Огляд декомпресійної голки NAR ARS Needle Decompression Kit

ARS Needle Decompression Kit – декомпресійна голка покликана боротися з пневмотораксом, що переходить з відкритого у закритий стан.

Якщо оклюзійні пластирі типу PMI HALO Chest Seals чи NAR HyFin Chest Seal призначені для відновлення цілісності плевральної порожнини і протидії колапсу легені при пошкодженнях плевральної стінки, то декомпресійна голка ARS, назва якої походить від Air Release System – це наступний етап протидії розвитку пневмотораксу.

Після використання оклюзійних пластирів, особливо невентильованих, повітря, яке вже потрапило всередину плевральної порожнини не має можливості вийти назовні, і починає стискатися при кожному вдиху, блокуючи можливість легені розширятися до повного об’єму, від чого потерпілий відчуває ускладнення дихання. Для протидії погіршенню цього стану і розвитку закритої форми пневмоторакса і існує декомпресійна голка ARS Needle Decompression Kit, яка дозволяє вивести накопичене всередині плевральної порожнини повітря, дозволяючи легені розширюватися без ускладнень. Задля цього ARS Needle Decompression Kit наділена наступними особливостями:

 • Надійне захисне пакування для голки і катетера.
 • Червона кришка для полегшення візуальної ідентифікації і відкривання у стресових умовах.
 • Швидке та легке відкривання пакування одним поворотом кришки.
 • Розміри в упакованому вигляді (см.): 14,5 х 1,77 (довжина\діаметр).
 • Характеристики голки: 14 калібр, 8,25 см. довжиною.
 • Вага: 17 г.

Конструктивні особливості ARS Needle Decompression Kit

ARS Needle Decompression Kit: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Перша особливість ARS Needle Decompression Kit, на якій варто зупинитися, це пакування. Більшість катетерів пакуються у стерильні блістери, призначені для використання у відносно спокійних обставинах медичних закладів. Таке пакування не відповідає реаліям бойових дій і умовам надання польової медичної допомоги, де такі катетери часто гнуться при транспортуванні, а цілісність пакування легко порушується, бо воно не пристосоване до навантажень. Тож, для розв’язання цієї проблеми, North American Rescue вирішило пакувати свої ARS Needle Decompression Kit у більш відповідні жорсткі полімерні кейси, що візуально нагадують маркери.

Кейс оснащено яскраво-червоною кришкою, що дозволяє легко ідентифікувати ARS Needle Decompression Kit на фоні решти медичного спорядження, а також краще розрізняється в умовах стресу бойової ситуації. на кришці також присутня кліпса, що допомагає розмістити кейс всередині кишень та медичних підсумків, а також може використовуватися як додатковий упор при прокручуванні кришки під час відкривання кейсу.

ARS Needle Decompression Kit: інструкція - secretsquirrel.com.ua

В нижній частині кейсу, ззовні, намотаний інформаційний папірець ARS Needle Decompression Kit, де на передній стороні міститься ключова інформація про продукт та гарантійні зобов’язання, а на звороті – ілюстрована покрокова інструкція з застосування декомпресійної голки. Найбільшу цінність ця інструкція становить з точки зору ілюстрації місця використання, що з часом може знадобитися, тому завчасно викидати цю інструкцію я б не радив. Не дарма вона примотана до кейса чорною гумкою.

ARS Needle Decompression Kit: наліпка стерильності - secretsquirrel.com.ua

Але досить про інструкцію та кейс, перейдімо краще до його вмісту. Для цього вам знадобиться взятися за кришку та корпус обома руками, та прокрутити кришку відносно корпусу до тих пір, поки цілісність стерильної смужки з вказанням дати придатності до використання не буде порушено.

ARS Needle Decompression Kit: кейс з відкритою кришкою - secretsquirrel.com.ua

Після цього, кришку можна зняти, а ви побачите верхів’я голки, що використовується для встановлення декомпресійного катетера ARS Needle Decompression Kit. Сам катетер на даному етапі ще повністю схований всередині кейсу.

ARS Needle Decompression Kit: катетер на голці - secretsquirrel.com.ua

Візьміться за основу голки та вийміть її з кейса, і ви побачите білий еластичний катетер чотирнадцятого калібру, що встановлений на голку довжиною близько 8,25 см. (3,25 дюймів). Більшість катетерів, що використовується для тих же цілей в цивільній медицині мають довжину біля 5 см. (2 дюймів), але North American Rescue встановили, що цієї довжини не достатньо для використання на військових, об’єм грудних м’язів та рівень загальної фізичної підготовки у яких, зазвичай, більший ніж у цивільних. Як наслідок пробити плевральну стінку катетером дводюймової довжини у них не завжди можливо, а показник успішного застосування катетерів такої довжини, згідно з недавніми досліженнями, складає біля 64%. Подовження голки і катетера до 3,25 дюйма, згідно з даними виробника, збільшує показник успішного застосування до 99%.

ARS Needle Decompression Kit: катетер без голки - secretsquirrel.com.ua

Після застосування в тілі потерпілого залишиться лише катетер, довжини і діаметру якого цілком достатньо для того, щоб вивести надлишкове повітря з плевральної порожнини, дозволяючи легені тим самим вільно рухатися без ускладнень та больових відчуттів.

Застосування ARS Needle Decompression Kit

Важливо!

Пошук точки встановлення та застосування декомпресійної голки – це медична маніпуляція, що потребує відповідної кваліфікації та досвіду! Обов’язково пройдіть відповідне навчання з використанням манекенів перед застосуванням. Не використовуйте декомпресійні голки без відповідної кваліфікації, оскільки це може призвести до погіршення стану потерпілого! Інформація нижче представлена виключно для ознайомлення.

Для ефективного застосування варто виконати наступні дії:

 • Визначте сторону на якій буде проводитися декомпресія (права чи ліва легеня в залежності від ушкодження)
 • Ідентифікуйте серединно-ключичну лінію (середина відстані від грудини до пахви), другий просвіт між ребрами (впадина між другим і третім ребром).
 • Підготуйте місце введення декомпресійної голки використовуючи дезінфекційний розчин.
 • Прокрутіть червону кришку на 180 градусів задля отримання доступу до голки з катетером.
 • Вийміть декомпресійну голку з катетером з кейса.
 • Вставте голку у просвіт над третім ребром по серединно-ключичній лінії під кутом в 90 градусів відносно грудини (плевральної порожнини)

Важливо!

Перед продовженням треба обов’язково пересвідчитися, що голка не спрямована в напрямку серця!

 • Продовжуйте вводити голку у плевральну порожнину доки не почуєте звук повітря, що різко виходить через голку.
 • Вийміть голку, залишаючи катетер всередині.
 • При потребі закріпіть катетер пластиром.
 • Спостерігайте за станом потерпілого і за розвитком подальших ускладнень з диханням.

Навчальне відео з застосуванням можна переглянути на каналі North American Rescue на YouTube (англійська мова).

Декомпресійна голка ARS Needle Decompression Kit, представлена в огляді, була придбана в магазині paramedic.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *