“Камін” – вид багаття, що дозволяє ефективно керувати теплими повітряними масами.
В основі цього виду багаття лежить конфігурація “Колодязь”, про яку ми вже розповідали в одній з попередніх публікацій. Окремо на ній зараз зупинятися не будемо, тут краще звернутися до вже існуюючого матеріалу, тож сьогодні розкажу як перетворити ваш “Колодязь” на багаття “Камін”, та які переваги це вам забезпечить.
Аби перетворити ваше багаття колодязь на “Камін” вам знадобиться з однієї його сторони забити в ґрунт дві вертикальні опори. Їх роль можуть виконати гілки, колоди тощо. Вони мають бути достатньо товстими та максимально вогкими. Трохи далі ви зрозумієте чому саме.
Забивати їх варто під невеликим кутом до поверхні. Так вам буде легше нагромаджувати колоди “Каміна” одна поверх іншої. Під прямим кутом це робити вже не так зручно, тож намагайтеся уникати його.
Далі, на забиті вертикальні опори, по всій їх висоті вкладаються колоди. Підбирайте діаметр і порядок колод так, аби між ними лишалося якомога менше пустого простору. Це завдання вам й допоможе полегшити невеликий кут нахилу ваших опор. Якщо цього нахилу не буде – деякі з колод просто скочуватимуться одна з одної.
І якщо ми вже заговорили про вертикальні опори та їх нахил, ще одне попередження стосовно них.
Намагайтеся тримати розпечене вугілля вашого багаття якомога далі від опор. Інакше вони почнуть прогорати знизу, що й показано на фото вище. Коли хоч одна з них прогорить повністю – весь ваш “Камін” завалиться. Тому тримайте вугілля далі від них та слідкуйте аби полум’я не перекинулося на вертикальні опори. І про підтримку балансу трикутника вогню також не варто забувати.
Найкраще багаття “Камін” – це те багаття, де на опори можна покласти вогкуваті дрова задля їх просушування, й в міру висихання посунути нижню колоду в вогонь, додаючи свіжу порцію дров зверху. Окрім ротації дров для просушування, таке багаття також забезпечує вам наступні переваги:
- “Камін” відбиває теплове випромінювання в певному напрямку. Тож замість рівномірно гріти повітря довкола багаття, ви можете спрямувати його тепло в потрібну сторону, розташувавши рефлектор навпроти нього. Спалюючи менше палива, ви отримуєте більше тепла у вибраному місці. Ця особливість доволі зручна при використанні багаття “Камін” поряд з укриттям чи спальним місцем.
- Колоди, з яких викладається рефлектор, не лише відбивають тепло, а й поглинають його частину. Цю особливість доцільно використовувати при використанні вогких чи промерзлих дров. Ви отримуєте можливість прогріти чи просушити їх не знижуючи при цьому температуру горіння в термальному ядрі вашого багаття.
- За відповідного контролю за багаттям “Камін”, колоди з рефлектора не спалахуватимуть до того моменту, поки ви цього не захочете. Тож ви можете спокійно займатися табірними справами, забувши про багаття на певний час. Коли йому знадобиться чергова порція палива – просто посуньте найнижчу колоду з рефлектора на вогонь, докиньте свіжу колоду зверху та продовжуйте займатися своїми справами. Таким чином ви отримуєте багаття, що наче підгодовує саме себе з мінімумом втручання з вашого боку.
Переваги багаття “Камін”, що перераховані вище, роблять його оптимальним видом багаття для обігріву напіввідкритих видів укриття з туристичного тенту типу вістря стріли, адірондак, тіпі-тент та інших. Також він добре справляється з просушуванням одягу й спорядження. На рівні з “Колодязем він впорається й з приготування їжі.
Залишити відповідь