Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military

Ambu Perfit ACE Military – військова адаптація цивільного іммобілізаційного коміра Perfit ACE від компанії Ambu A/S Denmark

Перш ніж вдаватися до висвітлення конкретно Perfit ACE Military спробую швидко розказати що таке іммобілізайційні коміри і коли вони використовуються. В контексті базової підтримки життя і алгоритму Basic Life Support (BLS) травмам шийного відділу хребта та підозрам на них приділяється особлива увага. Такі травми варто передбачати у трьох основних контекстах, що описуються правилом трьох “В”, яке спрощує їх запам’ятовування:

 • Висота – інерційне прискорення при падінні з висоти (інколи навіть з висоти власного зросту) разом з різкою зупинкою від удару об тверду поверхню здатні викликати не лише черепно-мозкові травми, а й зміщення хребців шиї з подальшим ушкодженням нервів чи спинного мозку.
 • Водій – уявіть що відбувається з головою і шиєю водія авто, яке їхало на істотній швидкості у момент удару об перепону. Як мінімум те саме, що і з манекеном на краш-тестах, голова якого прямує вперед, а потім ще й відкидається у підголівник сидіння подушкою безпеки, яка вже почала своє розширення. І як тут не трапитися деформації шийного відділу хребта?
 • Вода – у даному контексті на увазі мається так звана “травма пірнальника”, властива любителям стрибків у воду, що часто призводять до удару головою об дно чи предмети на ньому. Окрім самого удару головою тут також властиві компресійні ушкодження шиї, викликані прискоренням вільного падіння.

У всіх перерахованих випадках, і при підозрі на травми шийного відділу хребта, необхідна іммобілізація голови і шиї, що обмежить подальше травмування ушкодженої ділянки хребта, нервів і спинного мозку. Для цього знерухомлення і використовуються іммобілізаційні коміри. Так у сучасному протоколі надання допомоги при травмах PreHospital Trauma Life Support (PTLS\PHTLS) вдягання коміра є обов’язковим у всіх трьох ситуаціях, що перераховані вище, особливо ДТП. Чи присутня травма, чи ні – покаже рентген, але потерпілого до нього ще необхідно доправити, мінімізуючи можливі ризики. Для цього то й знадобиться іммобілізаційний комір типу Ambu Perfit ACE Military, що має наступні особливості.

 • Повністю плаский дизайн, що полегшує транспортування і зберігання.
 • Широкий запас регулювання, що передбачає 16 положень.
 • Розкладна підтримка підборіддя.
 • Рентгенпрозорі матеріали.
 • Розміри (см.): 56 х 18 х 1,5 (ширина\висота\глибина)

Далі у огляді представлений Ambu Perfit ACE Military у версії для дорослих. Крім нього також існує дитяча\підліткова версія з меншими розмірами.

Конструктивні особливості Ambu Perfit ACE Military

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

До кінцевого користувача комір потрапляє у напівпрозорому пакеті передня сторона якого дає можливість ознайомитися із вмістом, а також вказує виробника, назву товара, та ілюструє комір у складеному стані.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Зворотна сторона пакету куди більш інформативна, оскільки крім контактних даних виробника, та важливої інформації з застосування, також містить повноцінну ілюстровану інструкцію із 12 пунктів. До найбільш важливих пунктів ми ще повернемося згодом, а поки сфокусуймося на конструктивних особливостях коміра.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Сам комір виконаний об’єднанням пластикової основи, регулювальних вузлів, м’якої дрібнопористої підкладки і липучки, яка замикає усю конструкцію докупи. Комір має яскраво виражену передню секцію, яка охоплює шию спереду і з боків, і задню секцію, яка підтримує потилицю потерпілого.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

На потиличній секції варто звернути увагу на функціональний отвір, за допомогою якого шию потерпілого, з накладеним Ambu Perfit ACE Military, можна зафіксувати до щита чи нош, використовуючи відповідні стропи чи бинти. Також на ряді зразків на цій секції фіксується наліпка з ілюстрованою інструкцією з використання коміру.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Найважливіша частина передньої секції – регулювальні вузли, за допомогою яких здійснюється налаштування під розміри шиї й голови потерпілого. Як уже згадувалося раніше це “доросла” модель, тому лічильник розмірів на регулювальних вузлах починається з третього і закінчується шостим. Регулювання здійснюється рухом задньої пластини передньої секції коміра вверх-вниз відносно передньої пластини. Рух вверх вільний, а для руху вниз необхідно відтягнути обмежувач (який одночасно слугує і вказівником поточного положення) в сторону, що й демонструється фото вище. Зроблено це з метою надійної фіксації вибраного положення під навантаженням голови і щелепи потерпілого.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Окрім обмежувачів (ratchet latches), фіксацію вибраного положення пластин забезпечують також і блокувальні кнопки (safety buttons). Їм властиві всього два положення: коли кнопки опущені – поточне положення пластин зафіксоване, коли кнопки підняті – ви можете рухати пластини передньої секції, використовуючи обмежувач розмірів. Обидва положення також демонструються на фото вище.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Для кращого розуміння можливостей регулювання продемонструю також Ambu Perfit ACE Military у мінімальному (фото зверху) і максимальному (фото знизу) розмірах. Звернуть увагу на положення обмежувачів в обох випадках.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

На фото вище також добре видно решітка, утворена отворами під блокувальні кнопки. Саме з їх використанням забезпечується налаштування і блокування Ambu Perfit ACE Military у 16 можливих положеннях, що забезпечує вам можливість гнучкого налаштування під конкретного потерпілого.

Два гачкоподібних виступи, помітних у верхній частині – це точки фіксації шлангів носових канюлей, якими потерпілому може забезпечуватися подача кисню.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

На внутрішній стороні присутня велика кількість м’якої дрібнопористої піни, яка дуже нагадує зовнішнє покриття шини NAR SAM Splint 2. Ця піна забезпечує комфорт потерпілому після того як комір замикається на його шиї. Також у вас немає потреби шукати підручні засоби, аби підкласти їх під шийний комір.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

За передньою пластиною Ambu Perfit ACE Military знаходиться характерна область із наліпкою “Flip before use”, що підказує вам про потребу її вигину перед використанням. Ця секція – ні що інше, як підтримка підборіддя, яка у розкладеному вигляді отримує наступний вигляд.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Застосування Ambu Perfit ACE Military

Тепер, коли ми вже ознайомилися з конструктивними частинами Ambu Perfit ACE Military і їх призначенням, повернемося до накладання іммобілізаційного коміра на потерпілого. Поки що зверніть увагу на наліпку із чорною лінією, розташовану одразу під логотипом Ambu. Далі треба виконати нескладну послідовність дій.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua
 • Виверніть підтримку підборіддя коміра.
 • Акуратно, не викликаючи додаткових рухів, прикладіть свої випрямлені пальці до шиї потерпілого. Вас цікавить кількість пальців, яка розміщується між основою шиї (місцем де плечі переходять в шию) і нижньою щелепою. Як бачите на фото вище в моєму випадку до щелепи одного “пальця” не вистачило.
 • Звільніть обмежувачі і блокувальні кнопки Ambu Perfit ACE Military забезпечуючи можливість рухати пластини передньої секції відносно одна одної.
 • Прикладіть пальці до чорної лінії на наліпці і відміряйте кількість пальців від неї вниз до обмежувача, відповідно встановлюючи необхідний розмір коміра.
 • Зафіксуйте обмежувачі.
 • Зафіксуйте блокувальні кнопки
 • Сумістіть підтримку підборіддя Ambu Perfit ACE Military з підборіддям потерпілого
 • Обгорніть комір навколо шиї.
 • Зафіксуйте положення коміра за допомогою липучки.
Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Ambu Perfit ACE Military фіксується липучкою, яка, як вам відомо, має властивість “повзти” під навантаженнями, забиватися брудом і снігом, втрачати хваткість із часом. І хоча липучка Ambu Perfit ACE Military має суттєвий запас ресурсу, у випадках, коли передбачається тривала евакуація потерпілого (особливо по складній місцевості), рекомендується додатково фіксувати комір за допомогою бинта, стропи чи мотузки. Робиться це задля того, щоб комір різко не розклався, впускаючи підборіддя потерпілого, у випадку якщо липучка розійдеться чи зачепиться за якісь перепони.

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

На фото вище також помітна ще одна особливість Ambu Perfit ACE Military – отвір у передній секції коміра, через який забезпечується доступ до кадика та шиї потерпілого. З його допомогою медичний персонал, який має відповідну кваліфікацію, може отримати доступ до дихальних шляхів потерпілого не знімаючи коміра при проведенні екстреної конікотомії чи трахеотомії, якщо у цьому виникає потреба (обструкція сторонніми предметами, травми голови, ротової порожнини чи нижньої щелепи)

Огляд коміра Ambu Perfit ACE Military - secretsquirrel.com.ua

Завершальна особливість Ambu Perfit ACE Military, яку варто відзначити – плаский дизайн виробу. Завдяки йому комір зручно зберігати на полиці, всередині наплічників співробітників надзвичайних і пошуково-рятувальних загонів, бойових медиків тощо. Окрім цього, у вас є можливість просунути комір у природний вигин на звороті шиї потерпілого навіть коли він знаходиться у положенні лежачи. Це дозволяє мінімізувати зайві рухи голови і шиї, мінімізуючи супутні ушкодження при підозрах на травми шийного відділу хребта.

Як бачите, аби опанувати Ambu Perfit ACE Military немає потреби кілька років вчитися у медичному закладі. Після читання цього матеріалу ви певно зможете допомогти медичним працівникам вдягти цей засіб на шию потерпілого, або навіть виконати цю маніпуляцію самостійно. Сильно хотілося б ще бачити також збільшення кількості цих комірів в масах, особливо серед автомобілістів та учасників дорожнього руху.

Іммобілізаційний комір Ambu Perfit ACE Military, що використовувався для цього огляду, було надано інернет-магазином paramedic.ua. На сторінках магазину для вас завжди доступні дані про наявність та поточну вартість товару.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *