Огляд джгута-турнікета NAR Combat Application Tourniquet Gen6

Combat Application Tourniquet Gen6 від North American Rescue (NAR) – високоефективний джгут-турнікет, здатний зупиняти критичні кровотечі за лічені секунди.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: складений для застосування - secretsquirrel.com.ua

Джгути-турнікети – це високоефективний засіб для зупинки критичних кровотеч кінцівок, і NAR Combat Application Tourniquet Gen6 (C-A-T), як типовий їх представник, що рекомендований Комітетом з тактичної бойової допомоги пораненим (CoTCCC), ввібрав у себе наступні особливості.

 • Дозволяє швидко зупиняти критичні кровотечі, інтенсивність яких загрожує життю.
 • 100% ефективність у блокуванні кровотеч з верхніх та нижніх кінцівок, доведена Інститутом хірургічних досліджень Армії США.
 • Офіційний контрактний джгут Армії США.
 • Успішне застосування навіть однією рукою.
 • Спроєктований для використання у будь-яких погодних умовах.
 • Доступні кольори: Black, Blue, Orange.
 • Розміри у складеному стані (см): 17 х 6 х 4 (довжина\ширина\глибина). Загальна довжина ~ 95 см.
 • Вага (г): 77.

Джгут дійсно використовується військовими, силами правопорядку та спеціалістами з порятунку не лише США, а і далеко за його межами, а за свої робочі характеристики отримав вельми позитивну репутацію. Знайомитися з цим джгутом-турнікетом будемо на прикладі NAR Combat Application Tourniquet Gen6 в кольорі Black.

Пакуванням для джгута-турнікета слугує прозовий пластиковий пакет, куди він разом з інструкцією пакується під дією вакууму.

Важливо!

Залишати джгут-турнікет в пакеті рекомендовано лише під час довготривалого зберігання. Як тільки ви пакуєте джгут-турнікет до індивідуальної аптечки, чи комплекту, з якого він буде використовуватися за призначенням – обов’язково виймайте його з пакета. Так ви зможете зекономити кілька секунд на розпаковування джгута-турнікета, які у випадку масивної кровотечі з магістральних судин можуть мати критичне значення.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: платформа - secretsquirrel.com.ua

Платформа NAR Combat Application Tourniquet Gen6 є основою всього виробу, та об’єднує всі його конструктивні елементи разом. ЇЇ основне завдання – утримувати положення джгута на кінцівці, не дозволяти йому ковзати чи обертатися, особливо під час закручування ворота. Частково цій платформі джгут-турнікет й завдячує можливістю ефективного використання однією рукою як на верхніх, так і нижніх кінцівках.

До цієї платформи розмірами 4 х 9 сантиметрів (ширина\довжина) кріпляться зачепи, широка зовнішня стропа, внутрішня вузька стропа та ворот про конструкцію й призначення яких ми поговоримо нижче.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: скоба з двома щілинами - secretsquirrel.com.ua

Пластикова скоба з двома щілинами розташована на одному з кінців NAR Combat Application Tourniquet Gen6 поряд із платформою. Дві щілини, та виступи цієї скоби, які добре видно на фото вище, призначені для пропускання протилежного кінця джгута-турнікета. З її допомогою ви отримуєте можливість пропустити широку стропу довкола кінцівки, затягнути та зафіксувати її положення задля максимального прилягання до кінцівки.

Присутність двох щілин передбачає фіксацію стропи в двох можливих конфігураціях: одноручній та дворучній. Одноручну конфігурацію з пропусканням стропи джгута-турнікета крізь одну щілину North American Rescue радить використовувати для зупинки кровотеч верхніх кінцівок. Дворучну, з пропусканням стропи через обидві щілини, – для зупинки кровотеч нижніх кінцівок.

Додаткова сила тертя, що виникає при пропусканні стропи крізь обидві щілини посилює фіксацію стропи при накладанні на верхню третину стегна, що може мати доволі широкий переріз. Відповідно, чим більше тертя й фіксації – тим кращу компресію можна отримати при закручуванні джгута-турнікета, й тим надійніше вона утримуватиметься при подальшому транспортуванні пораненого до медичного закладу.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: ворот - secretsquirrel.com.ua

Пластиковий ворот довжиною 15 сантиметрів, що знаходиться над платформою NAR Combat Application Tourniquet Gen6 в своєму центрі оснащений щілиною, куди пропущена внутрішня стропа джгута-турнікета шириною 2,5 сантиметра. Ця стропа проходить по всій довжині зовнішньої стропи, тож обертання ворота призводить до зменшення її довжини й здавлювання кінцівки.

Задля спротиву +механічним навантаженням при обертанні, центральна частина ворота має збільшений діаметр, а його кінці дещо зменшені задля полегшення потрапляння всередину зачепів для фіксації. Також кінці ворота мають по три текстурні заглиблення, що покращує тактильну ідентифікацію ворота, та зчеплення з мокрими чи закривавленими руками, або руками в слизьких медичних рукавичках.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: зачепи - secretsquirrel.com.ua

Зачепи NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) виходять з основної платформи та мають ширину у 2,5 сантиметра. Заокруглена форма зачепів передбачена для утримання кінців ворота всередині після його закручування. В ці зачепи ворот потраплятиме при кожному застосуванні джгута-турнікета задля блокування його обертання у зворотному напрямку.

Зовнішня поверхня зачепів має липучку з гачками, поверх якої є можливість приклеїти додаткову липучку білого кольору. До неї ми ще повернемося дещо згодом, а поки зазначу, що ця липучка запобігає звільненню ворота з зачепів під час зміни положення чи транспортування потерпілого.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: липучка - secretsquirrel.com.ua

Липучка, що використовується по всій довжині зовнішньої стропи NAR Combat Application Tourniquet Gen6 шириною 4 сантиметри, відрізняється від традиційної тим, що здатна клеїтися сама до себе. Їй не потрібна відповідна протилежна сторона, тому що на її поверхні присутні як гачки, так і петлі. Тобто її можна приклеїти саму до себе в будь-якому місці, й вона утримуватиме задане положення. Ця особливість сприяє адаптації джгута-турнікета під застосування на потерпілих різного віку, статі, зросту тощо й робить його дійсно універсальним.

Ну а що як поверхня липучки заб’ється піском, брудом чи снігом, то пряжка з двома щілинами візьме на себе основну роботу з фіксації положення зовнішньої стропи. Хоча, маю визнати, що такі ситуації скоріше виняток, ніж правило, тому липучка C-A-T Gen6 надійно виконує свої функції.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: кінець Red Tip - secretsquirrel.com.ua

Ходовий кінець джгута-турнікета має заокруглену форму, й додатково позначений червоним кольором. Це так звана Red Tip Technology, що використовується North American Rescue (NAR) для позначення місць за які варто хапатися в першу чергу. Схожі позначки червоним кольором присутні й на пакуванні їх оклюзійних пластирів NAR HyFin Chest Seals й на пакуванні бандажів NAR Emergency Trauma Dressing тощо. У випадку з кінцем джгута-турнікета ця позначка допомагає прискорити його візуальну ідентифікацію в умовах стресових ситуацій та поганого освітлення задля подальшого пропускання в щілини скоби.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: стропа для позначення часу - secretsquirrel.com.ua

Ще одна липучка білого кольору присутня на зовнішній стороні зачепів, й передбачена для фіксації часу накладання джгута-турнікета, про що свідчить фабрична позначка “TIME” на її зовнішній поверхні. Тож у вас не має потреби шукати додаткові папірці чи інші засоби, що зазвичай радять підкладати під звичайні гумові джгути.

Натомість цією липучкою ви можете з’єднати зачепи задля кращого утримання ворота всередині них, й написати час накладання джгута прямо тут, використовуючи маркер зі складу вашої травматичної аптечки.

Загалом, не дивлячись на відносну складність конструкції, принцип роботи джгута вельми простий, і нагадує традиційну закрутку, яка використовується при кровотечах. Після регулювання джгута по діаметру, і його блокування за допомогою липучки й пряжки з двома щілинами, в дію приводиться внутрішня стропа, діаметр якої зменшується при обертанні ворота. Після того як стягування внутрішньої стропи зупиняє кровотечу, положення вороту фіксується всередині зачепів.

Така конструкція має ряд переваг у порівнянні із традиційним гумовим джгутом, зокрема:

 • Можливість самостійного накладення джгута навіть з використанням однієї руки, що вельми проблематично при використанні традиційного гумового джгута.
 • Гума чутлива до холоду, в той час, як матеріали NAR Combat Application Tourniquet Gen6 допускають його ефективне застосування навіть при низьких температурах, опадах й інших несприятливих погодних умовах.
 • Пряжка з двома отворами надійно блокує вибраний діаметр джгута навіть якщо липучка пошкоджена чи забита піском, снігом тощо.
 • NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) можна накладати безпосередньо на шкіру, без матерії чи інших засобів, оскільки ширша стропа виконує їх функцію.
 • NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) дозволяє надавати дозовану компресію як при накладанні джгута, так і при його послабленні, що спрощує подальший перехід з джгута на компресійну пов’язку у випадку необхідності.

В цій публікації ми ознайомилися з конструктивними особливостями NAR Combat Application Tourniquet Gen6. Далі ми також ознайомимо вас зі способами складання джгута-турнікета задля його ефективного використання, а також з алгоритмами його накладання на верхні та нижні кінцівки.

NAR Combat Application Tourniquet Gen 6: складений для застосування - secretsquirrel.com.ua

Джгут NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T), представлений в огляді, можна придбати у наших друзів в магазинах tacticalgear.ua та paramedic.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *