Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1

ECWCS Gen III Level 1 – термобілизна для високих рівнів фізичної активності та основа багатошарової системи одягу Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS Gen III), що наразі стоїть на озброєнні Армії США.

І хоча багатошаровий підхід до одягу далеко не новий, а сама система Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) існує ще з 1980-х років, створення та розповсюдження нових технологічних матеріалів дали змогу і цій системі вийти на якісно новий рівень. У першому поколінні ECWCS до складу системи входило понад 20 предметів одягу й аксесуарів. Поточне ж третє покоління (Gen III, або Gen3) також відоме як Extended Climate Warfighter Clothing System, що почало надходити у військо США з 2007 року, включає лише 7 шарів та 12 предметів одягу загальною вагою 5,82 кілограма, які при цьому здатні забезпечувати бійцю адекватний захист від агресивного середовища при температурах від -51 до +4 градусів Цельсію.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Знайомитися з системою ECWCS Gen III ми будемо у наших найближчих публікаціях і почнемо, як годиться, з шарів найближчих до тіла, тому знайомтеся – надійна основа всієї системи, термобілизна ECWCS Gen III Level 1, яка увібрала в себе наступні особливості.

  • Базовий шар для підвищених рівнів фізичної активності, що пов’язані з інтенсивним потовиділенням.
  • Гарні якості з відведення вологи та висока швидкість висихання.
  • Пласкі шви, що не викликають дискомфорту.
  • Можливість використовувати самостійно, а також у поєднанні з іншими шарами системи ECWCS Gen III.
  • Основний матеріал: Polartec Power Dry Silkweight (100% polypropylene).
  • Доступні кольори: Desert Sand.

Далі в огляді представлений комплект термобілизни ECWCS Gen III Level 1 у поки єдиному доступному кольорі Desert Sand.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Як я вже зазначав вище, зменшення загальної ваги та кількості предметів у системі ECWCS Gen III стало можливим завдяки використанню передових технологічних матеріалів. Одним з цих матеріалів став Polartec Power Dry Silkweight (100% polypropylene), що став основною складовою комплекту термобілизни ECWCS III Level 1. Конструкція та якості Polartec Power Dry були розроблені спеціально для виконання головних завдань базового шару термобілизни: поглинання та розповсюдження вологи на більшу площу з подальшим прискоренням її випаровування.

Як ви знаєте, вода проводить тепло у 25 разів краще повітря, тому надзвичайно важливо утримувати її якомога далі від поверхні тіла, особливо при низьких та надзвичайно низьких температурах. За це й відповідає термобілизна базового слою. При підвищенні температури навколишнього середовища, чи раптовому збільшенні рівня фізичної активності, надлишкове тепло має змогу проникати крізь шар термобілизни, а піт та волога, що утворилися, поглинаються матеріалом, та разом з тепловим потоком рухаються від внутрішньої поверхні матеріалу до зовнішньої, захищаючи вас від переохолодження. Саме тому Polartec Power Dry тонкий та гладенький, і спершу здається холодним на дотик. Проте після уже кількох секунд він приймає температуру тіла і здається теплим та комфортним завдяки своїй еластичності та антибактеріальним якостям, що стануться у пригоді при тривалому використанні.

Але від особливостей матеріалу перейдемо до особливостей крою сорочки та кальсонів, що входять до комплекту термобілизни ECWCS Gen III Level 1.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Як можна бачити на фото вище, комплект виконано з основного матеріалу в кольорі Desert Sand, що близький до тілесного, завдяки чому використання термобілизни не сильно впадає в очі, якщо її частини десь виглядатимуть з-під верхнього одягу, чи інших предметів системи ECWCS Gen III. Сорочка має в міру широкий комір, прості манжети та відносно подовжену спину. Кальсони для додаткового комфорту оснащені гульфиком та додатковою вставкою у промежині. Але нумо розглянемо усі ці особливості детально та послідовно.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Як і годиться натільній білизні, всі шви пласкі, та використовують спеціальну технологію з’єднання деталей, що не нагромаджує шари основного матеріалу один поверх іншого, і не обмежують при цьому еластичність виробу. Щоправда, на плечі я б радив змістити шви вперед, або нижче на лопатку, адже у поточному його розміщенні шов може викликати дискомфорт при тривалому носінні наплічників та розвантажувальних жилетів, бо саме на нього будуть приходитися основна вага та навантаження. Якщо ж між ECWCS Gen III Level 1 та лямками буде присутній інший предмет одягу (сорочка, куртка і т.д.) актуальність цієї проблеми знижується.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Під пахвами використовується той самий основний матеріал та пласкі шви, тому проблем з комфортом виникнути не має. Тут присутня точка в яку сходяться одночасно чотири шви, але при правильному виборі розміру сорочки ви її навіть не помітите. У даній області все вельми просто через відсутність будь-яких вставок чи сіточок, але від цього не менш дієво.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Манжети сорочки ECWCS Gen III Level 1 мають ті самі пласкі шви, і тягнуться переважно за рахунок еластичності основного матеріалу. Знову ж таки проста і дієва конструкція, яка не повинна викликати нагромадження матеріалу чи конфліктів з іншими шарами одягу, чи аксесуарами (годинниками, браслетами й т.і.).

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

У вертикальному шві, неподалік манжетів сорочки ECWCS Gen III Level 1 присутній додатковий отвір. Призначений він для пропускання великого пальця, що й показано на фото вище. Ця особливість може знадобитися вам для того, щоб не загубити краї манжетів базового шару при надяганні додаткових шарів (наприклад ECWCS Gen III Level 2, ECWCS Gen III Level 3 і т.і.) поверх нього, а також якщо через брак рукавичок ви б додатково хотіли захистити зовнішню поверхню долоні від вітру.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Завершальна особливість сорочки комплекту ECWCS Gen III Level 1, на яку варто звернути увагу, – це знижена спина (див. фото вище). Завдяки цій особливості ви отримуєте кілька переваг. По-перше, використовуючи сорочку та кальсони, в області попереку та сідниць ви маєте вже 2 шари основного матеріалу, що створює додатковий бар’єр для потрапляння холодного повітря та вітру. По-друге, при активних рухах (нахилах в сторони, підйомах рук, присіданні, бігу пригнувшись і т.і.) занижена спина сорочки залишається у кальсонах\штанях, притиснута поясом. В результаті ви не відкриваєте поперек холодному повітрю і не маєте постійно заправляти сорочку назад під пасок.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Пояс кальсонів ECWCS Gen III Level 1 виконаний з використанням широкої еластичної стропи, завдання якої – щільно притискати заправлену сорочку до тіла. Особливо ефективно цей пояс працює у поєднанні з заниженою спиною сорочки, про що я вже писав трохи вище.

Трохи нижче спереду знаходиться гульфик, виконаний поперечним накладанням двох шарів основного матеріалу, крізь отвори якого ви маєте можливість справити природну потребу, не знімаючи при цьому кальсонів повністю. Вельми зручна конструктивна особливість в умовах польового використання, особливо якщо взяти до уваги той факт, що поверх ECWCS Gen III Level 1 у вас подекуди можуть бути одночасно надіті від одного до кількох шарів системи Extended Climate Warfighter Clothing System.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Ще одна особливість, що позитивно впливає на комфорт при тривалому носінні – додаткова вставка у промежині. Завдяки їй тут відсутня єдина точка, до якої сходяться одночасно чотири шви, схожа на ту, яка є під пахвами сорочки ECWCS Gen III Level 1. Це в свою чергу позбавляє вас можливих проблем з натиранням і дискомфортом, а також дещо збільшує свободу рухів ногами, т.я. завдяки їй матеріал ліпше тягнеться. Особливо важливо це буде при тривалому пересуванні складним рельєфом або при складних рухах ногами (випади, рукопашний бій і т.і.).

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 1 - secretsquirrel.com.ua

Нижні краї кальсонів ECWCS Gen III Level 1 такі ж прості як і манжети сорочки, лишень тут нема й додаткового отвору, оскільки і потреба у ньому відсутня.

Станом на 2019 рік крій комплекту ECWCS Gen III Level 1 багато кому з вас може здатися дещо простим та звичайним, особливо якщо ви знайомі із спортивною термобілизною, в якій доволі часто використовуються комбіновані плетення, зональний розподіл матеріалів, вентильовані вставки, компресійний ефект і інші технології. Це дійсно так, але варто взяти до уваги і той факт, що такі спортивні зразки – це дорогі і нішеві продукти, що виготовляються відносно невеликими партіями для вузького сегмента професійних спортсменів, і купуються за особисті кошти. Водночас ECWCS Gen III Level 1 постачається у військо контрактами на десятки і сотні тисяч комплектів одночасно, які фінансуються з державних коштів. В таких умовах відносно проста конструкція дозволяє забезпечити ряд переваг: демократичну ціну, швидший та простіший цикл виробництва і контролю якості, та головне – надійність виробу.

Якщо професійний спортсмен може дозволити собі міняти комплекти термобілизни раз у кілька змагань, а пошкодження комбінованого плетення у ході забігу критично не вплине на його результат, то комплект термобілизни для військовослужбовця, що опинився у екстремально холодних умовах строком на кілька місяців, – це критичний елемент спорядження, вихід з ладу якого здатний поставити виконання завдання під питання. Також прошу звернути увагу й на те, що при відносно простій і надійній конструкції, виробники типу Milliken Textiles (яким в рамках контракту було поставлено зразок з нашого сьогоднішнього огляду) абсолютно не економлять на матеріалах і використовують для ECWCS Gen III Level 1 оригінальний Polartec Power Dry. Тож можете бути спокійні, що ваш комплект термобілизни ECWCS Gen III Level 1 буде відповідати усім вимогам якості й надійності, а використовуваний матеріал справлятиметься зі своїми основними завданнями.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок термобілизни ECWCS Gen III Level 1, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *