Blow-Out Kit: травматична аптечка (частина 1)

Blow-Out Kit — мінімалістичний комплект медичного спорядження для стабілізації критичних станів. Чому він так називається, і що входить до його складу — розкажу в сьогоднішній публікації.

Blow-Out Kit: зовнішній вигляд - secretsquirrel.com.ua

Якщо дослівно перекласти «blow-out» з англійської, то отримаєте «розрив» чи «пробій». В англомовному світі комплект з заплаток та клею на випадок пробою колеса автомобілісти часто називають «Blow-Out Kit». Ці засоби не усувають проблему назавжди, а тільки дають вам можливість самостійно дістатися до станції технічного обслуговування. Кваліфіковану допомогу і довготривале вирішення вашої проблеми ви отримаєте вже там, тож Blow-Out Kit — це лиш тимчасове вирішення, відповідь на питання «Як дістатися СТО із пробитим колесом?».

У світі медичної евакуації Blow-Out Kit — це схожий комплект, що стабілізує стан потерпілого. Він покликаний протидіяти основним відворотним причинам смерті, збільшуючи ваші шанси доправити потерпілого до вищих рівнів медичного обслуговування. Статистичні дані, що збираються ще з Другої Світової Війни, свідчать про те, що більшість смертей на етапі транспортування потерпілих з поля бою до медичного закладу трапляється з наступних причин:

Саме з ними і покликаний боротися комплект формату Blow-Out Kit. Згідно пріорітетів виживання, найбільше значення має дихання і кровообіг.

Для протидії порушенням дихальних функцій , боротьби з пневмотораксом та блокуванням дихальних шляхів до складу Blow-Out Kit включають:

 • Оклюзійні пластирі — засоби для повторного блокування отворів (вогнепальних чи колотих), що порушують цілісність плевральної порожнини. Протидіють розвитку пневмотораксу та колапсу легень.
 • Декомпресійні голки — катетери для скидання надмірного тиску з плевральної порожнини після її заклеювання. Протидіють переходу пневмотораксу в напружений стан.
 • Назофарингіальні повітропроводи — засоби для відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів.

Для протидії порушенням кровообігу, боротьби з кровотечами кінцівок до складу Blow-Out Kit включають:

 • Джгути-турнікети — засоби для тимчасового блокування кровоносних судин та зменшення крововтрат.
 • Гемостатичні бинти чи порошки — засоби для прискорення процесу згортання крові і тампонування проникаючих пошкоджень.
 • Еластичні бинти — додатковий перев’язувальний матеріал для створення компресійних пов’язок і тиску на рани.

На додачу до описаних вище засобів, до складу також варто включити наступні:

 • Оглядові рукавиці — для виключення контакту рідин організму потерпілого з вами, та захисту від інфекційних захворювань.
 • Медичні ножиці — для швидкого розрізання одягу та доступу до ран та ушкоджень.
 • Бинти та пластирі — для фіксації пов’язок, обробки легких ушкоджень тощо.
 • Маркери — для відміток про час накладання джгутів чи інших медичних записів.
 • Інші медичні засоби.

Базуючись на принципах протидії основним відворотним причинам смерті я і склав приклад травматичної аптечки, склад якої я детально демонструю у публікації «Blow-Out Kit: травматична аптечка (частина 2)».

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: