Індивідуальна аптечка Cargo Pocket FAK

Розуміючи, що для багатьох EDC має на увазі речі, які носяться на собі, тобто буквально в кишенях одягу, я вже якийсь час хотів скласти аптечку відповідних розмірів. Після пари спроб, і довгих пошуків відповідного контейнера, у мене вийшла індивідуальна аптечка Cargo Pocket FAK, про яку я й розповім сьогодні.

Як ви, можливо, уже здогадалися з назви, моєю ціллю було укомплектувати щоденну аптечку, яка розміщалася б у стегновій кишені штанів. У різних людей ці кишені різного розміру, тож створювати щось габаритне я не хотів. Замість цього, я прагнув укомплектувати щось максимально легке, компактне, пласке, і, водночас, функціональне, аби вміст міг реально допомогти в умовах міста, де можливе відносно швидке прибуття кваліфікованого медичного персоналу до місця події.

Пакування та зовнішній вигляд

Вище я вже згадував, що достатньо довго шукав відповідний контейнер для індивідуальної аптечки Cargo Pocket FAK. Основними вимогами до нього були витривалість і компактність, через що я не став використовувати металічні коробки чи підсумки-органайзери типу Condor Pocket Pouch, які хоч і надійно захищають вміст, але суттєво додають комплекту ваги і об’ємів. Цей факт заставив мене звернути увагу на пакети. Я встиг використати господарські пакети на застібках, пакети для вакуумного пакування і навіть саморобні пакети із плівки різної товщини. Більшість з них мала або недостатню товщину стінок, або протиналася кутками предметів вмісту після певного часу носіння комплекту у стегновій кишені.

Cargo Pocket FAK: пакет LOKSAK aLOKSAK

Останнім варіантом пакування для індивідуальної аптечки Cargo Pocket FAK, який перевершив усіх попередників за міцністю і довговічністю, став пакет LOKSAK aLOKSAK 6х9. За більш ніж місяць щоденного носіння в кишені штанів пакет не отримав жодних ушкоджень і залишається герметичним. Розмірів пакета достатньо для розміщення всього вмісту, і навіть лишається трохи місця для додаткових предметів. Ще одна перевага використання пакета як контейнера для Cargo Pocket FAK – це можливість використовувати цілий пакет, або його частини, для боротьби з розвитком пневмотораксу, яким супроводжуються проникаючі ушкодження грудної клітини. Для цього достатньо приклеїти пакет поверх отворів у грудній клітині за допомогою армованого скотчу чи пластиру, що входять до комплекту.

Вміст

Базуючись на алгоритмі базової підтримки життя Basic Life Support (BLS) для немедичного персоналу, і принципах комплектації травматичних аптечок Blow-Out Kit, я вибрав ряд пласких і компактних предметів, які націлені на проведення огляду, збору інформації про стан потерпілого (з метою її передачі медичним працівникам, що прибудуть на місце виклику), і зупинку критичних кровотеч.

Важливо!

Оскільки даний комплект розрахований на людей, які проходили підготовку за алгоритмом Basic Life Support (BLS), і не є медичним персоналом, до його складу не входять предмети, що потребують медичної кваліфікації (як то декомпресійні голки тощо.) і будь-які медикаментозні засоби (пігулки, ін’єкції тощо), адмініструвати які мають право лише медичні спеціалісти.

В результаті в мене вийшов наступний склад засобів для аптечки:

Cargo Pocket FAK: вміст
  • Джгут SWAT-T Tourniquet 1 шт. – універсальний засіб надання першої допомоги, який можна використовувати як джгут для зупинки кровотеч, еластичний бинта чи компресійну пов’язку. Достатньо легкий і плаский, не має виступаючих частин конструкції, тому і був вибраний для даного комплекту.
  • Картка потерпілого 3 шт. – для фіксації інформації, встановленої до приїзду медичного персоналу (якщо потерпілий в свідомості), чи інформації про виявлені ушкодження.
  • Бинт 10смх5м (нестерильный) 1 шт. – перев’язувальний матеріал для обробки незначних ушкоджень, і додатковий елемент тиску для створення компресійної пов’язки. Також може використовуватися при тампонуванні каналів ран. Для надання максимально пласких габаритів був складений зигзагоподібними витками та запаяний в пакет побутовим вакууматором.
  • Серветки марлеві (нестерильні) 1 уп. (5 шт.) – перев’язувальний матеріал для обробки незначних ушкоджень і поверхневих уражень великої площі. Також можуть використовуватися для очищення ротової порожнини на етапі перевірки дихання, тампонування каналів ран тощо. Як і бинт перепаковані для надання плаского профілю.
  • Маркер STANLEY (синього кольору) 1 шт. – перманентний маркер для заповнення карт потерпілого. Потрапив до комплекту через свої малі розміри. Помітки синім кольором гарно розрізняються, особливо при наявності попелу, копоті, крові, соку рослин і інших негативних факторів, що можуть робити написи чорним, червоним чи зеленим кольором малопомітними.
  • Плівка-клапан для СЛР 1 шт. – необхідний захист при проведенні серцево-легеневої реанімації. Використовується як бар’єр проти передачі інфекційних захворювань контактним способом.
  • Оглядові рукавички NAR Black Talon Gloves 2 шт. – ще один обов’язковий при наданні першої допомоги засіб, необхідний для захисту “рятівника” від потенційного біологічного забруднення (гепатити, ВІЛ тощо), що передається через кров, слину і інші рідини організму потерпілого.
  • Армований скотч – клейкий матеріал для заклеювання дрібних ушкоджень, фіксації кінців бинтів тощо. Рветься руками і клеїться не гірше пластирів, при цьому має більшу ширину.
  • Медичні ножиці MSM EMT Trauma Shears Mini 1 шт. – атравматичні ножиці з тупими кінцями для розрізання одягу і доступу до місця ураження. Також допомагають з відкриванням пакування медичних засобів.

В укладеному стані індивідуальна аптечка Cargo Pocket FAK має наступний вигляд спереду:

Cargo Pocket FAK: вигляд спереду

І ззаду:

Cargo Pocket FAK: вигляд ззаду

Найближче до прозорої задньої стінки пакета я розмістив свої карти потерпілого, які дозволяють використовувати їх як пам’ятку по проведенню первинного сортування потерпілих по системі START не відкриваючи при цьому сам пакет.

Cargo Pocket FAK: вигляд збоку

Як видно на попередньому фото, розміри складеного комплекту не перевершують габаритів карт потерпілого (10 см. х 15 см. (ширина\висота)), а глибина у стиснутому стані складає біля півтора-двох сантиметрів.

Cargo Pocket FAK: доповнення QuikClot Combat Gauze

Щодо розмірів пакета, то їх вистачає із невеличким запасом, завдяки чому перелічені предмети вмісту можна доповнити предметами, які підсилюють комплектацію Cargo Pocket FAK. В якості одного з них я би радив використовувати гемостатичний бинт Z-medica Quikclot Combat Gauze Z-folded чи назофарінгеальний повітропровід, якщо ви знаєте що це, і маєте навички їх використання. Важливий і той факт, що завдяки відсутності медикаментів, основний вміст Cargo Pocket FAK практично не має строку придатності, а доповнення до нього можливо заміняти по факту досягнення граничних строків, або додавати\виймати в залежності від обставин.

Cargo Pocket FAK: вага з QuikClot та без

Вага базової комплектації Cargo Pocket FAK складає 252 грами, в чому можна переконатися на фото вище. Завдяки цьому його можна розмістити всередині стегнової кишені ваших штанів на постійній основі. При доповненні комплектації пам’ятайте, що габарити, як і вага, будуть зростати, через що не варто перевантажувати Cargo Pocket FAK додатками, перетворюючи його тим самим на Blow-Out Kit. Загалом же, сама концепція себе виправдала, а комплектація під мої потреби і метод пакування себе відрекомендували вельми позитивно.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *