Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5

ECWCS Gen III Level 5 – легкий ізолюючий шар зі складу системи Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS Gen III) для захисту від негативних факторів навколишнього середовища.

В нашому попередньому огляді вітрівки ECWCS Gen III Level 4 я вже казав, що по своїй суті та завданням вона є “молодшою сестрою” комплекту п’ятого шару, та має полегшену та простішу у порівнянні із нею конструкцію. Тож, сьогодні настав час ближче познайомитися з основним ізолюючим шаром, та всіма конструктивними особливостями, що притаманні ECWCS Gen III Level 5.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

В той час як попередній шар функціонально пристосований для використання переважно при гарних погодних умовах (помірні температури, відсутність або легкі опади), ECWCS Gen III Level 5 може використовуватися в якості основного ізолюючого шару цілий рік та при значно гірших погодних умовах і нижчих температурах. До складу цього шару вже додано штани, яких не було у четвертого шару, а також посилено захисні властивості. В результаті конструкція стала трохи складнішою і важчою, але водночас більш пристосованою до складніших умов. З цієї причини комплект можна вдягати як самостійний шар для захисту від опадів низької та середньої інтенсивності у літню спеку, так і в якості захисту від механічних ушкоджень та вітру поверх утеплювальних шарів при від’ємних показниках температури. Такій універсальності також допомагають наступні конструктивні особливості.

  • Ізолюючий шар для захисту від негативного впливу вітру, пилу\піску та опадів.
  • Легкість та компактність.
  • Еластичність та паропроникність.
  • Регульований капюшон, що складається в комір.
  • Вісім кишень.
  • Можливість вдягати\знімати штани не знімаючи взуття.
  • Основний матеріал: нейлон Milliken Nylon з вологовідштовхувальною обробкою.
  • Доступні кольори: Multicam.
Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Як і куртка четвертого шару, ECWCS Gen III Level 5 виготовлено з Milliken Nylon – зносостійкого матеріалу, що додатково інкапсульований силіконовим полімером, та має вологовідштовхувальну пропитку. Для відносно легкого та тонкого матеріалу, він має досить гарний баланс якостей для зручності та захисту. Можливо, саме тому цей комплект вважають одним з найуніверсальніших шарів системи Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS Gen III) та звертають на нього увагу, коли потребують зносостійкого одягу для тривалої експлуатації в жорстких польових умовах. З точки зору комфорту йому притаманні еластичність та паропроникність, за рахунок яких Milliken Nylon не обмежує рухів, та не сприяє утворенню конденсату всередині. Це дозволяє досить легко комбінувати ECWCS Gen III Level 5 з чотирма нижніми шарами системи, не нехтуючи їх властивостями з відведення вологи якомога далі від тіла. З точки зору захисту ж, висока щільність синтетичного матеріалу та вологовідштовхувальні властивості дозволяють йому однаково ефективно затримувати вітер, пісок, бруд, дощ та сніг. Комфорт та захист також доповнюються відносно невеликою вагою, що дозволяє доволі легко транспортувати повний комплект ECWCS Gen III Level 5 при собі на випадок можливого погіршення погодних умов незалежно від пори року.

Тепер, від знайомства з властивостями основного матеріалу, пропоную перейти до знайомства з особливостями крою, та чим саме він відрізняється від куртки ECWCS Gen III Level 4.

Куртка Soft Shell Cold Weather Jacket

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Якщо поряд покласти куртки з четвертого та п’ятого шарів ECWCS Gen III, то ви однозначно помітите аналогічні конструктивні особливості, але так само помітите й те, що куртка п’ятого шару має певні покращення, до яких можна зарахувати присутність капюшона, панелі з липучки на плечах, регульовані манжети, додаткові кишені, посилюючі вставки та вентиляційні отвори. Тож звернімо на ці деталі більше уваги.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Куртка ECWCS Gen III Level 5 має комір висотою 9 см. проти 6,5 см. у Level 4, який виготовлено з двох шарів основного матеріалу. Між ними знаходиться порожнина в яку ховається складний регульований капюшон. Доступ до капюшона забезпечується крізь проріз в задній частині коміру, який закривається на три липучки.

В розгорнутому вигляді капюшон має регулювання у двох напрямах: по окружності, та по повноті, які забезпечуються за допомогою шок корду та пластикових кордлоків.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Вище я вже зазначав, що у порівнянні з четвертим шаром ECWCS Gen III Level 5 пристосована до гірших погодних умов. Гарний приклад таких пристосувань – центральна застібка куртки. Там, де у попереднього шару була одна планка за блискавкою, тут їх вже дві: одна спереду, з шириною 4,5 см., та одна поза блискавкою, шириною 3,5 см. Передня планка фіксується липучками, а в цілому у вас виходить не просто захищена від продування та механічного впливу блискавка, а й кращий захист від опадів та стікання води, завдяки чому ECWCS Gen III Level 5 може витримувати сильніші опади.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

На відміну від четвертого шару, центральна блискавка ECWCS Gen III Level 5 також має два бігунки на застібці замість одного. Дана особливість дозволяє відкривати блискавку не лише у напрямку зверху-вниз, а й знизу-вверх, що може знадобитися при розміщенні певного спорядження на поясі, використанні альпіністських індивідуальних страхувальних систем, частому вході\виході з авто та подібних сценаріях.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

На грудях куртки ECWCS Gen III Level 5 розміщені дві симетричні смужки липучки розмірами 13 х 2,5 см. (ширина\висота) для розміщення прізвища (nametape) та ідентифікатора роду військ. до якого належить користувач. Трохи нижче, пришита до вітрозахисної планки центральної застібки, розташована також невеличка платформа липучки розмірами 5 см. х 5 см. (ширина\висота) для фіксації шевронів зі званням. Зверніть увагу, що неймтейпи тут не мають нахилу, як у попереднього шару.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Під неймтейпами, подібно до Level 4, ECWCS Gen III Level 5 розміщені дві вертикальні блискавки довжиною 21 см. крізь які можна отримати доступ до нагрудних кишень з корисними розмірами 14 см. х 31 см. (ширина\висота). Вертикальне розміщення горловин дозволяє користуватися кишенями і їх вмістом навіть коли поверх куртки вдягнуті засоби індивідуального захисту (бронежилети) чи розвантажувальне спорядження (честріги, РПС тощо).

Підкладка нагрудних кишень виконана з сітки, що водночас дозволяє підтримувати кращу циркуляцію повітря всередині куртки, а також використовувати горловини кишень в якості вентиляційних отворів, крізь які надлишкове тепло та волога можуть виводитися назовні.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Краще цю сітчасту підкладку можна роздивитися на фото вище, де також варто звернути увагу і на регулювальний шок корд з корд локом, які допомагають притискати нижній край куртки ближче до тіла. Завдяки цьому можна контролювати кількість повітря, що буде проникати всередину куртки через низ, а також допоможе регулювати температурний розподіл всередині куртки.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

На рукавах куртки ECWCS Gen III Level 5 розміщуються ще дві кишені розмірами 12 см. х 15 см. х 2 см. (ширина\висота). Передній шов кишені статичний, а от у задньому розміщена складка, що дозволяє кишені розширюватися у межах 2 см. при наповненні її корисним вмістом. На відміну від кишень куртки з четвертого шару, тут поверх них нашиті панелі липучки розмірами 10 см. х 15 см. (ширина\висота) на самій кишені, та ще 10 см. х 5 см. (ширина\висота) на клапані. Присутність липучки дозволяє фіксувати поверх них різноманітні ідентифікатори, знаки розрізнення та моральні патчі.

Для кращої диференціації “свій\чужий” у темну пору доби та при використанні приладів нічного бачення (ПНБ) до клапанів нарукавних кишень стропою кріпляться невеличкі наліпки чорного кольору, що відбивають світло у інфрачервоному спектрі. В разі потреби їх можна розміщувати як поверх клапану (коли вони вам потрібні), так і під ним (коли в ідентифікації немає потреби).

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Ще одна можливість контролювати циркуляцію повітря та вологи всередині куртки ховається під пахвами ECWCS Gen III Level 5. Якщо пам’ятаєте, то блискавка довжиною 14 см. відсутня у куртці четвертого шару, тож її також можна вважати перевагою п’ятого шару.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Ще одна перевага – регульовані манжети куртки ECWCS Gen III Level 5, які можна контролювати за допомогою хлястика довжиною 9 см. та липучки розмірами 13 см. х 2 см. (довжина\ширина). За допомогою цього хлястика ви маєте можливість щільно притиснути манжети поверх рукавиць, блокуючи тим самим шлях потрапляння холодного повітря та опадів всередину рукавів.

Штани Soft Shell Cold Weather Trouser

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Штани ECWCS Gen III Level 5 виготовлені з того ж самого матеріалу Milliken Nylon, що і куртка, тож пропонують такий само рівень захисту від вітру, бруду і опадів. Щодо конструктивних особливостей – у вашому розпорядженні чотири кишені, еластичний пояс з можливістю використання ременя, а також можливість вдягати чи знімати штани п’ятого шару не знімаючи при цьому взуття.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Штани мають пояс висотою 4 см. та ширіньку на блискавці спереду, положення якої додатково фіксується кнопкою. На фото вище також пропоную звернути увагу на невеличкі відрізи стропи, які пришиті з внутрішньої сторони пояса ECWCS Gen III Level 5. призначені вони для фіксації підтяжок. на випадок коли ви будете носити штани п’ятого шару поверх більш об’ємних утеплювальних штанів. По обидва боки від ширіньки на поясі розміщені пари поясних шлиців, сумісніх з штанними ременями шириною до 6,5 см.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Ззаду на поясі присутні два таких самих шлиці і еластична стропа, вшита всередину поясу. З її допомогою штани гарно реагують на зміну положень та активні пересування. не викликаючи при цьому дискомфорт, та не оголюючи при цьому поперек користувача, що може бути важливо при пониженні температур та збільшенні вологості.

По обидва боки від задніх шлиців також розміщені широкі хлястики на липучці.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Їх завдання – блокувати блискавки довжиною 22 см. що вшиті у бічні шви поясу у зачиненому стані. При їх відкриванні ви отримуєте можливість швидко скинути штани п’ятого шару без необхідності знімати черевики. До цієї можливості ми ще повернемося трохи згодом.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Поряд із бічними блискавками, трохи нижче поясу, розміщені горловини передніх кишень, висотою 19 см. Через них ви отримуєте доступ до кишень корисними розмірами близько 19 см. х 25 см. (ширина\висота). Через відносно крутий кут горловин. та відсутність посилювальних вставок ці кишені будуть не найкращим контейнером для предметів першої необхідності, що мають металеві скоби (кишенькові ножі, ліхтарі. мультиінструменти тощо).

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

В області промежини штани ECWCS Gen III Level 5 мають ромбоподібну вставку, що сприяє безперешкодному руху ногами при пересуванні складним рельєфом.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

А ось де ножам, мультиінструментам, ліхтарям та іншим корисним дрібничкам знайдеться достатньо місця – це у стегнових кишенях, які виконують роль основних транспортних контейнерів у ECWCS Gen III Level 5. Кишені розмірами 21 см. х 20 см. х 4 см. мають декілька складок та задню стінку, що здатна розкладатися при наповненні кишень вмістом, що разом дозволяють переносити всередині кишень досить габаритні предмети. Щоб вміст можна було краще притиснути до стегна горловини цих кишень також мають затяжку з шок корду, положення якого контролюється пластиковим корд локом (див. фото вище). Клапан стегнових кишень фіксується двома липучками, що розміщені з країв горловини.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

Для кращого захисту від вологи, та продовження строку експлуатації штанів, область колін посилена артикульованою вставкою з основного матеріалу. Два шари Milliken Nylon у цьому місці, що постійно піддається механічним впливам та контакту з ґрунтом, все ж краще, ніж один.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 5 - secretsquirrel.com.ua

В бічні шви знизу штанів, так само як і на поясі, вмонтовані блискавки довжиною 38 см. З їх допомогою ви можете зняти чи вдіти штани ECWCS Gen III Level 5 навіть коли ви взуті у габаритні черевики для екстремально низьких температур чи пересування на лижах. Для захисту застібок від механічних впливів та проникання опадів вони закриті планками з основного матеріалу шириною 3 см.

На фото вище також варто звернути увагу та те, що горловини штанів еластичні, та мають по дві кнопки для додаткового контролю за їх шириною. За допомогою блискавок та еластичності горловин ви маєте можливість накинути їх поверх високих черевиків для того, щоб опади стікали зовні, замість того, щоб штани розміщувалися всеренині, а всі опади з них стікали всередину взуття.

Загалом, можу сказати, що крій ECWCS Gen III Level 5 дійсно продуманий і доволі універсальний. Маючи лише цей шар та комплект термобілизни ECWCS Gen III Level 1 ви можете покрити більшість потреб у захисті від непогоди для теплої пори року, а доповнивши їх комплектами ECWCS Gen III Level 2 та курткою-утеплювачем ECWCS Gen III Level 3, розширити час використання цього шару до трьох сезонів, включаючи ранню весну та пізню осінь.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок комплекту ECWCS Gen III Level 5, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *