Blow-Out Kit: травматична аптечка (частина 1)

Blow-Out Kit – мінімалістичний комплект медичного спорядження для стабілізації критичних станів. Чому він так називається, і що входить до його складу – розкажу в сьогоднішній публікації.

Blow-Out Kit: зовнішній вигляд - secretsquirrel.com.ua

Якщо дослівно перекласти “blow-out” з англійської, то отримаєте “розрив” чи “пробій”. В англомовному світі комплект з заплаток та клею на випадок пробою колеса автомобілісти часто називають “Blow-Out Kit”. Ці засоби не усувають проблему назавжди, а тільки дають вам можливість самостійно дістатися до станції технічного обслуговування. Кваліфіковану допомогу і довготривале вирішення вашої проблеми ви отримаєте вже там, тож Blow-Out Kit – це лиш тимчасове вирішення, відповідь на питання “Як дістатися СТО із пробитим колесом?”.

У світі медичної евакуації Blow-Out Kit – це схожий комплект, що стабілізує стан потерпілого. Він покликаний протидіяти основним відворотним причинам смерті, збільшуючи ваші шанси доправити потерпілого до вищих рівнів медичного обслуговування. Статистичні дані, що збираються ще з Другої Світової Війни, свідчать про те, що більшість смертей на етапі транспортування потерпілих з поля бою до медичного закладу трапляється з наступних причин:

Саме з ними і покликаний боротися комплект формату Blow-Out Kit. Згідно пріорітетів виживання, найбільше значення має дихання і кровообіг.

Для протидії порушенням дихальних функцій , боротьби з пневмотораксом та блокуванням дихальних шляхів до складу Blow-Out Kit включають:

 • Оклюзійні пластирі – засоби для повторного блокування отворів (вогнепальних чи колотих), що порушують цілісність плевральної порожнини. Протидіють розвитку пневмотораксу та колапсу легень.
 • Декомпресійні голки – катетери для скидання надмірного тиску з плевральної порожнини після її заклеювання. Протидіють переходу пневмотораксу в напружений стан.
 • Назофарингіальні повітропроводи – засоби для відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів.

Для протидії порушенням кровообігу, боротьби з кровотечами кінцівок до складу Blow-Out Kit включають:

 • Джгути-турнікети – засоби для тимчасового блокування кровоносних судин та зменшення крововтрат.
 • Гемостатичні бинти чи порошки – засоби для прискорення процесу згортання крові і тампонування проникаючих пошкоджень.
 • Еластичні бинти – додатковий перев’язувальний матеріал для створення компресійних пов’язок і тиску на рани.

На додачу до описаних вище засобів, до складу також варто включити наступні:

 • Оглядові рукавиці – для виключення контакту рідин організму потерпілого з вами, та захисту від інфекційних захворювань.
 • Медичні ножиці – для швидкого розрізання одягу та доступу до ран та ушкоджень.
 • Бинти та пластирі – для фіксації пов’язок, обробки легких ушкоджень тощо.
 • Маркери – для відміток про час накладання джгутів чи інших медичних записів.
 • Інші медичні засоби.

Базуючись на принципах протидії основним відворотним причинам смерті я і склав приклад травматичної аптечки, склад якої я детально демонструю у публікації “Blow-Out Kit: травматична аптечка (частина 2)”.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *