовлено без використання латексу.
 • Комплект з двох пластирів для блокування вхідного і вихідного отворів при вогнепальних пораненнях.
 • Особливий адгезивний склад, що забезпечує чудове прилипання до шкіри.
 • Зручні прихватки для відклеювання.
 • Можливість використання при температурах в межах 0 – 60 градусів Цельсія.
 • Розміри (см.): 27,4 х 19 x 0,5 (висота\ширина\глибина)
 • Вага: 45 г.

Пакуванням PMI HALO Chest Seal служить герметичний пакет із застібкою

PMI Halo Chest Seal: пакування спереду

Спереду на пакеті міститься вся інформація про продукт: виробник так його контактні дані, назва виробу, інструкція з застосування, а також номер NSN та штрихкод. Номер партії й строк придатності зазначені на окремій наліпці.

PMI Halo Chest Seal: пакування ззаду

Ззаду пакеті не має жодних позначок взагалі.

PMI Halo Chest Seal: клапан пакування

Горловина пакування має багаторазову застібку, яку після відкриття можна повторно заклеїти. Використавши один пластир з комплекту, ви можете повернути другий в пакет і заклеїти його назад. Особливо актуальним це буде у випадках коли присутній лише вхідний отвір, і використовувати обидва пластирі з комплекту немає потреби.

Інфо

Саме пакування, до слова, також можна використати як компонент для герметизації плевральної порожнини. У випадках коли обидва пластирі вже використані на інших потерпілих, стінки пакета у поєднанні з пластиром можна застосувати для створення імпровізованої оклюзійної пов’язки.

Конструктивні особливості PMI Halo Chest Seal

PMI Halo Chest Seal: загальний вигляд

Всередині пакування знаходиться основа із плівки, на яку наклеєні два оклюзійні пластирі PMI HALO Chest Seal пелюсткоподібної форми. Два, тому що вогнепальні поранення, при яких розвивається пневмоторакс, найчастіше мають два отвори: вхідний і вихідний. Якщо поранення не наскрізне, то одним комплектом PMI Halo Chest Seal можна надати допомогу двом потерпілим.

Площа PMI Halo Cheast Seal підібрана аби закривати вихідний отвір навіть від великих калібрів. Для кращого розуміння розмірів пластирів поряд із ними я поклав запальничку BIC Mini.

PMI Halo Chest Seal: клейка поверхня

Основа пластирів має спеціальний адгезивний склад з гідрогелю, який клеїться до шкіри навіть якщо вона брудна чи вогка від води, поту, крові тощо.

Застосування PMI Halo Chest Seal

Для надання першої допомоги при відкритому пневмотораксі й блокування отворів за допомогою PMI HALO Chest Seal достатньо виконати наступні дії.

 • Очистити місце поранення від крові та інших рідин задля покращення зчеплення поверхонь.
 • Дістати оклюзійний пластир з пакування.
 • Відклеїти пластир від плівки, використовуючи спеціальні прихватки.
 • Клейкою стороною прикласти оклюзійний пластир до отвору рани так, щоб він був розташований в центрі пластиру.
 • Притиснути пластир до місця ушкодження.
 • Вирівняти пластир, щоб він прилип по всьому діаметру.
 • За потреби зафіксувати пластир еластичним бинтом чи компресійною пов’язкою.
 • Повторити усі кроки для другого отвору, якщо він присутній.
PMI Halo Chest Seal: застосування

Після застосування оклюзійного пластиру, пневмоторакс може перейти із відкритої форми в закриту, тому потерпілий потребує термінового доправлення до медичного закладу задля проведення належної діагностики та профільного лікування.

Оклюзійний пластир PMI HALO Chest Seal, представлений в огляді, було придбано у магазині paramedic.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *