Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing

NAR Emergency Trauma Dressing (ETD) — кровоспинний бандаж від американської компанії North American Rescue (NAR), що використовується для боротьби з масивними кровотечами.

З нашого попереднього огляду, ви, напевне, вже знаєте, що вислів «ізраїльський бандаж (israeli bandage)» у більшості випадків має стосунок до FirstCare Emergency Bandage. Є, правда, і ще один вислів — «американський бандаж (american bandage)» що найчастіше вказує на героя сьогоднішнього огляду — бандаж NAR Emergency Trauma Dressing, що наділений наступними характеристиками.

  • Вбудований гемостатичний аплікатор, що прискорює процес згортання крові в місці кровотечі.
  • Гемостатичний аплікатор не липне до ран.
  • Розміри аплікатора (см.): 15 х 15,5 (висота\ширина).
  • Розміри в складеному стані (см.): 6 х 15 х 5 (висота\ширина\глибина).
  • Розміри в розкладеному стані (см.): 15 х 178 (висота\довжина).
  • Вага: 113 г.

На час написання цього огляду існує два варіанти NAR Emergency Trauma Dressing (ETD) шириною чотири та шість дюймів. Розміри вище, і весь сьогоднішній огляд представляють шестидюймову версію.

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Вакуумне пакування цього бандажа дуже схоже на пакування NAR S-Rolled Gauze, але при цьому має більш видовжену форму. Основні матеріали такі самі, як і червоні індикатори Red Tip, що прискорюють візуальне визначення місць розташування засічок для відкривання пакування. Завдяки цим засічкам відкрити вакуумоване пакування можна без використання жодних сторонніх пристроїв.

Передня сторона також надає всю ключову інформацію про продукт: назву, інвентарний номер, номери патентів та NSN, посилання на сайт виробника, а також дати закінчення строків стерильності та придатності.

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Зворотна сторона пакування, на відміну від NAR S-Rolled Gauze, не прозора, а містить ілюстровану інструкцію з використання NAR Emergency Trauma Dressing. Як і в більшості подібних випадків, в силу високого стиснення під дією вакууму, прочитати усі написи під ілюстраціями ви зможете лише після розкриття пакування. До інструкції ми повернемося трохи згодом, а поки краще познайомимося із вмістом пакування.

Конструктивні особливості

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакування на вас чекає NAR Emergency Trauma Dressing, ходовий кінець якого закріплений до бандажа невеликою липучкою.

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Відклеївши її, отримуємо доступ до подушки-аплікатора з перев’язувального матеріалу, що розміщується за наліпкою з написом «Other Side to Wound». Наліпка вказує на сторону, протилежну до рани, що дозволяє правильно позиціювати NAR Emergency Trauma Dressing в умовах бойового стресу.

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Сама подушка-аплікатор розмірами 15 см. х 15,5 см (висота\ширина) виконана з м’якого перев’язувального матеріалу високої щільності плетення, що дозволяє NAR Emergency Trauma Dressing поглинати суттєві об’єми крові. Аплікатор має спеціальне покриття, яке не липне до ран, дозволяючи безболісно видалити бандаж з поверхні ушкодження.

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Ще одна характерна особливість NAR Emergency Trauma Dressing — технологія під назвою Quick-Grip Roll Control. Насправді, це ніщо інше, як невеликі стрічки липучки, пришиті на зовнішню сторону еластичного бинта. З їх допомогою забезпечується щеплення витків бандажу між собою у згорнутому стані, завдяки чому NAR Emergency Trauma Dressing не розкручуватиметься і не бруднитиметься коли ви випадково впустите його з рук. Якщо ж така ситуація, все ж, трапилася — бандаж розкрутиться лише до наступної липучки, а це буквально два витки, замість всієї довжини в 178 см.

При правильному позиціюванні бандажа липучки знаходяться на зовнішній стороні, відповідно, не викликають подразнення чи дискомфорту при накладенні. Окрім того, вони також дозволяють частково фіксувати попередні тури бандажа при накладанні.

Огляд перев’язувального матеріалу NAR Emergency Trauma Dressing - secretsquirrel.com.ua

Після використання всієї довжини NAR Emergency Trauma Dressing, ви також помітите пластикову С-подібну скобу з шипами. З її допомогою ходовий кінець бандажа можна зафіксувати до попередніх турів, розмістивши кінці скоби під ними. Це, як ви розумієте, позбавляє вас необхідності використовувати будь-які додаткові заходи для фіксації (вузли, пластирі, булавки тощо). Також ця скоба може використовуватися як додатковий ворот, що пропускається під попереднім туром NAR Emergency Trauma Dressing, і може обертатися подібно до джгута-закрутки у випадках, коли компресії самого лише бандажу недостатньо.

Застосування

Інструкція на пакуванні бандажа задля успішного застосування пропонує виконати наступні чотири кроки:

  • Вийміть ETD з пакування і розташуйте подушку-аплікатор на рані.
  • Обгорніть ETD навколо кінцівки чи частини тіла.
  • Переконайтеся, що вся область подушки-аплікатора вкрита еластичною частиною бандажа.
  • Зафіксуйте кінець ETD використовуючи обидві сторони скоби.

Також виробник попереджає, що бандаж проєктувався виконувати роль компресійної пов’язки, і не повинен блокувати кровообіг кінцівки повністю, подібно до джгута. Якщо таке, все ж таки, трапилося — необхідно послабити ступінь затягування еластичної частини ETD.

Як бачите, NAR Emergency Trauma Dressing — це вже не простий NAR S-Rolled Gauze, але ще й не FirstCare Emergency Bandage. Чи стає він від цього гіршим? На мою думку ні. Так, тут відсутня С-подібна скоба з прижимною платформою, яка є у FirstCare Emergency Bandage, але, погодьтеся, далеко не в кожному випадку ушкодження вона потрібна. Там, де присутнє неглибоке ушкодження великої площі, у сильному тиску немає потреби, тому подушка-аплікатор і помірний тиск NAR Emergency Trauma Dressing виправдають себе якомога краще.

Дякуємо магазину paramedic.ua, за зразок NAR Emergency Trauma Dressing, наданий для цього огляду.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: