Quikclot Combat Gauze Z-fold – гемостатичний засіб від Z-medica, що прискорює процес природного згортання крові.
Даний продукт – представник третього покоління гемостатичних засобів Quikclot від Z-medica, які першочергово розроблялися як засіб зупинки масивних кровотеч в частинах тіла, де накладання джгута неможливе або недоцільне: шия, промежина та сідниці, пахви. Від джгутів гемостатичні засоби відрізняються меншим механічним впливом на кровоносні судини і нерви, а також відсутністю повної та тривалої зупинки кровообігу частини тіла. Висока ефективність зробила Quikclot Combat Gauze Z-Fold основним вибором Збройних Сил США і багатьох інших країн. Не останню роль у цьому відіграли наступні переваги:
- Стерильне вакуумне пакування.
- Компактні розміри та мала вага.
- Неткана основа бинта, що полегшує очищення рани на госпітальному етапі.
- Можливість відстежити весь матеріал чи його залишки за допомогою рентгену.
- Основна дієва речовина: каолін.
- Розміри (см.): 7,5 х 370 (висота\довжина).
Конструктивні особливості Quikclot Combat Gauze Z-Fold
Поставляється Quikclot Combat Gauze Z-Fold у вельми щільному пластиковому пакуванні, призначеному для захисту вмісту від механічних ушкоджень. Також дане пакування дозволяє утримувати перев’язувальний матеріал стерильним до моменту його застосування.

Спереду зазначене головне призначення бинта, його розміри, а також номер NSN. Тут же присутня і позначка про видимість бинта під дією рентгенівського випромінювання.

Ззаду пакування більш інформативне, і несе на собі ілюстровану інструкцію з застосування, а також вказівки по видаленню бинта після його використання. Вони будуть корисними медичному персоналу, якому буде передано потерпілого.
Важливо!
Відкривати пакування з цікавості я вам сильно не раджу, оскільки гемостатичний агент насичується вологою з повітря, після чого стає непридатним для використання. Ще одна причина – поглинання вологи з поверхонь, через яке братися руками за бинт рекомендовано лише в медичних рукавичках. Після контакту з гемостатичним агентом ретельно мийте руки і деякий час уникайте контакту з обличчям, очима, носом і іншими слизовими оболонками.

Всередині пакування на вас чекатиме нетканий перфорований білий бинт шириною 7,5 і довжиною 370 сантиметрів. Одна з переваг Quikclot Combat Gauze Z-Fold – це метод його пакування. На відміну від більшості бинтів, які скручуються рулонами, цей перев’язувальний матеріал складається Z-подібними витками. Як результат бинт займає менший об’єм, що вельми важливо в умовах обмеженого простору всередині підсумків індивідуальних аптечок. Окрім цього, бинт, складений таким чином, вельми зручно вибирати при тампонуванні глибоких ран. В таких випадках внутрішній простір каналу рани легко заповнити, пропихаючи Quikclot Combat Gauze Z-Fold всередину, і минаючи ризик випустити бинт із рук при розмотуванні.
Quikclot Combat Gauze Z-Fold це представник третього покоління продуктів Quikclot, до складу яких входить гідрований каолін. Він не викликає опіків, на які скаржилися при використанні продуктів першого покоління. Каолін також має небілкову структуру, і не викликає алергічних реакцій, як, наприклад, хітозан чи тромбін. При взаємодії з кров’ю каолін прискорює процес природного згортання, а також згущує її до стану желе. Завдяки цьому Quikclot Combat Gauze Z-Fold здатний зупиняти масивні кровотечі магістральних судин за три хвилини, а ушкодження менших судин за лічені секунди.

По всій довжині гемостатичного бинта проходить блакитна S-подібна смужка, що добре помітна на фото вище. Вона відсвічує у рентгенівських променях, і допомагає ідентифікувати бинт всередині отвору рани. Навіть коли бинт повністю просочиться згорнутою кров’ю, ця стрічка допоможе медичному персоналу видалити його з ушкоджених тканин. Якщо на рентгені не видно цієї смужки – значить все полотно бинта було успішно видалене.
Застосування Quikclot Combat Gauze Z-Fold
Важливо!
Лише для одноразового зовнішнього використання! Уникайте потрапляння у очі! Не використовуйте гемостатичний бинт якщо пакування надірване чи пошкоджене.
Для ефективного застосування варто виконати наступні маніпуляції:
- Протерти рану серветкою для видалення надлишків крові.
- Розпакувати пакування. Також не викидайте пакування після відкривання.
- Заповнити увесь внутрішній простір бинтом, чи накласти кілька шарів поверх ушкодженої поверхні.
- Притиснути до рани і утримувати тиск не менше трьох хвилин, або до повної зупинки кровотечі.
- Надлишок довжини гемостатичного бинта намотати поверх рани.
- Повторно оцінити кровотечу.
- За необхідності накласти компресійну пов’язку поверх рани.
- Підкласти пакування під останній хід бинта чи компресійної пов’язки, і підготувати потерпілого до транспортування.
Останній пункт необхідний як підтвердження використання гемостатичного бинта, і як інструкція медичному персоналу, який буде проводити подальше профільне обслуговування потерпілого. Пов’язано це з тим, що у наших краях Quikclot не є загальноприйнятим засобом зупинки кровотеч, і не факт, що він відомий медичному персоналу, до якого надійде потерпілий. За пакуванням медичний персонал зможе встановити засіб, а також дізнатися про правильну його обробку.
- Повідомити медичному персоналу про обов’язкову іригацію (промивання) каналу рани після застосування гемостатичного бинта.
Інфо
Цей пункт важливий, оскільки за часів поширення першого покоління Quikclot у формі порошків чи гранул, неякісне очищення каналу рани при видаленні гемостатичного агента призводило до того, що гранули і згустки згорнутої крові могли лишатися всередині. Згодом вони викликали загноювання рани чи розвиток гангрени. Не дивлячись на той факт, що від гранул і порошків на користь бинтів, просякнутих гемостатичним агентом, відмовилися саме з цієї причини, потреба у якісному промиванні рани при цьому не зменшується.
Перев’язувальний матеріал Quikclot Combat Gauze Z-Fold, представлений у огляді, було придбано у магазині paramedic.ua.




Залишити відповідь