Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2

ECWCS Gen III Level 2 – термобілизна для статичних умов та другий рівень захисту багатошарової системи одягу Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS Gen III), що входить у комплект особистого спорядження військовослужбовців Армії США.

Як я уже казав у нашій попередній статті, присвяченій термобілизні ECWCS Gen III Level 1, загальну кількість предметів та вагу всієї системи при переході з попередніх поколінь ECWCS на Gen III вдалося зменшити переважно завдяки використанню передових матеріалів та переосмисленню функцій деяких з шарів. Так, якщо ECWCS Gen III Level 1 дісталася роль базового натільного шару для високих рівнів фізичної активності, то ECWCS Gen III Level 2 станеться у пригоді в статичних умовах, коли ваш організм не виробляє надлишкового тепла як під час руху.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Відповідно до своїх завдань ECWCS Gen III Level 2 має дещо змінену структуру матеріалу та додаткові конструктивні особливості. з якими будемо знайомитися у сьогоднішньому огляді, а поки розглянемо короткі характеристики.

  • Базовий шар для статичних умов, що не пов’язані з інтенсивним потовиділенням.
  • Гарні якості з відведення вологи та висока швидкість висихання.
  • Пласкі шви, що не викликають дискомфорту.
  • Застібка-блискавка для додаткового контролю терморегуляції.
  • Можливість використовувати самостійно, а також у поєднанні з іншими шарами системи ECWCS Gen III.
  • Основний матеріал: Polartec Power Dry (100% polypropylene).
  • Доступні кольори: Desert Sand.
Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Трохи вище я вже згадував передові матеріали та видозмінену структуру, тож почнімо з них. Як і у попереднього шару, для ECWCS Gen III Level 2 використовується Polartec Power Dry, але замість тонкого і гладенького Silkweight, призначеного вбирати вологу і розподіляти її на більшу площу, тут перед матеріалом стоїть інше завдання. Окрім відведення поту, термобілизна для статичних умов повинна забезпечувати краще утеплення, адже без активного руху організм продукує відчутно менше тепла.

Для того щоб зменшити негативний вплив навколишнього середовища необхідно збільшити відстань від теплої поверхні тіла до холодного повітря, і бажано заповнити цей простір уже прогрітим повітрям, що, у свою чергу, зменьшить тепловтрати шляхом випромінювання та конвекції. Структура Polartec Power Dry відповідає цій функції, адже внутрішня поверхня має ворсинки, в пустотах яких затримується тепле повітря. Ворсинки розділені на рівні сегменти поперечними повітряними каналами. Крізь ці канали надлишок вологи, яка міститься у прогрітому вашим тілом повітрі, має можливість виводитися крізь матеріал назовні, що зменшує проблеми з утворенням конденсату всередині. Разом із цим, повітряні канали забезпечують кращу циркуляцію повітря, завдяки чому термобілизна з “вафельною” структурою швидше сохне, а також має меншу вагу, у порівнянні зі зразками, що не мають повітряних каналів.

Тепер, коли ми вже знайомі з тим, як працює матеріал, перейдімо до візуального знайомства з особливостями крою ECWCS Gen III Level 2.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Подібно до базового шару ECWCS Gen III Level 2 виконується у кольорі Desert Sand, що близький до тілесного. Крій багато у чому схожий з термобілизною для високих рівнів активності.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Окрім зміни властивостей матеріалу, найсуттєвіша відмінність ECWCS Gen III Level 2 полягає у присутності високого коміра та наявності передньої застібки-блискавки, що займає приблизно половину довжини сорочки (halp-zip). Комір забезпечує кращий захист від вітру, опадів та механічних впливів, а от блискавка – навпаки, дозволяє збільшити циркуляцію повітря в області шиї, контролюючи тим самим виведення надлишкового тепла та вологи.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Плечові шви ідентичні відповідникам у ECWCS Gen III Level 1, та розміщені рівно посеред плеча. Хоча шви, як і годиться білизні, пласкі, а матеріал значно м’якший за рахунок ворсинок, проте при тривалому носінні наплічників чи платформених жилетів таке розміщення може викликати дискомфорт.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Під пахвами теж мало що змінилося – така ж само точка, в яку сходяться чотири шви, як і у ECWCS Gen III Level 1. Через неї я б радив би ретельно підбирати розмір сорочки ECWCS Gen III Level 2. Причина та сама – якщо лямка наплічника буде притискати цю точку до вашого тіла – будьте готові до дискомфорту та навіть пошкоджень при тривалому носінні.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

А от манжети рукавів вже не такі простенькі, бо, по перше, мають невеличкі відвороти основного матеріалу, прострочені пласким швом.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

А, по-друге, ECWCS Gen III Level 2 так само має отвір для великого пальця, аналогічний попередньому шарові, що дозволяє зафіксувати розміщення рукава термобілизни перед одяганням інших предметів верхнього одягу поверх неї. Разом із тим, використання цього отвору дозволить додатково захистити зовнішню поверхню кисті від негативних факторів зовнішнього середовища (низьких температур, вітру, опадів).

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Нижній край сорочки всіляко наслідує крій ECWCS Gen III Level 1 і також має відносно занижену спинку. Дане рішення дозволяє втримати сорочку всередині штанів чи кальсонів при нахилах вперед та в сторони, а також забезпечує подвійний шар основного матеріалу в області попереку.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Говорячи про занижену спинку сорочки, варто також згадати й еластичний пояс кальсонів, яким. власне, спинка і притримується у більшості випадків. Ширина пояса не викликає перетискання, при цьому надійно утримуючи сорочку всередині.

Трошки нижче поясу, спереду на кальсонах розміщений гульфик, що дозволяє “ходити до вітру” не знімаючи термобілизну, що вельми актуально при низьких температурах. Гульфик ідеально суміщається з таким само елементом конструкції на ECWCS Gen III Level 1, що дозволяє використовувати ці шари сумісно, а також у поєднанні з іншими елементами системи ECWCS Gen III.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Як і у ECWCS Gen III Level 1, в області промежини знаходиться додаткова вставка, що позбавляє вас точки сходження чотирьох швів (як під пахвами), а також позитивно впливає на комфорт при тривалому носінні, як і на рухливість ніг в цілому.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 2 - secretsquirrel.com.ua

Нижні краї кальсонів повторюють рішення з манжетів ECWCS Gen III Level 2: основний матеріал підвернутий, закладений та пришитий пласким швом. Відповідно можна не хвилюватися про конфлікти з черевиками. Зокрема щоб виключити останні, довжина кальсонів другого шару дещо менша ніж у першого шару системи, через що вони фактично не можуть накладатися між собою всередині черевиків.

Тепер, коли ми закінчили з візуальним знайомством, ще декілька слів про використання ECWCS Gen III Level 2. Даний шар можна носити як сам по собі, так і в комбінації з базовою термобілизною ECWCS Gen III Level 1. Натільне використання виправдане при тривалому знаходженні в холодних умовах з низьким рівнем фізичної активності (засідки, дозори, риболовля, полювання, пересування на снігоході, мотоциклі і т.і.). Тут в пригоді вам стануть висока щільність ворсинок та повітряні канали з внутрішньої поверхні основного матеріалу. А от поверх ECWCS Gen III Level 1 цю термобілизну варто вдягати тоді, коли вам потрібне додаткове утеплення, або ж коли важко спрогнозувати ймовірний рівен активності та фізичних навантажень. У випадку сплесків активності надлишкову вологу краще буде розподіляти ECWCS Gen III Level 1, а другий шар буде довше утримувати тепле повітря між тілом і навколишнім середовищем.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок термобілизни ECWCS Gen III Level 2, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *