Виживання у кіно

У продовження нашої попередньої статті, сьогодні торкнемося виживання у кіно і тих особливостей, з якими воно зображається.

Виживання у кіно - secretsquirrel.com.ua

Якщо вам цікава тематика виживання, я думаю, ви без особливих зусиль зможете згадати куди більше фільмів, що вийшли на великий екран за останні десятиліття, ніж зображено на фото вище. Виживання в кіно дійсно є популярною темою, і багато які з фільмів безпосередньо або побічно з ним пов’язані навіть можуть похвалитися позначкою «Засновано на реальних подіях» в описі.

При всьому цьому, кінематограф — вид мистецтва, що базується на емоційному співпереживанні глядача, через що творцям фільмів куди важливіші почуття і емоції людей, що переглядають кіно, ніж людей, що є його героями. Адже саме враження і переживання глядачів будуть пізніше розказані друзям, опубліковані у вигляді статусів в соціальних мережах і відгуків на сторінках блогів, що, в свою чергу, приверне до фільму ще більше уваги, і забезпечить йому додаткові касові збори. Для досягнення цієї мети творці не соромляться перекручувати факти, перебільшувати, додумувати, прикрашати події багатими візуальними ефектами, та чого вже гріха таїти — іноді навіть нехтувати законами фізики і здорового глузду. Через це не все, що демонструється з екранів варто сприймати як абсолютну істину, а варто розглядати критично, хоча б через присутність наступних особливостей.

  • Наявність сценарію — автор впливає на розвиток подій, і веде розповідь до попередньо відомого йому результату. Якщо певні обставини цьому заважають — ними сміливо можна знехтувати, або використати прийоми типу «рояля в кущах«. Згадайте хоча б сцени прибуття рятувальних служб, або знешкодження вибухових пристроїв на останніх секундах до неминучої катастрофи. У реальності, нажаль, так «везе» далеко не всім і не завжди, і не варто на це сподіватися.
  • Специфічність сетінгу — гіперболізовані, синтетичні або відверто фантастичні загрози. Скільки разів у кіно ви бачили виживших після авто\авіа катастрофи, які замість того, щоб залишитися на місці події, збільшуючи тим самим шанси на своє виявлення, і турбуватися базовими потребами до приходу допомоги, відправляються в непролазні хащі боротися з вовками\ведмедями\місцевими культами\злочинцями\інопланетянами і т.і. Цій боротьбі в підсумку приділяється значно більше уваги, ніж підтримці температурного і водно-сольового балансу, забезпеченню пріоритетів виживання і т.д., через що ці аспекти зображаються фрагментарно і дуже поверхнево. Але ж така поведінка і дії непідготовленим глядачам цілком можуть сприйматися як інструкція до дій, що, нажаль, може коштувати їм життя.
  • Емоції понад здоровий глузд — важливі не переживання героя, а емоції глядача. І чим більше їх буде — тим краще для фільму. Візуальні ефекти, драматичні сцени, акторська і операторська майстерність тільки сприяють цьому. Маховик подій повинен накручуватися по-максимуму. Хто буде дивитися як герой шукає безпечний шлях спуску з прибережної скелі — це ж нудно, а ось ефектний стрибок у воду — саме те. Ось тільки в кіно це працює, а в реальності вам не буде відома глибина, і стан дна під поверхнею води. Тому не завадить думати і аналізувати обстановку перед тим як робити будь-які дії пов’язані із ризиком .
  • Сюжет понад логіку і фізику — думаю не варто згадувати, що реальні стрілянина і бійки сильно відрізняються від таких в кіно, і навички виживання в тому числі. Переходити до рукопашної сутички, маючи в руці заряджений пістолет дозволено кіношним героям, але навряд чи розсудлива людина буде чинити так само в реальності. Те саме можна сказати і про вживання у їжу рослин і істот, барвисто зображуваного в кіно, там де в реальності розумніше було б утриматися від їжі зовсім. І навпаки, хтось бачив кіногероїв, що сидять на місці по кілька днів просто тому, що вони виснажені або примудрилися підхопити кишкову інфекцію? Вони завжди сповнені сил і рішучості діяти, їм не страшні хвороби, травми, а іноді навіть і кулі. Ви можете похвалитися таким здоров’ям? Я — ні, як і 99% населення Землі, тому буду вести себе куди скромніше і обережніше.
  • Фільм — це, в першу чергу, розвага. Хто захоче дивитися на розумні, зважені і раціональні дії — це ж нудно, тим більше якщо за це ще гроші треба платити.

Будь ласка, не розраховуйте та те, що виживання в кіно буде зображуватися достовірно, тому що воно найчастіше просто виконує роль відповідного фону для зображення стійкості, рішучості, і крутості героїв, або використовується як сукупне випробування, в ході якого герой перемагає себе і обставини, перетворюючись в об’єкт для захоплення. В кінцевому підсумку, в цьому й полягає суть кіно.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: