Виживання: визначення

Виживання — це і є виживання, що ж тут визначати ще? Так, знаємо, заголовок статті виглядає не зовсім зрозуміло, проте ми можемо це пояснити. Річ у тім, що в українській мові різні аспекти виживання вміщуються у загальному слові «виживання», в той час, як, наприклад, в англійській існує кілька слів для опису різних аспектів цього процесу. Саме для того щоб прояснити деякі з них ми й затіяли цю статтю. Тож, що ж це за слова, і в чому між ними різниця? Детальніше про це нижче.

Виживання: визначення - secretsquirrel.com.ua

Почнемо, певно, з найбільш загального з них.

Survival

Survival — (англ. «виживання», «живучість») — комплекс заходів і дій, націлених на безпосереднє підтримання життя, здоров’я та роботоспроможності організму в умовах реальної загрози життю. У більшості випадків цей термін буде використовуватися для опису ситуацій, коли, наприклад, запланована прогулянка на природі перетворюється на ситуацію, що загрожує вашому життю. Ви не встигли повернутися у пункт призначення, збилися зі шляху, втратили зв’язок зі світом, і ось ви одні у лісі\горах\пустелі, вам страшно, з їжі у вас лише крекери й ще не відомо скільки вам доведеться пройти для того, щоб урятуватися. В подібній ситуації вам загрожують мороз\спека, спрага, зневоднення, голод і ще багато факторів, а від прийнятих вами рішень буде залежати, чи побачите ви завтрашній схід сонця чи ні. Знання основ виживання суттєво підвищать ваші шанси у подібних випадках.

Bush Сraft, Field Сraft

Bush Сraft, Field Сraft — (англ. «польове ремесло») — термін пов’язаний з «діями, що потрібні для виживання у буші (неосвоєні території Австралії та Нової Зеландії)» і часами підкорення австралійського континенту Британською Імперією. Надалі термін отримав більш широкого ужитку і використовується у якості аспекту вживання, пов’язаного з вмінням забезпечити себе усім необхідним, використовуючи природні ресурси, а також виготовляти інструменти та предмети побуту вручну, з природних та підручних матеріалів, використовуючи при цьому мінімум інструментів, або без них взагалі. Гарними прикладами цього напрямку можуть бути добування вогню примітивними техніками, виготовлення одягу і спорядження з природних матеріалів, будування примітивних укриттів і т.і. Багато навичок з арсеналу бушкрафтерів пов’язані з археологічними знаннями про наших предків, племенами, корінним населенням різних куточків Землі, а також середньовічними техніками та технологіями. Не дивлячись на те, що подібні знання достатньо древні, їх простота та надійність перевірені і доказані часом.

Preparedness

Preparedness — (англ. «готовність») — аспект виживання, направлений на підготовку до якогось з природних катаклізмів, техногенних аварій, соціальних конфліктів і т.і., що ймовірні для певного регіону. Якщо бушкрафтер залежить від своїх знань, навичок і доступних ресурсів, то преппер суцільно покладається на свої запаси. Саме акумуляція запасів харчування, води, медикаментів, інструментів, зброї, боєприпасів і т.і. вважається критерієм готовності послідовників цього напряму. В цілому, далеко не усі преппери це лунатики, що будують бункер і остерігаються вторгнення іншопланетян чи зомбіапокаліпсису. Суть преппінгу — аналіз ймовірної ситуації, і підготовка плану дій на випадок певного катаклізму (урагану, затоплення, пожежі, громадських заворушень і т.і.). У випадку, якщо такий катаклізм станеться, більшість середньостатистичних містян опиняться жертвами своєї неготовності, в той час як преппер перейде до здійснення заздалегідь підготовленого плану, що суттєво підвищує його шанси на виживання.

Sustainability, Off the Grid Living

Sustainability, Off the Grid Living — (англ. «постійність», «стійкість», «життя поза електромережею») — даний аспект тісно пов’язаний як з бушкрафтом, так і преппінгом, і полягає у досягненні певного рівня автономності від неконтрольованих ресурсів. Наприклад, централізовані системи енергозабезпечення, опалення, водопостачання, постачання продовольства і т.і. є цілими інфраструктурами, і потребують багатьох складних систем для свого функціонування. Якщо одна частина системи виходить з ладу, це може нести загрозу всій системі, в той час як автономність звільняє вас від залежності і подібних наслідків. Самостійне вирощування і заготівля продовольства, автономні джерела енергії, ремесла, виробництво і т.д. гарантують «автономщику» забезпечення своїх базових потреб.

Окремо від «цивільного виживання» варто, певно, згадати і про «військове» виживання.

SERE

SERE — (англ. абревіатура від Survival, Evasion, Resistance, Escape — «виживання», «ухилення», «супротив», «втеча») — даний напрям базується на бушкрафті для забезпечення своїх базових потреб і доповнюється особливостями, що пов’язані з участю у військових конфліктах, як, наприклад, необхідність залишатися непомітним для супротивника, тікати від переслідування, протистояти допиту, виходити на зв’язок з союзниками і т.і. Хоча сама SERE — це програма підготовки військовослужбовців США запущена у 50-ті роки, її аналоги існували й раніше, і включалися до підготовки льотного складу та розвідувально-диверсійних груп збройних сил багатьох країн світу.

CSAR

CSAR — (англ. Combat Search and Rescue — бойовий пошук та порятунок) — комплекс заходів і дій, спрямований на пошук та підтримку союзних військовослужбовців, що перебувають на території ворога, потребують негайної медичної чи технічної допомоги. Найчастіше спеціалісти CSAR несуть службу у військово-повітряних силах, та використовуються для пошуку й евакуації льотного складу, збитого під час польотів над територією супротивника, або для медичної евакуації бійців сил спеціальних операцій. Програма тренувань включає різноманітні курси з парашутної підготовки, морської підготовки, базової та кваліфікованої медичної допомоги, гірської та висотної підготовки, деблокування та боротьби з вогнем, навігації, організації зв’язку, стрілецької підготовки і т.д., що дозволяє спеціалістам CSAR діяти не лише в бойових умовах, а й долучатися до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у мирний час, разом з підрозділами пожежних і рятувальних служб, берегової охорони тощо. Один с прикладів подібних підрозділів — парашутисти-рятувальники ВПС США (USAF Pararescue).

У кожного з перерахованих вище підходів до виживання є багато прихильників, так і противників. Ми б хотіли зазначити, що не один з них не є абсолютним, і ніхто не заставляє вас вибирати лише один зі списку. Навпаки, комбінація знань і навичок по кожному з них може сформувати ідеальний для вас план виживання. Ми ж, в свою чергу, будемо намагатися публікувати у себе інформацію по кожному з них.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: