Огляд заплічника TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack

M-9 Assault Medical Backpack – компактний медичний заплічник з серії TacOps від американської компанії Tactical & Survival Specialties Inc. (TSSI).

Минулого року американська компанія Tactical & Survival Specialties Inc. (TSSI) відсвяткувала свій сороковий день народження. З дня свого заснування у 1980 під цим брендом, невелика компанія, заснована ветераном Військово-морського флоту США Білом Стренгом (Bill Strang), проєктує та постачає спорядження для військовослужбовців, федеральних агенцій та сил правопорядку. Сьогодні TSSI розповсюджує товари для військових, польових медиків, спеціалістів з розмінування та зв’язку під власним брендом TacOps, а також представляє цілу низку партнерських брендів тактичного спрямування.

Лінійка продуктів TacOps від TSSI включає цілу низку продуктів медичного спрямування: від скомплектованих індивідуальних аптечок, підсумків, сумок, заплічників, аж до медичних панелей швидкого доступу, які можуть розміщуватися в автомобілях, гелікоптерах, та використовуватися для обладнання польових шпиталів. Але одним із найбільш відомих товарів медичної лінії TacOps є медичний заплічник для штурмових операцій TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack, який активно використовується силами правопорядку, військовослужбовцями та спецпризначенцями по всьому світу. Частково така популярність забезпечується наступними особливостями.

  • Компактний профіль та відносно малі габарити.
  • Кілька способів транспортування: на транспорті, як окремий заплічник, чи фіксація безпосередньо на тактичному спорядженні бійця.
  • Зовнішня кишеня для швидкого доступу до пріоритетного спорядження.
  • Гнучка система внутрішньої організації, що включає чотири сітчасті кишені та інструментальну панель на липучці.
  • Доступні кольори: Black, Coyote, Ranger Green, Red, ACU, Multicam, Multicam Black.
  • Розміри (см.): 30 х 50 х 8 (ширина\висота\глибина).
  • Виготовлено в США.

Далі в огляді представлений заплічник TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack в кольорі Ranger Green. Перш ніж перейдемо до деталей конструкції також зазначу, що придбати його можна у трьох конфігураціях: окремо рюкзак, окремо наповнення, а також рюкзак із наповненням. Я зупинився на версії без наповнення, аби мати можливість вибрати елементи наповнення самостійно. Тому в цій публікації ми сфокусуємося лише на заплічнику, та його будові, а питання наповнення залишимо для окремої публікації.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: повний комплект - secretsquirrel.com.ua

Комплектація TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack включає наступні предмети: заплічник, внутрішні кишені, організаційну панель, м’які лямки, знімний регульований пояс з дюймової стропи та набір фурнітури для монтування заплічника до тактичного спорядження та засобів бронезахисту. З усіма цими складниками ми ще познайомимося детальніше, а поки почнімо зі спинки.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: спинка заплічника - secretsquirrel.com.ua

Спинка заплічника абсолютно пласка, та не має жодних м’яких чи демпферних вставок. Зроблено це навмисне, аби зменшити загальні габарити та тримати глибину в межах 8-10 сантиметрів. Як можна бачити на фото вище, всі елементи для транспортування можна від’єднати або приховати, завдяки чому спинка не має деталей та елементів, які виступають за межі. В такому вигляді заплічник зручно зберігати в салоні чи багажнику авто, де він не буде чіплятися за спорядження навколо.

При перенесенні заплічника поверх бронезахисту нагальна потреба в демпферах також відсутня, проте вони лише збільшують глибину, і можуть заважати власнику проходити крізь вузькі приміщення будівель, дверні отвори та люки бронетехніки. Разом із цим, до спинки заплічника можна прикріпити демпфери чи інші додаткові елементи спорядження використовуючи велику секцію липучки розмірами 22 х 21 сантиметри (ширина\висота), яка розташована в центрі спинки.

Далі для заплічників традиційно звертаємо увагу на лямки, яких у випадку TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack аж три можливі варіанти.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: прості лямки - secretsquirrel.com.ua

Перші – це пласкі лямки зі стропи шириною 5 сантиметрів, які безпосередньо пришиті до заплічника. Задля більш ергономічної посадки вони мають характерний вигин, що добре видно на фото вище. Ці лямки можна вважати другорядними, оскільки вони не дуже зручні для тривалого перенесення, особливо якщо заплічник заповнений важким вмістом. Але виробник включив їх до конструкції аби у вас була можливість перенести заплічник від транспорту на відносно невеликі відстані, а також на випадок коли інших лямок не виявилось поблизу.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: м'які лямки - secretsquirrel.com.ua

Другі – повноцінні м’які лямки із піною всередині. Ширина цих лямок поступово звужується від 8 до 5,5 сантиметрів зверху-вниз, та забезпечує комфорт при тривалому пересуванні з заплічником. Ззовні у верхній частині вони мають три рядки модульного інтерфейсу PALS в одну комірку задля фіксації додаткових підсумків та спорядження: джгутів, ножиць, ліхтарів тощо. Нижче розташовані два пластикові напівкільця куди можна встібнути карабіни чи підвісити рукавички, окуляри тощо. Також ці лямки мають грудну стяжку з еластичною вставкою. Положення грудної стяжки регулюється по вертикалі, що дозволяє підлаштувати лямки під будову тіла користувача й елементи одягу та спорядження, якими він користується.

Ці лямки бажано використовувати за потреби переносити заплічник на більші відстані, а також у випадках, коли ви не користуєтеся засобами бронезахисту. Вдягати ці габаритні лямки поверх лямок бронежилета чи плитоноски не дуже зручно, тож в такому випадку перші тонкі лямки дещо зручніші.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: кріплення на спорядженні - secretsquirrel.com.ua

Треті “лямки” з комплекту TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack – це набір фурнітури, який дозволяє закріпити заплічник безпосередньо до бронежилета чи плитоноски без використання лямок взагалі. До його складу входять дві пластикові пряжки ITW Nexus QASM, два адаптери для комірок інтерфейсу PALS та дві стропи, що фіксуються до заплічника з однієї сторони та приєднуються до адаптера з іншої. Як вся ця фурнітура поєднується разом можна бачити на фото вище.

Стропи шириною 4 см та довжиною 35,5 сантиметрів дозволять вам підлаштувати положення заплічника по висоті, та служитимуть вам лямками, а сама система дозволяє швидко скинути заплічник, роз’єднавши чотири фастекси. Як результат ви отримуєте пласку посадку без надлишкового матеріалу в області плечей, та можливість швидкого доступу до заплічника та його вмісту.

Треба віддати виробникові належне за передбачення всіх цих варіантів перенесення та їх включення до комплекту постачання. Тож будете ви використовувати TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack як заплічник для тривалих рейдів, монтувати його до задньої платформи плитоноски, чи перевозити в багажнику авто зі складеними лямками – всі ці опції доступні вам одразу, і не треба купляти додаткові лямки чи аксесуари окремо.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: пряжка для пояса - secretsquirrel.com.ua

Також з особливостей спинки варто згадати невеличку петлю з металевою пряжкою під дюймову стропу, яка ховається за основною регульованою лямкою. Завдяки цій пряжці ви можете додати до заплічника регульований пояс з дюймової стропи. Пояс ділиться на половини пластиковим фастексом, а кожна половина може бути відрегульована в межах 72 см. Тож з його допомогою ви можете не просто отримати регульований пояс для заплічника, а й зафіксувати його, наприклад, на задній поверхні пасажирського сидіння в авто.

З можливостями для перенесення та фіксації поки все, тож можемо звернути увагу на решту конструктивних особливостей TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: кишеня на спинці - secretsquirrel.com.ua

У верхній частині спинки знаходиться липучка шириною 7,5 сантиметрів, якою до спинки фіксується горловина сітчастої кишені розмірами 29 х 44 сантиметри. Саме цю кишеню ви бачили на фото раніше, і саме в ній ховаються пласкі невіддільні лямки заплічника. Проте це не єдине її призначення. За потреби в цій кишені можна транспортувати пласкі габаритні предмети як то шийний комір типу Ambu Perfit ACE, м’які шини типу SAM Splint 2, компоненти Hypothermia Prevention & Management Kit (HPMS), чи інші предмети які складно розмістити всередині.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack обладнано ручкою для транспортування з дюймової стропи довжиною 15 сантиметрів. Аби ручка не чіплялася за навколишні предмети її можна скласти і зафіксувати у складеному стані за допомогою двох липучок довжиною 3,5 сантиметри.

Аналогічна ручка розташована і в верхній частині передньої стінки заплічника, яка відкидається. Зроблено це для того, аби у вас була можливість швидко закрити заплічник, схопитися за дві ручки і перенести його від одного потерпілого до іншого, або швидко залишити місце. Робиться це без потреби витрачати час на застібання й розстібання блискавок. Утримуючи заплічник за ці дві ручки ви не втратите предмети зсередини, тож це суттєво економить час.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

На передній стінці також знаходиться модульна система з інтерфейсу PALS на три рядки по п’ять комірок. Сюди можна пропустити дрібнички типу ножиць, ліхтарика тощо, до яких потрібен відносно швидкий та безперешкодний доступ, або навісити додаткові підсумки задля розширення корисних об’ємів заплічника. Намагайтеся лишень не використовувати глибокі підсумки, аби занадто не збільшувати профіль заплічника.

В центрі передньої стінки знаходиться липучка розмірами 7,5 х 5 сантиметрів (ширина\висота), до якої можна фіксувати світловідбивні маркери, знаки розрізнення, або ідентифікатори медичного спрямування заплічника і вмісту.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: вигляд збоку - secretsquirrel.com.ua

Збоку, з кожної сторони, TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack має модульний інтерфейс PALS на 7 рядків по одній комірці. З урахуванням малої глибини заплічника більше тут розмістити немає можливості, але і ці комірки можна використати для розміщення додаткового спорядження: підсумків під джгути, стропи для фіксації ношів, інструментів для деблокування потерпілих тощо.

Поряд зі стропами PALS розташована бічна блискавка висотою 37 сантиметрів, яка дозволяє відкинути передню стінку заплічника вперед.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: вигляд знизу - secretsquirrel.com.ua

Знизу заплічник має широкий металевий люверс для витоку води яка може потрапити всередину внутрішнього простору. По обидві сторони від нього до дна нашиті петлі шириною 5 сантиметрів, в які пропущені дюймові регульовані стропи довжиною 40 сантиметрів. З їх допомогою ви можете зафіксувати до заплічника додаткове спорядження: змінні предмети одягу, намет, ноші тощо.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: зовнішня кишеня - secretsquirrel.com.ua

За фастексами, які відповідають за регулювання довжини нижніх строп, знаходиться блискавка. Вона відкриває доступ до окремої зовнішньої кишені корисними розмірами близько 28 х 12 х 8 см. (ширина\висота\глибина). Цю кишеню зазвичай використовують для окремих категорій спорядження на кшталт рідин для внутрішньовенних інфузій (систем, пакетів з розчинами), збору життєвих показників (сфігмоманометра, стетоскопа, пульсоксиметра, глюкометра і т.і.), габаритних предметів тощо.

Зовнішні особливості конструкції ми розглянули, тож рухаймося далі – всередину TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: внутрішній простір - secretsquirrel.com.ua

Всередині заплічник можна умовно розділити на дві великі частини: внутрішню поверхню передньої стінки, та задню стінку. На них розміщені кишені для організації та категоризації вмісту. Частину з них можна конфігурувати самостійно, частина фіксована, тож розгляньмо кожну окремо, і почнімо з внутрішньої поверхні передньої стінки.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: верхня кишеня передньої стінки - secretsquirrel.com.ua

Зверху на передній стінці розташовано сітчасту кишеню розмірами 29 х 7 сантиметрів. Два її верхні кути округлі через форму самого заплічника. В центрі кишені знаходяться дві складки, які дозволяють передній стінці розширюватися задля розміщення об’ємних предметів всередині. Доступ до кишені забезпечується через блискавку з двома бігунками, яка розташована в нижньому шві кишені, та споряджена двома прихватками з червоного паракорду.

Ця кишеня добре підійде для різноманітних дрібничок першочергового призначення, типу рукавичок, адже саму цю кишеню ви побачите першою, відкриваючи блискавку заплічника.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: панель липучки - secretsquirrel.com.ua

В центрі передньої стінки знаходиться велика липучка загальними розмірами 29 х 17,5 см. куди монтується організаційна панель, а також може фіксуватися будь-яке інше спорядження з використанням органайзерів чи підсумків на липучці.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: інструментальна панель - secretsquirrel.com.ua

В комплект заплічника виробник включив організаційну панель для інструментів під назвою TSSI Modular Instrument Panel. Це вже друге покоління цієї панелі, в якому місце еластичних петель фіксованої ширини, зайняли три ряди з 12 петель шириною 2 сантиметри, по 12 отворів у вставках з хайпалону з кожної сторони панелі та п’ять відрізів шоккорду з кордлоками.

З їх допомогою ви можете перетворити область розміром 29 х 17,5 сантиметрів (ширина\висота) на модульну платформу, яка утримуватиме ваше спорядження зручним для вас способом. На фото вище я спробував зобразити лише кілька з безлічі можливих варіантів пропускання шоккорду крізь петлі. Але я впевнений, що ви знайдете зручний для вас спосіб фіксації предметів типу орофарингіальних та назофарингіальних повітропроводів, декомпресійних голок, ліхтариків для перевірки зіниць, маркерів, ножиць, затискачів, пінцетів, перев’язувальних пакетів тощо. Як це робиться можна переглянути у цьому відео від виробника.

За потреби TSSI Modular Instrument Panel можна придбати окремо та використовувати для організації змінних комплектів спорядження, що можна розмістити як всередині, так і ззовні заплічника на липучці, яку ви вже бачили на спинці.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: нижня кишеня передньої стінки - secretsquirrel.com.ua

Нижче липучки розташована ще одна сітчаста кишеня розмірами 29 х 10 сантиметрів (ширина\висота), з двома складками в передній стінці. Окрім трохи вищої висоти, конструктивно вона ідентична до верхньої кишені, тож може слугувати для категоризації та організації окремої групи вмісту. Але не поспішайте, адже є в неї ще одна особливість.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: нижня кишеня передьої стінки відкрита на повну - secretsquirrel.com.ua

На верхній межі цієї кишені розмішена липучка шириною 16 сантиметрів. Потягнувши за неї ви отримуєте доступ до плаского простору за зовнішньою липучкою, що збільшує загальну висоту кишені ще на 19 сантиметрів. Тут вельми зручно переносити пласкі предмети типу SAM Splint 2, а також зберігати довідники з надання допомоги, тріажні пам’ятки чи картки потерпілого.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: блискавка до зовнішньої кишені - secretsquirrel.com.ua

Внизу передньої стінки знаходиться ще одна блискавка шириною 29 сантиметрів з двома бігунками та прихватками з червоного паракорду. Але замість сітчастої кишені вона відкриває вам доступ до нижньої зовнішньої кишені заплічника. Використовуючи цей канал ви можете вийняти предмети з зовнішньої кишені коли заплічник вже розкладений перед вами без необхідності підіймати верхню стінку чи міняти орієнтацію заплічника. Натомість у вас є можливість, наприклад, використати систему для внутрішньовенного доступу з внутрішньої кишені, і приєднати її до пакета, який лежить у зовнішній кишені.

Це всі конструктивні особливості передньої стінки, більшість з яких, як ви бачите, фіксовані, і окрім організаційної панелі для інструментів. А от де містяться всі модульні кишені TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack – так це на внутрішній поверхні задньої стінки.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: спинка зсередини - secretsquirrel.com.ua

Задня стінка заплічника повністю відведена під липучку розмірами 29 х 38 сантиметрів (ширина\висота). Тож ви самостійно можете обирати місце розташування спорядження та способи його фіксації. В комплекті для цього вам дістанеться чотири сітчасті кишені на липучці, кожна з яких обладнана блискавкою з двома бігунками та прихватками з червоного паракорду. Конструктивно ці кишені можна поділити на 2 групи: малу й великі.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: сітчасті кишені - secretsquirrel.com.ua

Мала кишеня має корисні розміри 29 х 7 х 6 сантиметрів (ширина\висота\глибина) та, так само як і верхня кишеня на передній стінці, оснащена заокругленими верхніми краями, аби встановлюватися максимально зверху, та повторювати контури заплічника. В комплект входить лише одна така кишеня, яка має лише блискавку з двома бігунками, та не має утяжки з шоккору.

Велика кишеня переважає за корисними розмірами, які становлять 29 х 10 х 6 сантиметрів (ширина\висота\глибина) та додатково має утяжку передньої стінки, яка виконана поєднанням шококорда з кордлоком. Всього в комплект входять три такі кишені, які за потреби можна встановлювати у вертикальній та горизонтальній орієнтації.

TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack: заплічник на спині користувача - secretsquirrel.com.ua

Загалом, TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack доволі продуманий спеціалізований заплічник для транспортування медичних припасів під час динамічних штурмових операцій. При відносно невеликих загальних габаритах він дозволяє власнику безперешкодно пересуватися у приміщеннях, стиснених просторах, висаджуватися з автотранспорту, морських та повітряних суден тощо. При цьому внутрішнього простору й організаційних можливостей достатньо для транспортування критичних медичних засобів з розрахунку на невелику групу, швидкого доступу до нього, та розподілу відповідно до вибраного алгоритму огляду і надання допомоги. Це доволі гнучка платформа як у питанні способів перенесення, так і в питанні організації внутрішнього простору.

Заплічник TSSI TACOPS M-9 Assault Medical Backpack, представлений в цьому огляді, доставлявся під замовлення магазином punisher.com.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *