Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6

ECWCS Gen III Level 6 – спеціалізований вітро- та вологозахисний шар зі складу Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS Gen III), багатошарової системи одягу, що за державними контрактами постачається Армії Сполучених Штатів Америки.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Якщо попередні шари зі складу ECWCS Gen III можна вважати універсальними, то шостий та сьомий шари загальновживаними вже не назвеш. Пов’язано це, по-перше, з тим, що потреба в них виникає далеко не завжди, не всюди і не у всіх, а, по-друге, з тим що це вузькоспеціалізовані вироби для рішення конкретних завдань. Якщо говорити про ECWCS Gen III Level 6, то головна задача цього шару – протистояти вітру та опадам там, де захисних властивостей ECWCS Gen III Level 5 просто недостатньо.

Якщо пам’ятаєте з нашого попереднього огляду, то Soft Shell призваний бути легким та швидким рішенням на випадок раптового погіршення погодної ситуації, або різкої зміни умов (підйом до високогір’я чи вихід вище лінії дерев, раптова непогода, захист від вітру та снігу при русі на транспорті та таке інше). Задля того, щоб бути легким і комфортним, матеріал ECWCS Gen III Level 5 має бути дихаючим і гнучким (звідки, власне, і походить назва Soft Shell), тож він не може бути одночасно й занадто щільним. Саме через свою малу щільність він може захищати від вітру, і навіть витримати кілька годин під опадами, але рано чи пізно він все одно промокне. Час при цьому сильно залежить від типу та інтенсивності опадів, температури та вологості, цілісності вологовідштовхувального покриття та ще ряду факторів. Тож якщо ви знаєте, що вам доведеться весь день простояти на посту на поривчастому вітрі, просидіти у засідці під невпинним дощем, або пропрацювати поряд з узбережжям, на яке постійно накочуються бурхливі хвилі – на допомогу вам прийде спеціалізований шар для таких умов – Hard Shell, або ECWCS Gen III Level 6, наділений наступними характеристиками.

  • Ізолюючий шар для захисту від вітру та опадів високої інтенсивності.
  • Легкість та компактність.
  • Регульований капюшон, що складається в комір.
  • Проклеєні шви для додаткової гідроізоляції.
  • Отвори для доступу до кишень нижніх шарів.
  • Можливість вдягати\знімати штани не знімаючи взуття.
  • Основний матеріал: Gore-tex Paclite.
  • Доступні кольори: Multicam.

Своїми захисними властивостями комплект завдячує двошаровій тканині Gore-tex Paclite з мембранним ефектом. Завдяки спеціалізованим порам підкладка Gore-tex виконує роль певного “напівпровідника”, що дозволяє волозі рухатися від тіла назовні, при цьому повністю блокуючи її шлях в напрямку ззовні-всередину. Тож цьому шару властива паропроникність у межах 25 000 г\м2\24 год, при високій вологонепроникності – 20 000 мм. вод. стовпчика. Замість звичного для більшості мембран Gore-tex третього внутрішнього шару, у Gore-tex Paclite використовується тоненький шар карбону з жировідштовхувальною обробкою, що не дозволяє порам мембрани з часом закупорюватися від контакту зі шкірою та потом користувача. Використання двох шарів замість трьох дозволило також знизити загальну вагу ECWCS Gen III Level 6 на 30% у порівнянні із попередніми поколіннями.

Зовнішній шар мембрани виконаний з щільного нейлону в камуфльованому малюнку Multicam, що покликаний розбивати обриси вашого силуету на фоні місцевості, та захищати мембрану від механічних ушкоджень. Маскувальний ефект ECWCS Gen III Level 6 має не лише при денному світлі, а й в темну пору доби, коли властиві йому технології зниження відбивання у світловому спектрі близькому до інфрачервоного (NIR), зменшують вашу помітність у приладах нічного бачення (ПНБ).

Проте, захисні властивості цього шару не зводяться лише до основного матеріалу, тож розгляньмо й особливості крою.

Куртка Extreme Wet/Cold Weather Jacket

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Крій куртки ECWCS Gen III Level 6 багато у чому схожий до крою куртки п’ятого шару, проте дещо простіший. Тут відсутні наплічні кишені, немтейпи, і додаткові вентиляційні отвори під пахвами, а замість повноцінних кишень на грудях присутні лише наскрізні отвори з клапанами для захисту від води. Проте, у цих спрощень є причина: чим більше деталей має виріб – тим більше на ньому буде швів, і тим більше отворів буде зроблено в основному матеріалі для зшивання. Отвори у швах – це основний шлях просочування води, тому конструкцію мембранних виробів намагаються спершу спростити до необхідного мінімуму виправданих швів, а ті що лишаються, додатково проклеюють стрічкою для додаткової гідроізоляції. ECWCS Gen III Level 6 не став винятком і має як відносно спрощений крій, так і стрічку на внутрішній поверхні усіх швів.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Для захисту голови та шиї від опадів та вітру в ECWCS Gen III Level 6 є в міру місткий регульований капюшон, який складається у внутрішній простір комірця висотою 9 см. В розкладеному стані капюшон має достатньо внутрішнього об’єму, щоб вдягатися поверх спортивних та балістичних шоломів, а регулювання по овалу обличчя здійснюється за допомогою шок корду з пластиковими корд локами, а по об’єму – хлястику на липучці висотою 16 см., розташованому на потилиці користувача.

В складеному стані капюшон згортається і розміщується між двома шарами основного матеріалу, якими утворений комір, а доступ до нього забезпечується крізь проріз у задньому нижньому шві, який закривається на липучки.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Центральна застібка, як і у випадку ECWCS Gen III Level 5, має дві вітро- та вологозахисні планки шириною 5 см., проте у даному випадку вони обидві розташовані перед блискавкою. Завдяки цьому застібка повністю перекривається двома шарами основного матеріалу по всій довжині, що повністю блокує можливі шляхи просочення опадів та потоків води.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

На грудях виробнику довелося відмовитися від усіх липучок для розміщення знаків розрізнення та індивідуальної інформації, т.я. кожна липучка – це додаткові отвори в основному матеріалі і по суті контейнер для накопичення води. Натомість на планці центральної застібки розміщений невеличкий хлястик висотою 4 см. для розміщення звань військовослужбовців.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

По обидві сторони від центральної застібки на рівні грудей знаходяться дві блискавки висотою 26 см., які перекриваються вологозахисною планкою з основного матеріалу. На відміну від попередніх шарів, де ці блискавки відкривали доступ до кишень з сітчастою підкладкою, у випадку ECWCS Gen III Level 6 це не кишені, а наскрізні отвори, і сітчаста підкладка тут відсутня. Таке рішення прийняте, по-перше, через те, що у мембранних матеріалів доволі обмежена паропроникність і при високих рівнях фізичної активності періодично виникає потреба у провітрюванні внутрішніх поверхонь для запобігання утворенню конденсату. Тож великий наскрізний отвір такої довжини працює значно краще невеличкого вентиляційного прорізу під пахвами. По-друге, комплект у більшості випадків вдягається поверх інших шарів багатошарової системи, елементи котрих уже мають кишені в області грудей. Відповідно в цих кишенях уже можуть знаходитися певні предмети, і наскрізний отвір дозволяє вам безперешкодно користуватися кишенями тих шарів, котрі вдягнені під комплектом. Будь тут сітчаста підкладка вам би для цього довелося б відкривати основну застібку, а так можна відкрити блискавку отвору лише на стільки, щоб пропустити всередину руку та вийняти потрібні дрібнички.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Як я вже казав вище, задля спрощення конструкції та зменшення кількості швів, у ECWCS Gen III Level 6 довелося відмовитися від плечових кишень. Воно й не дивно, адже на плечі припадає найбільша кількість опадів, тож тут накопичена вода просто й безперешкодно стікає донизу. замість затримуватися на швах кишень, чи на липучці ідентифікаційних панелей. Тож на рукавах з конструктивних особливостей варто відзначити лише регульовані манжети, положення яких регулюється хлястиком довжиною 10 см. і липучкою довжиною 13 см. З їх допомогою можна легко зафіксувати горловину рукавів поверх рукавиць з метою захисту від потоків стікаючих опадів та блокування руху води та вітру всередину рукавів.

Штани Extreme Wet/Cold Weather Trouser

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Задля того ж спрощення конструкції та мінімізації кількості швів, штани ECWCS Gen III Level 6 також не мають кишень і виглядають гранично просто.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Ширінька замикається на блискавку і кнопку, а по діаметру пояса розміщені 7 ремінних шлиців висотою близько 5 см. Чотири з них знаходяться спереду. Якщо ви не використовуєте паску, то діаметр пояса також можна відрегулювати з допомогою шок корду та двох пластикових корд локів, що розташовані по обидва боки від передньої застібки. Якщо і цього вам не достатньо – до штанів можна приєднати підтяжки, для сумісності з якими на внутрішній поверхні поясу знаходяться горизонтальні петлі з текстильної стропи.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Ще три шлиці розміщені на задній частині пояса, і це всі конструктивні особливості на цьому рівні.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

У бічних швах штанів ECWCS Gen III Level 6 розташовані ще два наскрізних отвори висотою 16 см. Завдання в них таке саме як і в отворів на грудях куртки – забезпечення доступу до кишень нижніх шарів без потреби знімати чи приспускати штани. Для захисту від опадів та потоків води, ці отвори також додатково захищені клапанами висотою 20 см., положення яких фіксується двома липучками.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Головна конструктивна особливість штанів ECWCS Gen III Level 6 – це, певно, поздовжні застібки у бічних швах довжиною біля 60 см. Ці застібки відкриваються бігунками у напрямку знизу-вверх і дозволяють не лише вдягнути штани не знімаючи взуття, а й отримати доступ до стегнових кишень у разі потреби, чи до ніг у випадку поранення. Блискавки цих застібок також захищені двома планками шириною 3 см., які періодично змикаються між собою за допомогою липучок.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Коліна на штанах ECWCS Gen III Level 6 додатково посилені шаром основного матеріалу, що подовжує строк експлуатації шляхом зниження механічних навантажень на цю область, яка пербуває у постійному контакті з брудним та вологим ґрунтом.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 6 - secretsquirrel.com.ua

Горловини штанів мають регулювальний хлястик довжиною 9,5 см. і липучку завдовжки 12 см. З їх допомогою можна відрегулювати діаметр нижньої частини штанів, особливо якщо ви використовуєте разом з ECWCS Gen III Level 6 спеціалізоване взуття для гірських сходжень, пересування на лижах тощо. Також з цим можуть допомогти і блискавки в бічних швах, розкривши які також можна вплинути на діаметр горловин.

В цілому, і підбір матеріалу і крій ECWCS Gen III Level 6 підпорядковуються одному завданню – залишити вас і ваш одяг сухими там, де без Hard Shell це неможливо. Тож якщо у вас є потреба довго перебувати просто неба, з якого безперестанку падає дощ (тропічні зливи, дощова осінь в помірному кліматі, шторми та урагани), або вітер здуває з ніг – то вам точно варто звернути на ECWCS Gen III Level 6 увагу.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок комплекту ECWCS Gen III Level 6, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *