Огляд оклюзійного пластиру NAR HyFin Chest Seal

HyFin Chest Seal – лінійка оклюзійних пластирів для протидії відкритому пневмотораксу від компанії North American Rescue (NAR).

До продуктової лінійки NAR HyFin, на даний момент, входять як невентильовані (HyFin), так і вентильовані (HyFin Vent) пластирі, які постачаються як в індивідуальних, так і подвійних варіантах (HyFin Twin Pack). В сьогоднішньому огляді ми познайомимося з NAR HyFin на прикладі родоначальника лінійки – невентильованого пластира NAR HyFin Chest Seal в індивідуальному пакуванні, з наступними характеристиками:

 • Виготовлено без використання латексу.
 • Серветка для попереднього протирання поверхні в комплекті.
 • Червона прихватка для полегшення відклеювання.
 • Розміри в складеному стані (см.): 19 х 19 х 0,25 (ширина\висота\глибина).
 • Розміри пластиру (см.): 15 х 15 х 0,25 (ширина\висота\глибина).
 • Розміри серветки (см.): 20,5 х 20 (ширина\висота).
 • Вага: 41 г.
Огляд оклюзійного пластиру NAR HyFin Chest Seal - secretsquirrel.com.ua

Пакування виконане із щільного пластику, що надійно захищає вміст від ушкоджень. Передня сторона пакування містить всю ключову інформацію про продукт: назву, інвентарний номер та номер NSN, посилання на сайт і інші контактні дані виробника, а також інструкцію з застосування. Традиційно для NAR присутні і засічки з червоним маркування, яке полегшує пошук та відкривання пакування в умовах обмеженої видимості і бойового стресу. Заворотня сторона пакування має дані лише про строк придатності.

Тут також зазначу, що новіші вентильовані пластирі NAR HyFin Vent Chest Seal і NAR HyFin Vent Chest Seal Twin Pack випускаються у пакуваннях меншого розміру одразу у перегнутому стані, що дозволяє розміщувати їх в медичних підсумках компактного та ультракомпактного розмірів, типу тих, що займають місця не більше ніж подвійний підсумок під магазини AR платформи, і кріпляться на 2 колонки PALS інтерфейсу.

Ще один важливий момент, вартий уваги – всередині пакування знаходиться лише один оклюзійний пластир NAR HyFin Chest Seal. З цієї причини для комплектування аптечки типу Blow-out Kit у відповідності зі стандартами TCCC вам знадобиться два пластирі у індивідуальному пакуванні, або один Twin Pack.

Конструктивні особливості NAR HyFin Chest Seal

Огляд оклюзійного пластиру NAR HyFin Chest Seal - secretsquirrel.com.ua

Як видно на фото вище, NAR HyFin Chest Seal це оклюзійний пластир розмірами 15 см. х 15 см. (ширина\висота), яких достатньо для перекриття більшості вхідних та вихідних отворів при вогнепальних пораненнях грудної порожнини. Кути пластиру мають заокруглення, завдяки яким знижується вірогідність відклеювання чи чіпляння об елементи одягу чи спорядження. Пластир наклеєний на прозору плівку, яка дозволяє орієнтувати його поверх рани, після чого плівку можна відклеїти з одночасним приклеюванням пластиру до поверхні тіла потерпілого. Для відклеювання пластиру від плівки використовується заокруглена прихватка червоного кольору, що прискорює візуальну ідентифікацію місця, з якого варто починати.

Згідно з заявами виробника, поверх пластира можна лишати примітки маркером, якщо у цьому є потреба.

До комплекту також входить складена вчетверо серветка розмірами 20,5 см. х 20 см. (ширина\висота). Необхідна вона задля попереднього очищення поверхні, на яку надалі приклеюватиметься NAR HyFin Chest Seal, від поту, крові тощо. Основа пластиру клеїться на вогкі поверхні без будь-яких проблем, але від попереднього очищення, сила щеплення лише збільшується. Тож немає потреби використовувати власний рукав, якщо виробник дбайливо забезпечив вас серветкою, спеціально для цих цілей.

Огляд оклюзійного пластиру NAR HyFin Chest Seal - secretsquirrel.com.ua

Потягнувши за червону прихватку, можна побачити гідрогелеву клейку поверхню пластира. Клеїться вона достатньо щільно і впевнено тримається на тілі навіть в русі. У випадку неправильного позиціювання чи нещільного приклеювання у вас є можливість потягнути за червону прихватку і приклеїти пластир повторно.

Застосування NAR HyFin Chest Seal

Задля успішної боротьби з відкритим пневмотораксом необхідно виконати наступні маніпуляції:

 • Вийміть пластир з пакування.
 • Використайте серветку з комплекту для попереднього очищення поверхні від бруду та рідин.
 • Відклейте оклюзійний пластир від прозорої плівки, використовуючи червону прихватку.
 • Розмістіть пластир на потерпілому, зорієнтувавши отвір рани по центру пластиру.
 • Притисніть та вирівняйте оклюзійний пластир, використовуючи помірний тиск поверх рани.

За реалізацією цих кроків можна також поспостерігати на відео від North American Rescue.

Оклюзійний пластир NAR HyFin Chest Seal, представлений у огляді, було надано магазином paramedic.ua, на сторінках якого завжди можна прослідкувати поточну наявність і вартість продукту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *