Фактори виживання

Фактори виживання — сукупність умов, що здійснюють позитивний чи негативний вплив на організм та ситуацію в цілому.

Фактори виживання - secretsquirrel.com.ua

Психологічні фактори виживання

 • Паніка та страх — інстинктивні і найбільш поширені реакції на невідоме, те, що не можна пояснити, те, що бурхливо відбувається, розриває шаблони. Через емоційне перевантаження, у спробі зберегти себе, наш мозок може заходити у ступор. Чим швидше ви впораєтеся з собою — тим швидше ви зможете приймати правильні рішення.
 • Невизначеність — незрозумілість та відсутність інструкцій здатні зламати вас. Якщо немає мотивації, цілі та плану її досягнення, у вас може повністю зникнути бажання робити будь-що. Це у свою чергу може призвести до відчаю та апатії.
 • Відсутність волі та відчай — відсутність бажання боротися з обставинами, навіть при наявності найбільш доречного спорядження, не допоможе вам впоратися з ситуацією. Причина проста — ви просто не хочете цього робити. Коли обставини складаються проти вас, знайдіть в собі сили на ще одну спробу чи певну дію. Боріться, продовжуйте та не втрачайте надії!
 • Бажання і прагнення вижити — сильна воля, рішучість і прагнення вижити допоможуть вам впоратися з найважчими ситуаціями.
 • Усвідомлення та оцінка ситуації — що вам загрожує і як цього уникнути, чим необхідно забезпечити себе для виживання та комфортного існування.
 • План дій — що робити, як робити, коли і кому робити. Подібні питання, разом з пріоритетами виживання, допоможуть вам спланувати стратегію і окреслити план дій.

Фізіологічні фактори виживання

 • Фізична форма — ситуації, що напряму загрожують вашій життєдіяльності, так чи інакше, пов’язані з фізичними навантаженнями. Тривалі переходи, таскання важкого, пошуки води і провізії будуть для вас вельми виснажливими заняттями якщо ви не в формі. Приділіть час пішим прогулянкам, фізичним вправам і активному відпочинку. Воно того варте.
 • Ушкодження та хвороби — як би ви того не хотіли, але ви не зможете функціонувати звичним чином у випадку хвороби чи травми. Ваша функціональність також знизиться при виснаженні, голоді, спразі чи недосипання. Постійно контролюйте свій стан.

Географічні фактори

 • Погода та рельєф — погода (температура повітря, вітер, вологість, опади і т.д.) і вид місцевості (гори, ліс\джунглі, болото, пустеля, узбережжя) будуть чинити прямий вплив на ваше положення. Використовуйте їх собі на користь, замість того, щоб ставати їх жертвою. Знання місцевості і готовність до погодних умов допоможуть вам мінімізувати негативний вплив, що можуть спричинити зміна погоди або непередбачувані обставини.
 • Ресурси місцевості — сюди належать флора та фауна, з якими вам доведеться взаємодіяти. Чи знаєте ви що і як може вам статися в нагоді, а чого навпаки варто уникати?
 • Розхідні матеріали та ресурси — елементи оточення, які можна використовувати в цілях забезпечення себе необхідними та комфортними умовами: запаси води і їжі, елементи живлення і пальне, медикаменти, інструменти тощо.

Ситуативні фактори

 • Наявність доречного спорядження — чи взяли ви з собою теплий одяг на випадок зниження температури? Чи зможете ви здобути вогонь якщо піде дощ? Чи маєте ви при собі необхідні інструменти? Варто забезпечувати себе найкращим з доступного спорядження, т.я. ви точно не захочете аби воно підвело вас у найвідповідальніший момент.
 • Взаємодія з групою і соціумом — всі ми різні, і на однакові речі реагуємо по-різному. Злагоджений колектив завжди кращий ніж випадкові перехожі, а рухатися до наміченої мети завжди легше разом, ніж коли кожен сам за себе.
 • Самотність — якою б не була група, в ніж все ж краще, ніж взагалі одному, т.я. з самотністю пов’язані додаткові ускладнення. Починаючи з того, що нема з ким поговорити, закінчуючи тим, що нікому вам допомогти у випадку травм.

Фактори виживання, а також їх взаємодія впливають на пріоритети виживання, які базуються на потребах вашого організму, і, навідміну від факторів, не міняються у більшості випадків.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: