Огляд перев’язувального матеріалу FirstCare Emergency Bandage

The Emergency Bandage від FirstCare, більш відомий як «Israeli Bandage» чи «ізраїльський бандаж» — перев’язувальний пакет, що комбінує у собі властивості гемостатичного аплікатора, еластичного бинта та джгута-закрутки. Це ефективний засіб боротьби з критичними кровотечами.

Винайдення Emergency Bandage у свій час спровокувало революцію у військово-польовій медицині. Вся річ у тому, що перев’язувальні пакети, які використовувалися для блокування кровотеч до нього, не сильно еволюціонували з часів двох Світових війн. Тому слухачам курсів військово-польової медицини, яким був і винахідник FirstCare Emergancy Bandage курсант Бернард Бар-Натан (Bernard Bar-Natan) навіть радили використовувати камінь для створення додаткового тиску на місце ураження. Тож Бернард Бар-Натан почав задумуватися про дизайн перев’язувального матеріалу, в якому елемент для передачі тиску на місце ураження буде закладено конструктивно, аби не доводилося користуватися камінням чи іншими підручними засобами. З цієї ідеї вийшов FirstCare Emergency Bandage, що увібрав у себе наступні особливості:

 • Вбудований гемостатичний аплікатор, що прискорює згортання крові в місці кровотечі.
 • Поверхня аплікатора гладка та не прилипає до рани.
 • Вбудована платформа, що створює додатковий тиск на ушкоджені кровоносні судини.
 • Подвійне вакуумне пакування.
 • Доступні кольори: White, Green.
 • Розміри загальні (см.): 10 х 450 (висота, довжина)
 • Розміри гемостатичного аплікатора (см.): 10 х 17 (висота\ширина).

У продуктовій лінійці FirstCare на цю мить доступні Emergency Bandage висотою 10 см. (4″), 15 см. (6″) і 30 см. (12″, так званий «абдомінальний бандаж»). На фото нижче для порівняння розмірів можна бачити найменшого і найбільшого представників цієї лінійки.

FirstCare Emergency Bandage: перев'язувальні пакети 4" та 12" - secretsquirrel.com.ua

В ході огляду ми докладніше познайомимося з FirstCare Emergency Bandage на прикладі армійської версії висотою 10 см. (4″) в кольорі Green.

FirstCare Emergency Bandage: пакування спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду на вакуумному пакуванні зазначається інформація про продукт: його назва, ширина, дані про артикул, номер серії, дату виробництва, строк придатності, та місце виробництва, яким незмінно є Ізраїль. Взагалі загальна назва «ізраїльський бандаж» походить саме звідси, а від «американського» вони відрізняються наявністю С-подібної скоби.

Щільність зовнішнього пакування доволі висока, що дозволяє захистити вміст від механічних ушкоджень під час зберігання та транспортування, а також зберегти його стерильність з плином часу. Вміст зберігається під вакуумом, що частково деформує написи на пакуванні, проте зменшує загальні розміри бандажа до можливого мінімуму.

Справа знаходиться велика прихватка з зовнішнього пакування, на якій розміщений шов від вакуумного пакування. По обидві сторони цієї прихватки розташовані засічки, які полегшують відкривання зовнішнього пакета без потреби використовувати допоміжні засоби чи інструменти.

FirstCare Emergency Bandage: пакування ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду вся поверхня зовнішнього пакування виділена під ілюстровану інструкцію з шести пунктів, на якій зображений алгоритм застосування FirstCare Emergency Bandage. До неї ми ще повернемося трохи згодом, але саму інструкцію краще вивчати вже після відкривання вакуумованого пакета, бо так її поверхня стає рівнішою.

FirstCare Emergency Bandage: внутрішнє пакування - secretsquirrel.com.ua

Всередині вас очікуватиме ще одне внутрішнє пакування з прозорого вакуумованого пакета. Він посилює загальну щільність пакування, а також подовжує строк стерильності вмісту при тривалому зберіганні.

Конструктивні особливості FirstCare Emergency Bandage

Але краще відірвемося від пакування, і розглянемо сам FirstCare Emergency Bandage, який є еластичним бинтом висотою 10 сантиметрів та довжиною близько 4,5 метрів.

FirstCare Emergency Bandage: подушка-аплікатор - secretsquirrel.com.ua

На внутрішній поверхні бинта розташована біла подушка-аплікатор розмірами 10 х 17 см., основне завдання якої поглинати кров. Подушка чотиридюймової версії FirstCare Emergency Bandage здатна поглинути до 250 мл крові, шестидюймової — до 500 мл, а дванадцятидюймова поглинає аж до 1000 мл крові. Саме цією поверхнею ви прикладатимете FirstCare Emergency Bandage до рани з кровотечею.

Зовнішній шар подушки має текстуру з дрібними порами, завдики якій аплікатор не прилипає до ушкоджених тканин після зволоження кров’ю, чи лімфою. Це буде вельми доречним, коли прийде час знімати перев’язувальний матеріал з місця ушкодження.

FirstCare Emergency Bandage: зовнішня поверхня бандажа - secretsquirrel.com.ua

На зовнішній поверхні бандажу, як раз над гемостатичною подушкою, розташована пластикова платформа с С-подібною скобою. Її основна функція — створювати додатковий тиск на місце кровотечі, тим самим звужуючи дрібні судини в місці ураження, та зменшуючи об’єм та інтенсивність крововтрати. Саме ця платформа зі скобою і виконують роль каменя, з якого і починалася розробка FirstCare Emergency Bandage.

FirstCare Emergency Bandage: скоба з платформою для збільшення тиску - secretsquirrel.com.ua

У центрі скоби присутній проріз, націлений на полегшення процесу пропускання ходового кінця бинта крізь С-подібну скобу. Але краще ми покажемо як це працює на ділі.

Застосування FirstCare Emergency Bandage

Для правильного застосування FirstCare Emergency Bandage вам необхідно виконати ряд простих і послідовних дій, які перераховані нижче.

FirstCare Emergency Bandage: накладання подушки-аплікатора на рану - secretsquirrel.com.ua
 • Видаліть FirstCare Emergency Bandage з пакування, розкладіть, і розташуйте подушку-аплікатор поверх місця ураження. Щільно притисніть подушку до рани й утримуйте для поглинання крові. Якщо кровотеча масивна і створюваного тиску недостатньо — переходьте до подальших кроків.
 • Розтягуючи бинт, зробіть перший прохід навколо кінцівки. Один край ходового кінця бинта пропустіть крізь щілину в С-подібній скобі, що знаходиться поверх гемостатичної подушки-аплікатора.
FirstCare Emergency Bandage: пропускання бандажа через скобу - secretsquirrel.com.ua
 • Повністю пропустіть ходовий кінець бинта крізь С-подібну скобу і сильно затягніть бинт.
FirstCare Emergency Bandage: зміна напряму намотування - secretsquirrel.com.ua
 • Поверніть ходовий кінець бинта у зворотному напрямку таким чином, щоб він був надійно зафіксований всередині С-подібної скоби. Розтягніть бинт, посилюючи тим самим тиск скоби та платформи на місце ураження.
FirstCare Emergency Bandage: додатковий фіксуючий тур - secretsquirrel.com.ua
 • Розтягуючи бинт, зробіть один прохід навколо кінцівки, тим самим притискаючи С-подібну скобу і платформу до місця ураження.
FirstCare Emergency Bandage: нижній тур - secretsquirrel.com.ua
 • Злегка розтягуючи бинт, зробіть другий прохід трохи нижче рани, що запобігатиме подальшому розвитку набряку.
FirstCare Emergency Bandage: верхній тур - secretsquirrel.com.ua
 • Злегка розтягуючи бинт, зробіть ще один прохід трохи вище рани, що збільшить тиск на рану і запобігатиме зміщенню і забрудненню гемостатичного аплікатора.
FirstCare Emergency Bandage: збільшення тиску - secretsquirrel.com.ua
 • Злегка розтягуючи бинт, накладайте подальші проходи бинта, поперемінно чергуючи їх положення над, нижче та вище від рани аж допоки не виберете всю вільну довжину еластичного бинта.
FirstCare Emergency Bandage: скоба - secretsquirrel.com.ua
 • Візьміть фіксатор, розташований на ходовому кінці, і підверніть його під попередній прохід бинта.

Інфо

Якщо тиску, який створюється платформою і еластичним бинтом, все ще недостатньо — можна пропустити пластиковий фіксатор під попередній хід бинта і прокрутити його на 180 градусів, намотуючи попередні проходи бинта на нього як на закрутку. Кількість таких обертів залежить від еластичності бинта, та від бажаного тиску.

FirstCare Emergency Bandage: фіксація скоби - secretsquirrel.com.ua
 • Зафіксуйте ходовий кінець еластичного бинта, проведіть повторну оцінку кровотечі та підготуйте потерпілого до транспортування.

Завдяки наявності гемостатичного аплікатора, С-подібної скоби та платформи, що створюють тиск, і еластичної основи, що додатково посилює цей тиск, FirstCare Emergency Bandage може виступати в ролі гарної альтернативи джгуту при боротьбі з кровотечами середнього ступеня тяжкості. Також цей бандаж буде доцільним при обробці тяжких кровотеч разом із застосуванням джгута чи гемостатичного агента. Так, наприклад, джгутом можна повністю блокувати рух крові у кінцівці, що забезпечить вам запас часу для накладання FirstCare Emergency Bandage, а після того, як до справи долучаться подушка-аплікатор і безпосередній тиск на рану, джгут можна буде послабити, або зняти з метою відновлення кровопостачання кінцівки, та запобігання порушення роботи нервових закінчень.

Бандаж FirstCare Emergency Bandage, представлений у огляді, було придбано в магазині paramedic.ua.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: