ECWCS Gen III – Extreme Cold Weather Clothing System

ECWCS Gen III або Extreme Cold Weather Clothing System третього покоління – багатошарова система одягу, яка за урядовими контрактами наразі постачається всім військовослужбовцям Армії Сполучених Штатів Америки (US Army).

ECWCS Gen III: всі предмети комплекту третього покоління

Перше покоління багатошарової системи одягу Extreme Cold Weather Clothing System ще в далеких 80-х роках ХХ століття розроблялося працівниками наукового Центру дослідження, розвитку та проєктування Армії США у місті Натік (Natick, Massachusetts) як спроба підготувати адекватну систему захисту військовослужбовців від низьких та екстремально низьких температур (-30°C і нижче). Тоді до складу системи увійшли штани і парка, і ще близько 20 предметів одягу, взуття і аксесуарів (головних уборів, рукавиць тощо), поєднання яких дозволяло гнучко підлаштовуватися під температуру навколишнього середовища та поточний рівень фізичної активності в умовах холоду.

Як ви розумієте, 20+ предметів мають чималу вагу, та й частина з них (наприклад, рукавиці для екстремально низьких температур, чи білі черевики для арктичних умов) використовувалася доволі рідко, тому скоро Армія визнала потребу оптимізації витрат та вдосконалення складу системи. Так світ побачило друге покоління ECWCS Gen II зі зменшеною кількістю предметів одягу, та якісною зміною деяких з них. Вже в цьому поколінні вперше з’явилася куртка з передового на той момент матеріалу Polartec Classic 300, та комбінезон з Polartec Classic 200. Також до цього комплекту увійшла легка та “дихаюча” білизна, а парка зазнала конструктивних доопрацювань, націлених на подолання проблем з утворенням конденсату на внутрішній поверхні. Але прогрес на цьому не спинився.

З 2007 року військовослужбовці Армії США за урядовими контрактами отримують комплекти третього покоління (ECWCS Gen III). Хоча абревіатура і лишилася сталою, трохи змінився підхід до системи, що добре видно по новій назві – Extended Climate Warfighter Clothing System. З метою оптимізації загальну кількість предметів в системі зменшили до 12, а шляхом використання технологічних матеріалів Polartec, PrimaLoft, Gore-tex елементи комплекту можуть використовуватися не лише за умов холоду, а й у помірному кліматі за різних погодних (вологість, вітер, опади) та ситуаційних (динаміка, статика) обставин. Як ви вже здогадалися, це суттєво економить ресурси, спрощує логістичний супровід, а військовослужбовець, по суті, вдягнутий на весь рік, та готовий без додаткових затрат на отримання\здачу спорядження вирушати практично у будь-яку точку на мапі.

У третьому поколінні системи комплект розділений на сім шарів, до яких входять наступні предмети одягу:

  • ECWCS Gen III Level 1 – термобілизна (кальсони та сорочка з довгим рукавом) у кольорі DesertSand для високих рівнів фізичної активності.
  • ECWCS Gen III Level 2 – термобілизна (кальсони та сорочка з довгим рукавом) у кольорі DesertSand для низьких рівнів фізичної активності.
  • ECWCS Gen III Level 3 – флісова куртка у кольорі Foliage Green, яка використовується в якості проміжного утеплювача під іншими шарами.
  • ECWCS Gen III Level 4 – легка ізолююча куртка у камуфляжі Multicam для захисту від негативного впливу вітру, пилу\піску та опадів.
  • ECWCS Gen III Level 5 – ізолюючий шар (штани та куртка з капюшоном) у камуфляжі Multicam для захисту від вітру та опадів помірної інтенсивності.
  • ECWCS Gen III Level 6 – ізолюючий мембранний шар (штани та куртка з капюшоном) у камуфляжі Multicam для захисту від вітру та опадів високої інтенсивності.
  • ECWCS Gen III Level 7 – утеплюючий шар (штани та куртка з капюшоном) у кольорі Foliage Green для захисту від впливу низьких та екстремально низьких температур.

Якщо вас цікавлять якісь конкретні шари, чи вся система цілком – то завдяки інтернет-магазину punisher.com.ua на нашому ресурсі скоро з’являться огляди предметів кожного шару з деталізацією їх призначення, матеріалів та особливостей крою. І почнемо ми з першого шару.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *