Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3

ECWCS Gen III Level 3 – легка куртка зі складу американської армійської багатошарової системи Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) третього покоління, що грає роль проміжного утеплюючого шару.

Ми продовжуємо знайомити вас з складовими частинами багатошарової системи ECWCS Gen III і від базової термобілизни для високих рівнів фізичної активності ECWCS Gen III Level 1, та термобілизни для статичних умов ECWCS Gen III Level 2, робимо крок до наступного утеплюючого шару – ECWCS Gen III Level 3.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

На відміну від попередніх шарів, до складу яких входити сорочки та кальсони, третій шар системи Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) Gen III включає лише предмет одягу для верхньої частини тіла, і не має утеплених кальсон чи штанів. Пов’язано це з тим, що використання кальсон перших двох шарів та штанів будь-якого ізолюючого шару (ECWCS Gen III Level 5 чи ECWCS Gen III Level 6) у більшості випадків достатньо для адекватного захисту ніг, що постійно перебувають у русі, від впливу пронизливих вітрів та низьких температур. Тож гріючий ефект ECWCS Gen III Level 3 націлений переважно на температурне ядро організму – торс, де знаходяться серце та легені. Для цього цей шар наділений наступними особливостями.

  • Утеплюючий шар для підтримання температурного балансу при пониженні температур чи рівнів активності.
  • Оптимальне співвідношення тепла до ваги.
  • Високий комір.
  • Зони, що найбільш сприятливі механічним навантаженням, посилені додатковим шаром нейлону.
  • Чотири кишені.
  • Основний матеріал: Polartec Thermal Pro (100% polyester)
  • Доступні кольори: Foliage Green.
Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

ECWCS Gen III Level 3 – це третій і останній шар системи виготовлений з передових матеріалів Polartec. І якщо два попередні шари використовували варіації Polartec Power Dry і були призначені для відведення вологи якомога далі від поверхні тіла та незначного утеплення, то для третього шару системи використовується вже Polartec Thermal Pro вже з іншим призначенням. Структурно матеріал Thermal Pro від Polartec – це фліс з довгим ворсом, виготовлений з поліестерових волокон, що має чи не найвище співвідношення теплоти до одиниці маси. Довгий ворс забезпечує високу площу, де прогріте тілом повітря затримується тривалий час, створюючи відчутний гріючий ефект. Через те, що це не щільний матеріал, вироби з Polartec Thermal Pro гарно вентилюються, відводячи надлишкове тепло та пароутворення від тіла. Такі вироби також мають відчутно меншу вагу, та компактно складаються у невеликі об’єми, а синтетичні волокна забезпечують їм стійкість як до механічних навантажень (зношування, стирання), так до біологічного (піт та неприємні запахи), і навіть сонячного (втрата кольору під дією ультрафіолету) впливу.

Основному завданню ECWCS Gen III Level 3, власне утепленню, підпорядкований не лише вибір основного матеріалу, а й особливості крою, до розгляду яких ми й переходимо.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

В силу того, що ECWCS Gen III Level 3 використовується, переважно, як проміжний утеплюючий шар під іншими елементами системи ECWCS Gen III, особливо приховувати його використанням тілесного кольору Desert Sand, чи камуфльованого малюнку Multicam немає потреби. Певно, саме тому для цього шару виробники спинилися на кольорі Foliage Green. Не дивлячись на це, куртку можливо використовувати як самостійний зовнішній шар на час незначних змін у температурі, чи при переході з активного руху в статику. І наявність посилених нейлоном зон, лише підкреслює таку можливість. Але давайте про все по черзі.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Як і годиться утеплюючому шару, куртка має двошаровий комір висотою аж дев’ять сантиметрів. Він захищає шию користувача від продування холодним вітром, а у поєднанні з іншими зовнішніми шарами діє як ущільнювач, котрий блокує шлях потрапляння холодного повітря до відкритих ділянок тіла.

Об’єм повітря, що циркулює біля шиї та грудей можна контролювати завдяки застібці, що знаходиться в центрі куртки. Для захисту від продування по всій своїй довжині вона захищена вітрозахисною планкою шириною 2,5 см. У верхній точці собачка блискавки ховається у невелику паркувальну складку, завдяки чому холодний метал собачки не контактує з вашим підборіддям.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

В області грудей, по обидва боки від блискавки, розташовані невеличкі секції липучки, що використовуються для фіксації знаків розрізнення. З правої сторони розміщена невелика квадратна секція розміром 5 см. х 5 см. (ширина\висота), куди кріпиться шеврон зі званням військовослужбовця. А на двох симетричних горизонтальних смужках розмірами 13 см. х 2,5 см. (ширина\висота) зазвичай фіксується прізвище (nametape) та рід військ.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Трохи нижче липучок для знаків розрізнення, на внутрішній поверхні куртки ECWCS Gen III Level 3, знаходяться дві сітчасті кишені корисними розмірами біля 22 см. х 22 см. (ширина\висота). Використання сітки в даній області не призводить до нагромадження шарів основного матеріалу, а також дозволяє надлишковому теплу вільно рухатися назовні. Крім того присутність подібних кишень на утеплюючих шарах я вважаю вельми вдалою особливістю.

Річ у тім, що такі кишені знаходяться під шаром утеплюючого матеріалу у безпосередній близькості до вашого тіла. Відповідно температура у них не падає нижче температури тіла під дією вітру, чи низьких температур ззовні. Цей факт дозволяє використовувати такі кишені для транспортування цифрових пристроїв та елементів живлення, які, зазвичай, сприятливі до падіння температур, і погано працюють при промерзанні батарейок. Окрім цього, в екстремальних ситуаціях, коли ECWCS Gen III Level 3 – це єдиний утеплюючий шар, що лишився при вас, ви можете збільшити утеплюючі властивості куртки, заповнивши внутрішні кишені теплоізолюючими матеріалами типу рваного паперу, матерії чи сухого листя. Це допоможе збільшити відстань від вашого тіла до холодного навколишнього середовища, та створити додатковий повітряний проміжок, що заповниться прогрітим повітрям.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Нижче внутрішніх кишень, в ECWCS Gen III Level 3 знаходяться ще дві зовнішні. Доступ до них можливий через дві вертикальні горловини, а внутрішніх розмірів біля 24 см. х 24 см. (ширина\висота) буде достатньо для обігріву рук, та розміщення дрібних предметів, до яких вам потрібен відносно швидкий доступ. Дістатися до цих кишень ви можете навіть коли поверх куртки накинутий платформений жилет, що вельми зручно.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Область плечей виконана у стилі реглан, завдяки чому шви рознесені далі від зони, куди зазвичай приходиться усе навантаження від лямок наплічників, бронежилетів, платформерів та чест-рігів. Вдалий крок у порівнянні з термобілизною двох попередніх шарів, особливо враховуючи той факт, що шви з об’ємного Polartec Thermal Pro значно щільніші ніж у термобілизни.

Для додаткового захисту від механічних навантажень (стирання матеріалу, проколів і т.і.) і вітру, плечі ECWCS Gen III Level 3 додатково посилені шаром нейлону, що значно подовжує строки експлуатації виробу.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Область під пахвами, у випадку з ECWCS Gen III Level 3, не має ніяких сіточок, чи блискавок для покращення циркуляції повітря, тож для контролю за утворенням конденсату доведеться використовувати центральну застібку куртки.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Додаткова нейлонова вставка для боротьби зі стиранням основного матеріалу знаходиться, не лише на плечах, а й в області ліктів. Тут вона однаково добре захищає Polartec Thermal Pro від бруду, вологи і пошкоджень як у польових умовах, так і у кабінетах, де ця область досить швидко стирається об поверхні столів. Тож однозначно дбайливий і завбачливий крок від виробників, як на мене.

Огляд комплекту ECWCS Gen III Level 3 - secretsquirrel.com.ua

Манжети куртки ECWCS Gen III Level 3 виконані з використанням еластичної стопи, завдяки якій горловини завжди щільно прилягають до тіла, блокуючи тим самим потрапляння холодного повітря всередину рукавів. Також еластичні манжети добре комбінуються, і не конфліктують з рукавами зовнішніх шарів системи, а також різноманітними аксесуарами (годинники, браслети і т.і.) та рукавицями.

Загалом ECWCS Gen III Level 3 можна вважати найуніверсальнішим шаром системи ECWCS Gen III для помірних температур, оскільки він може використовуватися і як самостійний зовнішній шар, і як проміжний утеплювач, що комбінується з іншими елементами системи. Функціональний матеріал, мала вага і продуманий крій роблять цю куртку першим кандидатом на роль утеплювача як прохолодними літніми ночами, під час зимових операцій у засніжених горах, а також при переході від динаміки до статики.

Дякуємо магазину punisher.com.ua, за зразок куртки ECWCS Gen III Level 3, наданий для огляду. На сторінках магазину завжди можна дізнатися про наявні розміри та поточну вартість комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *