Назофарингіальний повітропровід Rüsch

Назофарингіальний повітропровід Rüsch – засіб для підтримання прохідності дихальних шляхів, що механічно суміщає носогорло із навколишнім середовищем.

Блокування дихальних шляхів – одна з трьох основних відворотних причин смерті на полі бою, поряд із кровотечами і пневмотораксом. Механічне блокування дихальних шляхів також ускладнює проведення штучної вентиляції легень. Тож відновлювати прохідність дихальних шляхів необхідно в найкоротші терміни, для чого і використовуються штучні повітропроводи.

Наразі розповсюджені два основні види штучних повітропроводів: орофарингіальні (Oropharyngeal Airway чи OPA), що встановлюються через рот, та назофарингіальні (Nasopharyngeal Airway чи NPA) – встановлюються через ніс. Назофарингіальний (носогорловий) повітропровід, у порівнянні з орофарингіальним, має ряд переваг: простіший у застосуванні для некваліфікованого персоналу, не потребує визначення необхідного розміру, не викликає блювання, і може застосовуватися на притомних і непритомних потерпілих.

Назофарингіальний повітропровід Rüsch – це гнучка силіконова трубка, що встановлюється крізь ніздрю потерпілого для механічного відновлення прохідності дихальних шляхів. Rüsch – бренд, що належить компанії Teleflex Medical, що займається виробництвом медичного обладнання для урології, анестезіології, гастроентерології і хірургії. Окрім іншого, до продуктової лінійки Rüsch входять і назофарингіальні повітропроводи Robertazzi Nasopharyngeal Airway 123128 із наступними характеристиками:

  • Основний матеріал: Mediprene.
  • Тип пакування: стерильне.
  • Лубрикант в комплекті.
  • Доступні розміри: 20-36 Fr.

Конструктивні особливості

Назофарингіальні повітропроводи Rüsch постачаються коробками по десять штук. Пакування кожного повітряпроходу включає стерильний блістер.

Назофарингіальний повітропровід Rüsch: пакування спереду

Спереду, крізь прозорий пластик блістера можна бачити назофарингіальний повітропровід Rüsch.

Назофарингіальний повітропровід Rüsch: пакування ззаду

Ззаду, на паперовій поверхні нанесена ключова інформація про продукт та виробника. Також до задньої стінки блістера фіксується блискучий стік із трьома грамами лубриканту Aplicare. Гідрогелевий лубрикант використовується для полегшення просування повітропроводу в ніздрі потерпілого.

Виготовлений назофарингіальний повітропровід Rüsch із медіпрена (Mediprene) – гіпоалергенного і еластичного синтетичного матеріалу. На відміну від латексу, медіпрен не викликає алергічних реакцій, що дозволяє використовувати повітропроводи на ширшому колі пацієнтів.

Назофарингіальний повітропровід Rüsch: фланець та зріз

Знизу назофарингіальний повітропровід Rüsch має характерний зріз, гострий кут якого дозволяє легше занурити трубку повіттропроводу у ніздрю потерпілого, та полегшує просування нею. Це призводить до меншого дискомфорту, та запобігає травмуванню потерпілого при встановленні.

Зверху розташований фланець (flange). “Шапка” цього фланця не дозволяє повітропроводу зануритися у ніздрю потерпілого, що ускладнило б його виймання надалі. Можете бути спокійними – завдяки цьому розширенню назофарингіальний повітропровід Rüsch залишиться на місці після встановлення, та не провалиться в ніс потерпілого при транспортуванні.

Застосування назофарингіального повітропроводу Rüsch

Важливо!

Назофарингіальний повітропровід – одноразовий продукт не придатний до повторного використання. Після виймання з тіла потерпілого він має утилізуватися як предмет з потенційною біологічною небезпекою! Через безпосередній контакт із слизовими оболонками потерпілого повітропровід може бути заражений інфекційними хворобами.

Для успішного встановлення назофарингіального повітропроводу варто виконати наступні дії:

  • Вийміть повітропровід з пакування.
  • Нанесіть лубрикант та рівномірно розподіліть його по зовнішній поверхні.
  • Обережно закиньте голову потерпілого назад якщо цьому не суперечать травми шиї чи хребта.
  • Притисніть кінчик носа великим пальцем однієї руки, щоб розправити ніздрю.
  • Введіть повітропровід в ніздрю іншою рукою.
  • Просувайте трубку вглиб ніздрі до повного занурення. У випадку відчутного опору не проштовхуйте повітропровід силою – замість цього прокручуйте його з посиленням тиску, обертаючи трубку пальцями.
  • За потреби додатково закріпіть повітропровід пластиром.

Після виконання описаних дій, встановлений назофарингіальний повітропровід буде виглядати як на фото нижче.

Назофарингіальний повітропровід Rüsch: застосування

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *