Огляд перев’язувального матеріалу Z-Medica Quikclot Combat Gauze

Quikclot Combat Gauze — гемостатичний (кровоспинний) засіб від Z-medica, призначений для зупинки кровотеч шляхом прискорення природного процесу згортування крові і одночасного блокування каналу рани.

Даний продукт — представник третього покоління гемостатичних засобів Quikclot от Z-medica, які першочергово розроблялися як спосіб зупинки масивних критичних кровотеч в тих місцях, де накладання джгута не можливе або недоцільне (шия, промежина та сідниці, пахви). Надалі ці засоби довели свою високу ефективність і почали використовуватися замість, або у поєднанні із джгутами. Якісною відмінністю гемостатичних засобів можна вважати той факт, що їх використання не пов’язане з механічним впливом на кровоносні судини і нерви, повною та тривалою зупинкою кровообігу кінцівок та іншими негативними проявами використання джгутів чи турнікетів. Ці властивості, разом з високою ефективністю у зупинці критичних кровотеч, зробили Quikclot Combat Gauze Z-Fold основним вибором Збройних Сил США і багатьох інших країн. Не останню роль у цьому зіграли і наступні особливості цього перев’язувального матеріалу

 • Стерильне вакуумне пакування.
 • Компактні розміри та мала вага.
 • Неткана основа бинта, що полегшує очищення рани на госпітальному етапі.
 • Можливість відстежити весь матеріал чи його залишки за допомогою рентгену.
 • Основна дієва речовина: каолін.
 • Розміри (см.): 7,5 х 370 (висота\довжина).

Конструктивні особливості Z-Medica Quikclot Combat Gauze Z-Fold

Гляньмо та цей перев’язувальний матеріал, та його особливості, ближче.

Огляд перев'язувального матеріалу Z-Medica Quikclot Combat Gauze Z-Fold - secretsquirrel.com.ua

Поставляється Quikclot Combat Gauze Z-Fold у вельми щільному пластиковому пакуванні, призначеному для захисту вмісту від механічних ушкоджень. Окрім, власне, механічного захисту, це пакування також дозволяє утримувати перев’язувальний матеріал стерильним. На лицьовій поверхні зазначене головне призначення бинта, його розміри, а також номер NSN. Тут же присутня і позначка про видимість бинта під дією рентгенівського випромінювання.

Огляд перев'язувального матеріалу Z-Medica Quikclot Combat Gauze Z-Fold - secretsquirrel.com.ua

Зворотня сторона пакування більш інформативна, адже несе на собі ілюстровану інструкцію з застосування, а також вказівки по видаленню бинта після його використання, які можуть бути корисними медичному персоналу, якому буде передано потерпілого.

Важливо!

Відкривати пакування з цікавості я вам сильно не раджу, оскільки гемостатичний агент насичується вологою з повітря не гірше пакетиків силікагелю, після чого стає непридатним для використання. Ще одна причина — поглинання вологи з поверхонь, через яке братися руками за бинт рекомендовано лише в медичних рукавичках, а після контакту з гемостатичним агентом рекомендують ретельно мити руки і деякий час уникати контакту з обличчям, очима, носом і іншими слизовими оболонками.

Огляд перев'язувального матеріалу Z-Medica Quikclot Combat Gauze Z-Fold - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакування на вас чекатиме нетканий перфорований білий бинт шириною 7,5 см. і довжиною близько 3,7 метрів. По всій довжині Quikclot Combat Gauze Z-Fold проходить голуба S-подібна смужка, добре помітна на фото вище, яка також відсвічує на рентгені. Потрібна вона для швидкої ідентифікації бинта всередині отвору рани навіть після того, як бинт повністю просочиться згорнутою кров’ю, а також допоможе персоналу, який буде видаляти Quikclot Combat Gauze Z-Fold з ушкоджених тканин. Якщо на рентгені ця смужка не відсвічує — значить всі часточки бинта були вийняті і більше не становлять загрози загоюванню рани.

Quikclot Combat Gauze Z-Fold це представник третього покоління продуктів Quikclot, до складу яких входить гідрований каолін, що не викликає опіків, які раніше могли виникати при використанні продуктів першого покоління. При цьому каолін також має небілкову структуру, і не викликає алергічних реакцій, як наприклад хітозан чи тромбін. При взаємодії з кров’ю каолін прискорює процес згортання крові, а також згущує її до стану желе, завдяки чому масивні кровотечі магістральних судин  Quikclot Combat Gauze Z-Fold здатний зупиняти за часові проміжки тривалістю до трьох хвилин, а ушкодження менших судин за лічені секунди.

Ще одна перевага Quikclot Combat Gauze Z-Fold — це метод його пакування. Навідміну від більшості бинтів, які скручуються рулонами, цей перев’язувальний матеріал складається Z-подібною «гармошкою». Завдяки такій формі пакування бинт займає менший об’єм, що вельми важливо в умовах обмеженого простору всередині підсумків індивідуальних аптечок. Окрім цього, бинт, складений таким чином, вельми зручно вибирати при тампонуванні глибоких (наприклад ножових чи вогнепальних) ран. В таких випадках внутрішній простір каналу рани легко заповнити, пропихаючи Quikclot Combat Gauze Z-Fold всередину, і минаючи ризик випустити бинт із рук при розмотуванні.

Застосування Z-Medica Quikclot Combat Gauze Z-Fold

Важливо!

Лише для одноразового зовнішнього використання! Уникайте потрапляння у очі! Не використовуйте Quikclot Combat Gauze Z-Fold якщо пакування надірване чи пошкоджене.

Для ефективного застосування Quikclot Combat Gauze Z-Fold варто виконати наступні маніпуляції.

 • Протерти рану серветкою для видалення надлишків крові.
 • Розпакувати Quikclot Combat Gauze Z-Fold. Не викидайте пакування після відкриття.
 • Заповнити увесь внутрішній простір бинтом, чи накласти кілька шарів поверх ушкодженої поверхні.
 • Притиснути до рани і утримувати тиск не менше трьох хвилин, або до повної зупинки кровотечі.
 • Надлишок довжини Quikclot Combat Gauze Z-Fold намотати поверх рани, фіксуючи його положення.
 • Повторно оцінити кровотечу.
 • За необхідності накласти давлячу пов’язку поверх рани.
 • Підкласти пакування Quikclot Combat Gauze Z-Fold під останній хід бинта чи давлячої пов’язки, і підготувати потерпілого до транспортування.

Цей пункт необхідний як підтвердження використання Quikclot Combat Gauze Z-Fold і як інструкція медичному персоналу, який буде проводити подальше профільне обслуговування потерпілого. Пов’язано це з тим, що у наших краях Quikclot не є загальноприйнятим засобом зупинки кровотеч, і не факт, що він відомий медичному персоналу, до якого надійде потерпілий. За пакуванням медичний персонал зможе встановити засіб, а також дізнатися про правильну його обробку.

 • Повідомити медичному персоналу про обов’язкову іригацію (промивання) каналу рани після застосування Quikclot Combat Gauze Z-Fold.

Останній пункт важливий оскільки за часів поширення першого покоління Quikclot у формі порошків чи гранул, неякісне очищення каналу рани при видаленні гемостатичного агента призводило до того, що гранули і згустки згорнутої крові могли лишатися всередині, і викликати загноювання рани чи розвиток гангрени. Не дивлячись на той факт, що від гранул і порошків на користь бинтів, просякнутих гемостатичним агентом, відмовилися саме з цієї причини, потреба у якісному промиванні рани при цьому не зменшується.

Перев’язувальний матеріал Quikclot Combat Gauze Z-Fold, представлений у огляді, було придбано у магазині paramedic.com.ua.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: