Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7

ECWCS Gen III Level 7 – комплект для захисту від екстремально низьких температур з багатошарової системи одягу Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) третього покоління, що наразі видається особовому складу Армії США як штатне спорядження.

Як і ECWCS Gen III Level 6 з нашого попереднього огляду, сьомий шар системи ECWCS Gen III – це спеціалізований комплект для захисту від конкретного негативного фактору середовища. І якщо ECWCS Gen III Level 6 націлений на захист від вітру та опадів високої інтенсивності, то герой сьогоднішнього огляду призначений для боротьби з температурами від -30°C і нижче. Тож якщо вам доводиться знаходитись на відкритому повітрі при таких температурах, особливо з низькими рівнями фізичної активності, то ECWCS Gen III Level 7 явно буде вам цікавий.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

До складу комплекту ECWCS Gen III Level 7 від Sterlingwear of Boston входять утеплені куртка та штани, які чимось нагадують ECWCS Gen III Level 5, проте, на відміну від нього, призначені не для ізоляції від вітру чи дощу, а для утримання максимальної кількості повітря, прогрітого вашим теплом, між вашим тілом та навколишнім середовищем. Зовнішній матеріал навіть дещо схожий на п’ятий шар тактильно, адже має водовідштовхувальну обробку з інкапсульованого силікону, але на цьому схожість закінчується. Серед інших особливостей цього комплекту варто відзначити наступні.

  • Утеплюючий шар для захисту від екстремально низьких температур.
  • Легкість та компактність.
  • Оптимальне співвідношення тепла до ваги.
  • Регульований капюшон, що складається в комір.
  • Зони, що найбільш сприятливі механічним навантаженням, посилені додатковим шаром нейлону.
  • Чотири кишені.
  • Можливість вдягати\знімати штани не знімаючи взуття.
  • Основний матеріал: PrimaLoft Sport.
  • Доступні кольори: Urban Gray.

Для виконання поставлених завдань зі збереження тепла при екстремально низьких температурах в якості основного матеріалу для ECWCS Gen III Level 7 було вибрано синтетичний утеплювач PrimaLoft Sport. Компанія PrimaLoft (раніше Albany International Corp.) ще з початку 80-х рр. співпрацює з оборонним комплексом США як розробник та постачальник передових матеріалів, а їх “штучний пух” колись створив революцію спершу у військових багатошарових системах одягу, а згодом і на цивільному ринку. PrimaLoft Sport – це двокомпонентний синтетичний утеплювач по структурі дуже схожий до гусячого пуху, чим і завдячує своїм теплоізоляційним якостям з коефіцієнтом опору теплопередачі R-value – 2.15, але який за рахунок використання синтетичних волокон не має недоліків справжнього пуху: менше важить, не вбирає вологу від тіла і з навколишнього середовища, не вбирає піт і неприємні запахи, не викликає алергічних реакцій, швидко відновлює об’єм після тривалого стискання, швидко сохне і гріє навіть у мокрому стані.

PrimaLoft Sport відрізняється товстішою структурою волокна (у порівнянні з PrimaLoft One, наприклад), що дещо знижує теплоізоляційні показники через зменшення повітряного простору між волокнами, але збільшує довговічність та експлуатаційні якості виробу. Тож можете бути спокійні, що ECWCS Gen III Level 7 не втратить свої теплоізоляційні якості з часом, не зіб’ється, і при кожному вийманні з наплічника буде гріти так само, як і до того, як був складений і стиснений.

Не дивлячись на усі властивості утеплювача, перераховані вище, і найбільшу цифру сім в системі ECWCS Gen III, цей шар рідко використовується як самостійний. У більшості випадків його властивості поєднуються із термобілизною першого та другого шарів, і, за потреби проміжним утеплювачем третього шару. Найбільш ефективним його використання буде при переході з динаміки у статику, коли при сталій низькій температурі різко знижується рівень фізичної активності, коли температура стрімко падає до екстремально низької, а також в якості утеплювача під час сну, коли ви не рухаєтеся зовсім, а захисних властивостей спальної системи може бути недостатньо для підтримання температурного балансу організму.

Якщо з матеріалами та призначенням все зрозуміло, розгляньмо крій ECWCS Gen III Level 7 детальніше.

Куртка Extreme Cold Weather Parka

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Куртка комплекту ECWCS Gen III Level 7 виглядає вельми об’ємно, особливо у порівнянні з рештою шарів системи ECWCS Gen III, проте не дивлячись на це вага мало чим відрізняється. Це не ватний бушлат, який сковує рухи, ще й обтяжує вагою. Навпаки, на свій вигляд і об’єм куртка здається напрочуд легкою. За потреби її можна стиснути у кілька разів для зменшення габаритів, при цьому вона не втратить своїх теплоізоляційних властивостей, і швидко відновиться до вихідного розміру при вдяганні. Всього конструкцією куртки передбачені чотири кишені, регульовані манжети і капюшон, що складається в комір, а також посилення з нейлону на ліктях.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Подібно до п’ятого та шостого шарів, комір висотою 8 см. у ECWCS Gen III Level 7 формується з двох шарів основного матеріалу між якими міститься порожнина. У цій порожнині розташований утеплений регульований капюшон, який можна витягти розкривши спеціальний проріз у нижньому зовнішньому шві, котрий кріпиться липучками. Після витягання у вашому розпорядженні опиниться просторий капюшон з регулюваннями по овалу обличчя та по повноті. Регулювання по овалу обличчя здійснюється за допомогою шок корду та пластикових кордлоків, а от за регулювання по повноті відповідає хлястик і липучка висотою 13 см., що розташовані на потилиці користувача.

Як ви розумієте, регулювання капюшона при екстремально низьких температурах має доволі високе значення, оскільки дозволяє не просто підлаштуватися під головний убір, яким ви користуєтеся, а мінімізує контакт голови з холодним повітрям, та захищає від втрат тепла шляхом конвекції та випромінювання.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Передня застібка ECWCS Gen III Level 7 відчиняється на всю висоту куртки та має вітрозахисну планку шириною 3,5 см. на внутрішній стороні. Планка не утеплена, проте її основне завдання захищати блискавку від продування холодним повітрям.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

На рівні грудей, по обидві сторони від центральної застібки знаходяться дві симетричні смужки липучки розмірами 13 см. х 2,5 см. (ширина\висота) для кріплення прізвища (nametape) та роду військ. На правій стороні трохи вище смужки розташована ще й додаткова платформа липучки площею 5 см. х 5см. (ширина\висота), куди фіксується шеврон зі званням. Якщо ви не службовець то ці липучки можна використовувати для розміщення різноманітних ідентифікаторів, розпізнавальних знаків та моральних патчів.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Трохи нижче липучок, по обидва боки від центральної застібки на внутрішній поверхні куртки знаходяться місткі внутрішні кишені з сітчастою підкладкою. Ці кишені розмірами 26 см. х 28 см. (ширина\висота) і еластичною горловиною шириною 19 см. дозволяють транспортувати різноманітні предмети першої необхідності, а також за потреби сушити теплом тіла вологі предмети одягу та аксесуари (шапки, рукавиці тощо).

В умовах екстремально низьких температур ці кишені дуже знадобляться вам для транспортування всіляких гаджетів та електронних пристроїв, батареї яких швидко розряджаються під дією холоду. Тож, поклавши смартфони, GPS-навігатори, радіостанції та інші прилади сюди, ви, по-перше, зможете ізолювати їх від навколишнього середовища шаром PrimaLoft Sport, і, по-друге, будете тримати їх у просторі не з від’ємною температурою, а близькою до температури вашого тіла. Тож акумулятори і батареї ваших пристроїв не будуть розряджатися так стрімко як на вулиці при екстремально низьких температурах.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Трохи нижче, по обидва боки від центральної застібки розташовані ще дві зовнішні кишені розмірами близько 19 см. х 33 см. (ширина\висота), горловини яких замикаються блискавками. Оскільки у передній стінці цих кишень теж розміщений шар утеплювача, їх можна використовувати для обігріву долонь і пальців, особливо якщо заради збереження чутливості рук вам доводиться користуватися рукавицями, що не пристосовані до температури навколишнього середовища.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Вище я вже зазначав, що в якості зовнішнього шару ECWCS Gen III Level 7 найчастіше використовується переважно при холодній погоді без опадів. Але і в таких умовах сніг, по якому доводиться пересуватися стоячи, на колінах чи лежачи, через свою абразивну структуру здійснює доволі сильний вплив на основний матеріал комплекту. З цієї причини область ліктів, на яку приходяться подібні посилені механічні впливи, додатково посилена шаром щільного нейлону. Тож можете бути спокійні за те, що коли вам доведеться повзати снігом, ваш ECWCS Gen III Level 7 буде мокнути і зношуватися не так швидко.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Для контролю за циркуляцією повітря в рукавах ECWCS Gen III Level 7 манжети мають регулювальний хлястик розмірами 9,5 см. та липучку довжиною 13 см. З їх допомогою ви можете як лишити невеликий проміжок між рукою та рукавом, щоб боротися з накопиченням надлишкового тепла та утворенням конденсату, так і повністю блокувати проміжок між рукавом куртки та рукавицями для захисту від холодного повітря чи вітру.

Штани Extreme Cold Weather Trousers

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Крій штанів ECWCS Gen III Level 7 підпорядкований тому ж завданню, що і куртки – створити проміжок між вашими ногами та навколишнім середовищем, який буде заповнено повітрям, що вже прогрілося теплом вашого тіла. Відповідно вони ж такі само пухкі як і куртка, проте вельми легкі та компактні при транспортуванні. У випадку зі штанами виробник не став включати до конструкції велику кількість кишень, а натомість сфокусувався на можливості швидко вдягати чи знімати утеплюючі штани з іншими шарами системи ECWCS Gen III. Як само це робиться – побачите трохи далі.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Штани ECWCS Gen III Level 7 мають пом’якшений пояс висотою 4 см. Характерна особливість цього шару – повна відсутність шлиців для ременя, які були у всіх попередніх шарів. Натомість, якщо еластичності пояса для утримання штанів вам раптом забракне, виробник рекомендує використовувати підтяжки, що фіксуються до штанів за допомогою петель з текстильної стропи, що розташовані на внутрішній поверхні поясу по всьому його діаметру.

Ширінька штанів закривається блискавкою, положення якої у закритому стані додатково фіксується невеликим діагональним клапаном на липучці. Цей клапан захищає блискавку від механічних впливів, а також від продування вітром та холодним повітрям, що вельми важливо у даній області.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Ззаду на поясі штанів ECWCS Gen III Level 7 відсутні будь-які шлиці, кишені та інші конструктивні елементи. Лише еластична секція поясу для більш щільного притискання до тіла, та два діагональні клапани на боках, на які варто звернути увагу.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

За цими клапанами шириною 12 см., що розташовані на боках штанів ECWCS Gen III Level 7 розташована застібка-блискавка, яка проходить всією довжиною штанів. Ця застібка має два бігунки, тож діагональний клапан та широка липучка на поясі не дозволяють одному з них розстібуватися під дією гравітації, чи механічних навантаженнях (ривки, чіпляння і т.д.) на основний матеріал штанів.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Довжина цієї бокової блискавки близько 96 см. і вона дозволяє повністю розкрити бічні шви штанів. Таким чином обидві ноги з’єднуються між собою лише в області промежини і це дозволяє вам вдягнути чи зняти штани ECWCS Gen III Level 7 навіть коли ви взуті. Робиться це наступним чином: спершу ви розстібаєте бічні блискавки на штанах ECWCS Gen III Level 7, потім знімаєте штани зовнішнього шару не знімаючи взуття (про таку можливість ми вже розповідали у окремих оглядах відповідних шарів), потім пропускаєте промежину штанів Level 7 між ногами, застібаєте обидві блискавки і закриваєте ширіньку та застібку. Все, ви щойно успішно утеплилися штанами ECWCS Gen III Level 7 без необхідності знімати черевики і топтатися при цьому в снігу, втрачаючи дорогоцінне тепло власного тіла.

Чому це так важливо? Ну, по-перше, бо вас занесло в екстремально низькі температури і кожна зайва секунда при перевдяганні навряд чи вас порадує, а, по-друге, в таких умовах військовослужбовці США частіше за все не ходять по снігу просто так. Ноги в таких випадках від холоду захищають додаткові черевики Extreme Cold Vapor Barrier Boots, які одягаються поверх демісезонної пари взуття, або габаритні лижні черевики. Та й до них скоріше за все прикріплені кішки (crampons), снігоступи або лижі, знявши які ви одразу провалитесь у сніг по коліна, чи навіть глибше. Тож, як бачите, блискавки по боках штанів суттєво полегшують життя.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Подібно до ліктів куртки, які найчастіше всього контактують зі снігом, коліна штанів також посилені шаром нейлону, який захищає ECWCS Gen III Level 7 від абразивних впливів та механічних навантажень. Також за рахунок нейлону коліна ваших штанів будуть промокати дещо довше ніж якби тут був присутній лише основний матеріал.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 7 - secretsquirrel.com.ua

Другим бігунком бічних застібок у вас є можливість розстібнути блискавки знизу, що дозволяє накинути штани поверх звичайних чи лижних черевиків. З щільною фіксацією тут вам також допоможуть хлястик шириною 10 см. та липучка такої самої ширини.

Замість висновку скажу, що ECWCS Gen III Level 7 – це спеціалізований шар, так само як і ECWCS Gen III Level 6. І якщо перші 5 шарів системи ECWCS Gen III я можу порадити придбати широкому колу любителів активного відпочинку – ви точно знайдете їм застосування, і зможете повноцінно використовувати їх переваги. То спеціалізовані шари добирати я б радив вже більш ретельно й зважено. Пов’язано це не лише з тим, що це передові матеріали, і відповідна вартість комплектів, а й з тим, наскільки рентабельними вам буде їх придбання, та як часто ви будете ними користуватися. Погодьтеся, що буде доволі образливо інвестувати в них відчутну суму грошей і при цьому вдягати їх не більше одного-двох разів на рік, або зіпсувати таку коштовну річ неправильним доглядом чи зберіганням.

За наявності відповідного взуття і аксесуарів (шапки, рукавичок, бафа і т.д.) і високих рівнях фізичної активності -30°C можна й не помітити з використанням елементів перших п’яти шарів ECWCS Gen III, а от всі переваги ECWCS Gen III Level 7 ви відчуєте не просто коли холодно, а коли вже страшенно холодно. Коли вам доводиться проводити в цьому холоді кілька днів, переважно в умовах статики, вдень і вночі, при коливаннях рівня вологості, або на відкритому просторі, який продувається усіма вітрами. Тож самі подумайте: як часто температури в місці вашого проживання падають настільки низько і як часто ви залишаєтесь на вулиці при таких умовах? Якщо часто – ECWCS Gen III Level 7 зіслужить вам вірну службу та виправдає затрачені кошти комфортом та збереженим здоров’ям, якщо ні – його захисні властивості можуть просто виявитися для вас надлишковими. У будь-якому випадку сподіваюся, що наші огляди ECWCS Gen III Level 7, і всієї системи ECWCS Gen III допоможуть вам краще розібратися з призначенням і особливостями кожного шару.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок комплекту ECWCS Gen III Level 7, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *