Огляд аптечки NAR Leg Rig Kit (CCRK)

NAR Leg Rig Kit – комплект медичних засобів для надання невідкладної допомоги на полі бою (Combat Casualty Response Kit, CCRK) від американської компанії North American Rescue (NAR), оптимізований під кріплення на стегні.

Ми переконані, що найкраща аптечка – зібрана власноруч. Таким чином ви забезпечуєте собі максимальну відповідність вашому рівню знань, навичок та вподобань щодо спорядження. Проте виробники рівня North American Rescue, крім окремих засобів для надання допомоги, часто пропонують ще й готові комплекти з підсумків та медичних засобів. Вивчати їх також корисно, адже так можна простежити логіку комплектації та використання, базуючись на експертизі людей, які допомагали виробнику створювати той чи інший комплект.

NAR Leg Rig Kit (CCRK), один з таких комплектів, і може слугувати гарною основою для створення власної аптечки формату Individual First Aid Kit (IFAK), та має наступні особливості.

 • Основний матеріал: Cordura 500D з водовідштовхувальним покриттям.
 • Фурнітура ITW Nexus і Ghillie-Tex, непомітна у інфрачервоному спектрі.
 • Безшумні застібки-блискавки з язичками з паракорду.
 • Сумісність з модульними інтерфейсами MOLLE\PALS та LaserCut.
 • Розміри в складеному стані (см.): 23 х 24 х 20 (ширина\висота\глибина).
 • Вага: 1,6 кг.
NAR Leg Rig Kit (CCRK): повний комплект - secretsquirrel.com.ua

NAR Leg Rig Kit (CCRK) доступний у двох основних варіантах: як повний комплект NAR Medic / Leg Rig Kit (CCRK) з наповненням (фото зверху), і як окремий підсумок NAR Medic / Leg Rig Kit (Bag Only) без наповнення. Другий варіант вам може знадобитися на випадок, якщо ви таки захочете скомплектувати наповнення самостійно. В ході даного огляду ми будемо знайомитися з NAR Leg Rig Kit (CCRK) на прикладі комплекту в підсумку кольору Black.

Підсумок та зовнішній вигляд

NAR Leg Rig Kit (CCRK): вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Підсумок NAR Leg Rig Kit (CCRK) має квадратну форму та загальні розміри в межах 23 см. х 24 см. х 20 см. (ширина\висота\глибина). На задній стінці розташовані засоби для кріплення підсумку до ременя та стегна, а спереду можна бачити кілька кишень для швидкого доступу до пріоритетних предметів.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): кишені на передній стінці - secretsquirrel.com.ua

Спереду на NAR Leg Rig Kit (CCRK) знаходиться дві кишені. Зовнішня кишеня закривається липучкою і забезпечує місце для зберігання як пласких, так і об’ємних речей. Гарний приклад – оглядові рукавички NAR Black Talon Gloves з комплекту NAR Combat Casualty Response Kit, доступ до яких можна отримати не відкриваючи основну блискавку. За об’ємною кишенею розташувалась ще одна – пласка, яку можна використати для перенесення документів, блокнотів, карток-пам’яток з алгоритмами надання допомоги тощо.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху та з обох боків підсумка знаходиться застібка-блискавка. Бігунки мають прихватки з паракорду для полегшення пошуків та пришвидшення відкривання підсумка. Розстібування блискавки відкриває три сторони підсумка, що дозволяє відкрити його на 180 градусів.

На фото вище також видно великий фастекс, до якого фіксується універсальна система кріплення, виконана з двох дюймових строп на липучці. Для більшої надійності липучка продубльована ще й металевими кнопками. З допомогою цієї системи підсумок можна зафіксувати до звичайних та тактичних ременів, а також ременів WarBelt\BattleBelt з інтерфейсом PALS. Після фіксації приєднати чи від’єднати підсумок можна розстібанням фастексу, без необхідності повторно пропускати стропи крізь PALS, що значно прискорює процес.

Також зазначу, що задня стінка підсумка має жорстку вставку, завдяки якій NAR Leg Rig Kit (CCRK) тримає форму незалежно від наповнення. Вставка також захищає медичні засоби від ушкоджень і деформації коли підсумок знаходиться не на стегні користувача.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

На задній стінці знаходяться кілька типів кріплень. По-перше, це дводюймова стропа на липучці в центрі. Липучкою та положенням цієї стропи регулюється бажана висота розташування підсумка по висоті, що дозволяє підлаштувати NAR Leg Rig Kit (CCRK) під зріст користувача. Зверніть увагу. шо поверх стропи також нашитий текстурований елемент, який підвищує зчеплення поверхні зі штанами, зменшуючи тим самим прокручування та зміщення підсумка довкола стегна.

По-друге, по обидві сторони від дводюймової стропи знаходяться горизонтальні стропи системи PALS та вертикальні стропи, що фіксуються металевими кнопками Natick Snap. За бажання їх можна використати для фіксації NAR Leg Rig Kit (CCRK) до модульних інтерфейсів PALS та LaserCut, чи монтажу підсумку безпосередньо до бронежилета, плитоноски, заплічника тощо. Фастекс з системою фіксації до ременя в такому випадку можна від’єднати повністю.

По-третє, до задньої стінки також пришиті чотири вертикально направлені петлі, які з’єднуються за допомогою липучок. Крізь них пропускаються горизонтально направлені стропи з фастексами, які входять до комплекту. Їх завдання – охоплювати стегно та максимально притискати підсумок до його поверхні.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): вигляд ззаду зі стропами - secretsquirrel.com.ua

Стегнові стропи мають широкий запас регулювання по довжині та еластичну вставку. Вона підвищує комфорт та щільність прилягання підсумка до стегна при зміні положень. По всій довжині через стегнові стропи пропущені гумові волокна, які підвищують зчеплення зі штанами та знижують вірогідність прокручування підсумка при активних рухах. Завдяки всім цим особливостям можна досягти оптимальної та комфортної посадки NAR Leg Rig Kit (CCRK) на стегно користувача. При цьому підсумок виглядатиме наступним чином.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): на стегні, вид збоку - secretsquirrel.com.ua
NAR Leg Rig Kit (CCRK) на стегні користувача: вид збоку.
NAR Leg Rig Kit (CCRK): на стегні, вид спереду - secretsquirrel.com.ua
NAR Leg Rig Kit (CCRK) на стегні користувача: вид спереду.

Як можна бачити на фото вище, дотягтися до блискавок чи кишень із зовнішнім доступом немає ніяких проблем. Блискавки забезпечують доступ у внутрішній простір, тож від зовнішніх особливостей перейдімо до внутрішніх.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): внутрішня поверхня задньої стінки - secretsquirrel.com.ua

На задній стінці знаходяться 12 еластичних петель різної довжини. Вони забезпечують можливість фіксації наповнення у два шари. При вийманні предмета з більшої петлі зовнішнього шару, предмети внутрішнього шару так само надійно утримуються петлею меншої довжини. Ці петлі добре підходять для фіксації предметів типу джгутів NAR Combat Application Tourtiquet (C-A-T), бандажів NAR Emergency Trauma Dressing чи бинтів з комплекту поставки.

На бічних стінках задньої секції пришиті дві кишеньки з клапанами на липучці. Розміри кишеньок розраховані спеціально під ретрактори NAR Scissor Leash, якими страхуються ножиці NAR Trauma Shears. Для пропускання дроту ретрактора у верхній та бічній стінках підсумка зроблені отвори аби ножиці можна було виводити з обох боків підсумка, залежно від того на якій нозі ви його переносите.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): внутрішня поверхня передньої стінки - secretsquirrel.com.ua

На передній стінці NAR Leg Rig Kit (CCRK) всю площу практично повністю відведено на кишені, що дозволяють організувати пласкі предмети: гемостатичні пов’язки, оклюзійні пластирі тощо. Кишень тут аж чотири, а відрізняються вони висотою, що дозволяє розмістити предмети у кілька шарів не втрачаючи можливість швидкого пошуку та використання.

На зовнішній стінці найменшої кишені нашиті горизонтальні еластичні стропи, розділені на чотири вертикальних комірки. Ці петлі допоможуть з фіксацією видовжених предметів та дрібничок типу декомпресійних голок, назофаригіальних повітропроводів, маркерів тощо.

На фото вище також видно дно підсумка, що виконує роль перемички між передньою та задньою стінками. Окрім дренажного люверса для витоку води, на дні також пришита невелика стропа із фастексом. Нею до дна підсумка можна кріпити рулони зі стрічкою чи пластиром, аби його можна було швидко знайти, витягнути та застосувати.

Вміст

У варіанті NAR Medic / Leg Rig Kit Combat Casualty Response Kit (CCRK) всередині підсумка на вас чекатиме наступне наповнення.

NAR Leg Rig Kit (CCRK): вміст - secretsquirrel.com.ua
Зображення з https://www.narescue.com/medic-leg-rig-kit-ccrk.html

Оскільки в нас на ресурсі вже є огляди багатьох предметів з фото вище я не буду надто заглиблюватися у їх опис. Натомість я просто розділю їх на логічні групи та перерахую.

Засоби для боротьби з пневмотораксом та порушеннями прохідності дихальних шляхів

Засоби боротьби з кровотечами та ушкодженнями

 • NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) 2 шт. – джгут-турнікет для блокування критичних кровотеч кінцівок.
 • NAR Emergency Trauma Dressing (EDT) 2 шт. – бандажі NAR шириною шість дюймів. Використовуються як основний перев’язувальний матеріал.
 • NAR S-Rolled Gauze 4 шт. – бавовняний бинт, складений у вакуумне пакування зигзагами. Допоміжний перев’язувальний матеріал для тампонування проникаючих уражень та випадків, коли використання NAR Emergency Trauma Dressing (EDT) надлишкове.
 • NAR Polycarbonate Eye Shields (PES) 4 шт. – щиток з полікарбонату, що захищає очні яблука від подальших ушкоджень у випадку травм органів зору.

Засоби забезпечення внутрішньовенного доступу

 • NAR Saline Lock Kit 2 шт. – набір з катетера і допоміжних засобів для встановлення венозного доступу. Катетер надалі використовується для встановлення крапельниць та подальшої інфузійної терапії.
 • NAR BOA Constricting Band 1 шт. – венозний джгут. На відміну від джгутів-турнікетів, передбачений для часткового блокування кровообігу з метою полегшення пошуків вени та отримання венозного доступу.

Важливо!

Венозний доступ та подальша інфузійна терапія – це медичні маніпуляції, виконувати які повинен кваліфікований медичний персонал. Не використовуйте ці засоби без належного навчання та кваліфікації.

Допоміжне медичне обладнання

 • NAR Trauma Shears 1 шт. – ножиці для отримання доступу до місця ураження крізь шари одягу\спорядження.
 • NAR Scissor Leash – ретрактор, що попереджає втрату важливого медичного обладнання.
 • NAR T2 Tag 2 шт. – карта потерпілого, олівець та хімічне джерело світла від NAR.
 • NAR Combat Casualty Reference Card 1 шт. – пам’ятка з витримками протоколу Tactical Combat Casualty Care (TCCC, T3C) з надання допомоги в умовах бойових дій, протоколами виклику та проведення медичної евакуації (9-line Medevac Request).
 • Оглядові рукавички NAR Black Talon Gloves 5 пар (10 шт.) – гіпоалергенні нітрилові рукавички для захисту рук від рідин організму потерпілого (слини, крові, сечі тощо), що можуть переносити інфекційні захворювання.
 • NAR Surgical Tape 1 шт. – рулон перфорованого пластиру шириною 5 см. Для обробки дрібних ушкоджень, фіксації перев’язувального матеріалу тощо. Має неткану основу, завдяки чому легко рветься руками.

Інфо

Я думаю, ви вже звернули увагу на факт відсутності у складі NAR Leg Rig Kit (CCRK) гемостатичних засобів. Але ні, North American Rescue про них не забули, про що навіть свідчить спеціальне попередження на сторінці продукту.

Тема закупівель гемостатичних засобів вельми проблемна не лише для агенцій та відомств, а й для цивільних осіб. Тож ви маєте можливість окремо придбати гемостатичні засоби, яким ви надаєте перевагу (QuikClot для цивільних\для військових, Celox чи його аналоги\замінники у вигляді бинтів чи аплікаторів). І гнучкості більше, і кошти ціліші, і користуватися будете саме тим, що відповідає вимогам відомства чи до чого звикли.

Зрештою, NAR Leg Rig Kit (CCRK) – це збалансований медичний комплект, посилений по ряду напрямків для надання допомоги більш ніж одному потерпілому. Докуповувати поверх штатної комплектації знадобиться по-мінімуму, а засобів в комплекті більш ніж достатньо.

Дякуємо інтернет-магазину paramedic.ua, за можливість познайомитися з NAR Leg Rig Kit (CCRK) ближче.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *