Вістря стріли

Вістря стріли – дещо модифікована у порівнянні з ромбоподібним тентом конфігурація укриття з використанням тенту.

В нашій публікації про ромбоподібний тент я зазначав, що якщо нахилити одну з його сторін, то ви отримаєте збільшену площу захисту від направлених опадів та вітру. Конфігурація тенту вістря стріли (від англ. “arrow head”), також відома як голова плуга (від англ. “plow head”), слідує тому ж принципу. Але замість часткового нахилу в цьому випадку один кут укриття опускається аж до рівня поверхні. Таким чином ви отримуєте захист від вітру та опадів щонайменше з трьох сторін.

Найкраще для цієї конфігурації підходять тенти квадратної форми. Нижче я продемонструю алгоритм зведення укриття в конфігурації вістря стріли з використанням тенту Snugpak All Weather Shelter зі сторонами 3 х 3 метри.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце ми обирали керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Щодо облаштування табору в польових умовах, то в нас є окрема стаття, на яку ви можете звернути увагу.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби конфігурація тенту вістря стріли зводилася швидше та простіше підготуйте тент, один відріз паракорду та три кілки заздалегідь.

 3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця складіть тент по діагоналі навпіл та покладіть його зовнішньою поверхнею догори в місці майбутнього зведення.Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua

 4. Закріпіть один кінець діагоналі до опори

  У петлю на першому кінці діагоналі за допомогою шкотового вузла закріпіть відтяжку. Обв’яжіть її навколо найближчої опори орієнтовно на висоті витягнутої руки.
  Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua

 5. Закріпіть інший кінець діагоналі до поверхні

  Знайдіть петлю чи люверс на іншому кінці діагоналі, пропустіть крізь них кілок та закріпіть ним кут до поверхні. За потреби можете повернутися до відтяжки та відрегулювати силу розтягування діагоналі.
  Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua

 6. Складіть два вільні кути тенту разом

  Далі можете скласти два вільні кути тенту разом щоб зовнішня поверхня тенту була направлена вгору. Пропустіть крізь петлі на кутах ще один кілок та зафіксуйте ним полотно до поверхні.Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua

 7. Завершіть вістря стріли

  Після реалізації кроків, описаних вище, ви отримаєте двошарове укриття трикутної форми з одним схилом. Насправді це лише половина вістря стріли, під яким може розміститися лише одна людина. Проте, розглядати це укриття як захист від чогось більше ніж сонячне випромінювання я б не радив.

  Аби збільшити його захисні властивості й отримати повноцінне вістря стріли нам знадобиться додатковий кілок та розведення країв полотна. Скиньте одну петлю з бічного кілка, пропустіть крізь неї другий кілок, і закріпіть його до поверхні з іншого боку відтяжки. Слідкуйте за тим аби зовнішня сторона тенту досі була спрямована вгору.
  Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua

Після виконання всіх кроків, які описані вище, ваше укриття з тенту в конфігурації вістря стріли матиме наступний вигляд.

Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні
Вістря стріли - secretsquirrel.com.ua
Вигляд зсередини

Як бачите, туристичний тент, одна відтяжка та три кілки можуть забезпечити вам доволі велику прощу захисту від вітру та опадів, якої вистачить для двох осіб з невеликою кількістю спорядження. При цьому через один відкритий кут всередині вільно циркулює повітря, що робить його доречним для теплої пори року. Щодо холодних місяців, то вістря стріли також згодиться для захисту від снігових заметів та може служити рефлектором для теплового випромінювання багаття, що розташоване між укриттям та опорою.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *