Плівка-клапан для СЛР

Серцево-легенева реанімація (СЛР) – необхідний захід першої допомоги для боротьби із зупинкою дихання. Сьогодні ми розглянемо які засоби для неї використовуються, і що таке плівка-клапан для СЛР.

Плівка-клапан для СЛР, як і рукавички – це невіднятний елемент захисту людини, що надає першу допомогу. Це простий одноразовий пристрій, який служить двом головним цілям:

  • Захист людини, яка проводить штучну вентиляцію легень. При контакті слизових оболонок можлива передача інфекційних захворювань: туберкульозу, гепатитів, ВІЛу тощо.
  • Зниження порогу гидливості при проведенні штучної вентиляції легень. Актуально при проведенні серцево-легеневої реанімації незнайомцям, людям своєї\протилежної статі, потерпілим з залишками слини чи блювотних мас в ротовій порожнині тощо.

Якщо з призначенням тепер все зрозуміло – розглянемо, що таке плівка-клапан для СЛР на кількох прикладах.

Плівка-клапан для СЛР “Рот-в-рот”

Почнемо з простішого та поширенішого варіанту типу “Рот-в-рот”, що наразі входить до комплекту більшості українських автомобільних аптечок.

Плівка-клапан для СЛР: пакування рот-в-рот

Пакуванням плівці-клапану для СЛР слугує звичайний прозорий поліетиленовий пакет із застібкою. Оскільки плівка складається доволі компактно, то більшість об’єму займає сам клапан. Загалом, пакет із вмістом легко розміщається в кишені.

Плівка-клапан для СЛР: інструкція до рот-в-рот

Всередині пакування на вас чекають плівка-клапан для СЛР “Рот-в-рот” та інструкція до неї.

Плівка-клапан для СЛР: плівка рот-в-рот

Зверху, в центрі плівки розмірами 15 х 16 сантиметрів, видно пластикову камеру, всередині якої розміщується клапан. Вниз від цієї камери йде трубка овального перерізу.

Плівка-клапан для СЛР: клапан рот-в-рот

Клапан виконаний з прозорого пластику і забезпечує прохідність повітря лише в одному напрямку – від людини, що виконує штучну вентиляцію легень, до потерпілого. Таким чином знижується вірогідність потрапляння повітря і слини з рота потерпілого до людини, що надає допомогу.

Плівка-клапан для СЛР: загубник рот-в-рот

Знизу видно пластикову трубку довжиною 2 сантиметри. Цією трубкою клапан вставляється до рота потерпілого. На виході вона має додаткові ребра жорсткості, які не дозволяють стиснути трубку. Навіть якщо потерпілий зненацька стисне зуби, завдяки ребрам жорсткості діаметр трубки не зміниться.

Важливо!

На жаль, трапляється, що до складу автомобільної аптечки входить лише клапан. Ні в якому разі не використовуйте його без плівки! Сам по собі він не виключає контакту із слизовими оболонками потерпілого. Як альтернативу плівці можна використовувати пластикові пакети, гумові рукавички тощо, Їх площа обов’язково має покривати рот і губи потерпілого.

Плівка-клапан для СЛР, представлена вище, була придбана в магазині paramedic.com.ua.

Плівка-клапан для СЛР Paramedic

Окрім розповсюдженого варіанту плівки-клапана для СЛР типу “Рот-в-рот”, покажу ще й хоч менш поширений, але від цього не менш цікавий варіант з брендуванням магазину товарів для першої допомоги paramedic.com.ua.

Плівка-клапан для СЛР: кишеня зовні
Плівка-клапан для СЛР: кишеня зсередини

Пакуванням для цього варіанту слугує невеличка кишеня, виготовлена з текстильної стропи, липучки та кільця для ключів. Завдяки такому пакуванню плівка-клапан для СЛР може легко переноситися на ваших ключах або кріпитися до елементів одягу чи спорядження. Тож вона буде завжди при вас, і готова до застосування, якщо в ній виникне потреба.

Плівка-клапан для СЛР: плівка парамедик

Спереду ця плівка-клапан для СЛР має куди більшу площу, чим попередній приклад. Площі плівки достатньо не лише для того, щоб закрити рот та губи потерпілого, а й повністю закрити його обличчя. Так збільшується площа бар’єру та забезпечується кращий захист. Задля правильного позиціювання на плівці нанесено написи: “Operator side” на стороні де знаходитися людина, що надає допомогу, і “Top” – на стороні де має знаходитися чоло потерпілого.

Клапан тут менший і не має трубки, що вставляється до рота потерпілого.

Плівка-клапан для СЛР: гумки на вуха

Збоку додані невеликі гумові кільця, які можна накинути на вуха потерпілого, аби плівка-клапан для СЛР не зміщувалася під час проведення непрямого масажу серця.

Для порівняння нижче приведені фото обох плівок-клапанів для СЛР в складеному та розкладеному станах.

Плівка-клапан для СЛР: порівняння в запакованому стані
Плівка-клапан для СЛР: порівняння в розпакованому стані

Важливо!

При купівлі плівки-клапана для СЛР обов’язково треба пересвідчитися у надійності фіксації клапана до плівки. Між ними не повинно проходити повітря! Для цього можете спробувати продути клапан зі сторони потерпілого. Якщо плівка-клапан для СЛР має дефекти і пропускає повітря від потерпілого до людини, яка надає допомогу – вона небезпечна для використання.

Окрім використання за прямим призначенням при проведенні штучної вентиляції легень, перегорнута плівка-клапан для СЛР може використовуватися як вентильований оклюзійний пластир для боротьби із пневмотораксом.

Як і у попередньому випадку, дану плівку-клапан для СЛР можна придбати в магазині paramedic.com.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *