Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4

ECWCS Gen III Level 4 – легка ізолююча куртка-вітрівка зі складу багатошарової системи одягу Армії США Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) Gen III.

Якщо три попередні шари (ECWCS Gen III Level 1, ECWCS Gen III Level 2, ECWCS Gen III Level 3) концентрувалися переважно на відведенні вологи від тіла та утепленні, то ECWCS Gen III Level 4 – це перший представник системи Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) Gen III ізолюючого призначення. Його головна мета – блокування втрат тепла шляхом конвекції, що найбільш типові під впливом сильного вітру.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Подібно до ECWCS Gen III Level 3 четвертий шар системи не має штанів, а включає лише компактну та легку куртку, яку можна легко спакувати та носити з собою ледь не всюди, навіть у об’ємних стегнових кишенях ваших штанів. Зроблено це умисно, адже подібна компактність дозволяє вам швидко захиститися на випадок, якщо погода різко зіпсувалася, чи ви піднялися вище лінії дерев, де відчутно збільшується сила та швидкість вітру при пересуванні вертикальним рельєфом. Окрім власне вітру, ця куртка захистить вас також і від дрібних часточок пилу, піску чи бруду, які вітер часто розносить разом із собою. Тож, як ви розумієте, ефективно застосовувати її можна як у регіонах з помірним кліматом, так і в гарячих пустелях, чому сприяють наступні конструктивні особливості.

  • Ізолюючий шар для захисту від негативного впливу вітру, пилу\піску та опадів.
  • Легкість та компактність.
  • Еластичність та паропроникність.
  • Дві кишені.
  • Основний матеріал: нейлон Milliken Nylon з вологовідштовхувальною обробкою.
  • Доступні кольори: Multicam.
Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

ECWCS Gen III Level 4 – це шар де вже не використовуються матеріали Polartec, а оскільки основною задачею є ізоляція від негативних факторів навколишнього середовища, то і матеріал має бути відповідним. В даному випадку це нейлон від компанії Milliken, що має гарну зносостійкість, а також еластичні властивості за рахунок присутності спандексу у складі матеріалу. Як результат ви отримуєте щільну, але гнучку куртку, що за своїми показниками комфорту перевершує звичайні кителі від уніформи типу BDU, ACU, OCPU. На їх фоні ECWCS Gen III Level 4 легша, міцніша, еластичніша та краще вентилюється. Остання властивість робить цю куртку ідеальним захисним доповненням до проміжних утеплювачів типу ECWCS Gen III Level 3, котрі втрачають свої експлуатаційні властивості при намоканні та забрудненні. Тож дана вітрівка не буде блокувати відведення надлишкового тепла та вологи за рахунок циркуляції повітря у нижніх шарах, проте одночасно захистить їх від впливу вітру, вологи, забруднення та опадів. Для посилення захисного ефекту, матеріал додатково оброблений вологовідштовхувальною суміщю, що дозволяє куртці незначний час затримувати ще й опади малої та середньої інтенсивності.

Тож, якщо з призначенням і властивостями матеріалу ми більш-менш розібралися, пропоную звернути увагу на крій ECWCS Gen III Level 4.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

За особливостями крою ECWCS Gen III Level 4 можна вважати молодшою сестрою soft-shell куртки ECWCS Gen III Level 5, адже вона виготовлена з того ж матеріалу, проте сильно простіша конструктивно. Вона не має капюшону, посилювальних вставок, додаткових вентиляційних отворів та регульованих манжетів. Але, саме відсутність усіх цих особливостей дозволяє їй бути легшою та компактнішою.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

ECWCS Gen III Level 4 має комір висотою 6,5 см., що захищає шию користувача не лише від вітру та опадів, а й від дискомфорту та механічних навантажень на шкіру, пов’язаних із тривалим носінням наплічників, бронежилетів та нагрудників, обладнаних лямками.

Спереду розташована центральна застібка-блискавка, що відкривається на всю висоту куртки. На внутрішній стороні блискавки розміщена вітрозахисна планка шириною 2,5 см, що блокує продування блискавки при сильному вітрі, а також не дає бігункові заклинювати об сітку, розміщену на внутрішній стороні куртки. Невеличкий край планки відвернутий назовні, що забезпечує вам складку де можна сховати бігунок блискавки, завдяки чому зменшується вірогідність контакту вашого підборіддя з холодним металом. На відміну від ECWCS Gen III Level 5, тут на блискавці присутній лише один бігунок, відповідно і замикається вона лише у напрямку знизу-вверх.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

По обидві сторони від центральної застібки на рівні грудей розміщені секції липучки для фіксації розпізнавальних знаків. Справа це одна квадратна секція розмірами 5 см. х 5 см. (ширина\висота) для шевронів із зображенням звання військовослужбовців. Нижче розташовані симетричні смужки розмірами 12,5 см. х 2,5 см. (ширина\висота) для прізвища (nametape) та роду військ. На ECWCS Gen III Level 4 ці липучки мають нахил до зовнішньої сторони грудей.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Під липучками з зовнішньої сторони ECWCS Gen III Level 4 розташовані дві вертикальні блискавки довжиною 23 см. крізь які забезпечується доступ до внутрішніх кишень з корисними розмірами 14 см. х 28 см. (ширина\висота) де доволі зручно розміщувати супутні аксесуари типу шапок, рукавиць, бафів тощо. Вертикальна орієнтація блискавок також дозволяє отримувати доступ до кишень навіть під час носіння засобів індивідуального бронезахисту.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Внутрішня поверхня нагрудних кишень виконана із сітки, що виконує подвійну функцію. По-перше, сітка полегшує конструкцію куртки, та не затримує циркуляцію повітря між ECWCS Gen III Level 4 та шарами, що надіті під нею. По-друге, розстібнувши кишені ви отримуєте вентиляційні отвори, що дозволяють боротися з утворенням конденсату всередині куртки, та слугують шляхом виходу для надлишкового тепла.

На фото вище варто звернути увагу на пластиковий кордлок та еластик, що виведені до нагрудних кишень, та відповідають за стягування куртки на рівні пояса. З їх допомогою можна зменшити внутрішній об’єм куртки, частково обмежуючи також і циркуляцію повітря всередині.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Ще одна пара кордлоків знаходяться на тому ж самому еластику, і розташовані в кутках біля центральної застібки. Ця пара відповідає за стагування куртки по нижньому краю, що дозволяє вам відрегулювати просвіт куртки, та блокувати тим самим шлях потрапляння холодного повітря всередину.

Також на фото вище гарно видно сітку, з якої виготовлена внутрішня поверхня нагрудних кишень.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Подібно до попереднього шару на плечах ECWCS Gen III Level 4 відсутні шви. Окрім підвищення комфорту при тривалому носінні наплічників та засобів бронезахисту за рахунок відсутності відворотів основного матеріалу, є для такого рішення і ще один аргумент. Оскільки це ізоляційний шар, призначений для захисту від опадів, то розташовувати шви по центру плечей не зовсім розумно, адже вони слугували б додатковим шляхом для просочування вологи крізь отвори у які пропущена нитка. Тому заниження швів на плечах – в даному випадку це правильне рішення.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

На рукавах вітрівки знаходяться дві кишені корисними розмірами приблизно 12,5 см. х 13 см. х 2,5 см. (ширина\висота\глибина). В складеному стані кишені пласкі, але при наповненні задня стінка може розширюватися до 2,5 см., що дозволяє розміщати всередині цих кишень не лише документи та пласкі предмети, а й інші корисні дрібнички.

Доступ до кишень здійснюється крізь клапани на липучці. На зовнішній стороні клапанів знаходиться невеличка наліпка чорного кольору, що відбиває випромінювання в інфра-червоному спектрі. В нічний час при використанні приладів нічного бачення (ПНБ) ці наліпки використовуються для розрізнення союзних сил. У випадку коли ПНБ використовуються обома сторонами, ви можете приховати своє положення, закривши ці наліпки невеличкими стропами, що кріпляться липучкою на зовнішній та внутрішній стороні клапана. Обидва стани цієї стропи можна бачити на фото вище.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Як я вже згадував вище, крій ECWCS Gen III Level 4 дещо простіший, ніж у наступного шару, тому під пахвами немає додаткових блискавок для вентиляції. Для цих цілей все ж таки доведеться використовувати вертикальні блискавки нагрудних кишень.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 4 - secretsquirrel.com.ua

Аналогічно до третього шару системи Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) Gen III, дана куртка може використовуватися як в якості зовнішнього шару, так і в якості проміжного. З цієї причини манжети виконані так само просто, аби не створювати непотрібних нагромаджень під рукавами шарів, які вдягнені поверх ECWCS Gen III Level 4. Тут немає еластичної стропи, проте певна гнучкість присутня за рахунок еластичності основного матеріалу.

Загалом, можу сказати, що основний девіз ECWCS Gen III Level 4 – це простота, легкість та гарні ізоляційні якості. Завдяки такому поєднанню з цього шару вийде однаково гарний захист як від піску у пустелі, на випадок негоди у теплу пору року, так і для захисту від вітру взимку. А мала вага та об’єм дозволять вам брати його з собою, сильно не задумуючись над доцільністю. Краще хай буде при вас, і не знадобиться, ніж навпаки, особливо якщо звернути увагу на той факт, що вартість цієї вітрівки значно менша ніж куртки ECWCS Gen III Level 5.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок куртки ECWCS Gen III Level 4, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *