Тіпі-тент

Тіпі-тент – традиційна конфігурація укриття з використанням сучасного туристичного спорядження.

Тіпі (англ. tipi, tepee, teepee) – розповсюджена конфігурація переносного житла північноамериканських індіанців Великих рівнин. Це той вид індіанського укриття, який у нас чомусь всі помилково звикли називати “вігвамом“. В той час як вігвам це житло для великих груп, тіпі розрахований на меншу кількіст людей, а також зручніший у транспортуванні та встановленні.

Сьогодні ми будемо складати тіпі не з гілок, кори та хутра, а з використанням сучасного туристичного спорядження. Тож нижче я продемонструю алгоритм зведення тіні-тенту за допомогою тенту Snugpak All Weather Shelter та трекінгових палиць. Зводиться ця конфігурація наступним чином.

  1. Виберіть місце для вашого укриття

    Задля цієї публікації місце було обране керуючись зручністю підготовки фото матеріалів. Якщо ж вам необхідні рекомендації з приводу вибору місця для табору – радимо звернути увагу на нашу окрему статтю з цієї теми.

  2. Підготуйте усі необхідні компоненти

    Аби конфігурація тіпі-тент зводилася швидше та простіше підготуйте тент, опору, одну відтяжку та п’ять кілків заздалегідь.

  3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

    Після вибору місця розкладіть полотно тенту зовнішньою поверхнею догори.Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

  4. Зафіксуйте задню частину полотна тенту до поверхні

    За допомогою двох кілків зафіксуйте два дальні кути тенту до поверхні.
    Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

  5. Підготуйте опору до встановлення

    Пік тіпі-тену можна встановлювати двома способами: використовуючи відтяжку, перекинуту через гілку найближчого дерева, а також за допомогою жердини. В моєму випадку поряд не виявилося дерев, тож я використовую трекінгову палицю як опору укриття. Власне каркас оригінальних тіпі з жердин і складався, тому цей спосіб більш правдивий.

    Гострий край опори, який буде впиратися в полотно тенту, обов’язково необхідно захистити за допомогою шапки, шарфу, бафу тощо. При поглинанні води полотно стає важчим, тож якщо край не пробиває полотно зараз, це не означає, що такого не станеться надалі. На фото нижче як захист для краю опори я використовую запасну пару шкарпеток Summer Day Socks від P1G-Tac.Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

  6. Встановіть опору

    Знайдіть центр грані, протилежної тій, що ви попередньо зафіксували кілками, та встановіть тут опору. На цьому етапі ми отримуємо три точки фіксації полотна.
    Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

  7. Закріпіть відтяжку до опори

    Поверх захищеного краю опори покладіть полотно тенту та накиньте на нього петлю відтяжки.
    Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

  8. Закріпіть відтяжку до поверхні

    Навпроти опори встановіть третій кілок та накиньте на нього протилежний край відтяжки, фіксуючи положення опори. На цьому етапі конструкція вже може підтримувати вертикальне положення без вашого втручання.
    Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

  9. Розведіть та зафіксуйте краї полотна

    Обидва краї полотна, що зараз звисають біля опори варто відтягнути в сторони, і зафіксувати їх до поверхні за допомогою ще одного кілка з кожної сторони.

Якщо кроки, описані вище, було виконано вірно ваш тіпі-тент матиме наступний вигляд.

Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні

Тіпі-тент доволі високий, що забезпечує вам перевагу, якщо ви очікуєте сильні опади. Гострий кут нахилу полотна тенту прискорює відведення води, проте зменшує внутрішній простір укриття. Додатково збільшити його можна за допомогою ще одніє відтяжки, яка буде тягнути центр задньої стінки тенту назовні.

А ось площі захисту у цієї конфігурації цілком достатньо для однієї-двох осіб зі спорядженням. За потреби висоту можна дещо зменшити, підкоригувавши довжину телескопічної трекінгової палиці.

За своєю суттю конфігурація тіпі-тент доволі близька до намету з тенту. Суттєва різниця лише у тому, що тіпі-тент дещо простіший, швидше встановлюється і потребує менше кілків та відтяжок. Він пропонує дещо меншу площу захисту через стінку, що відкрита на всю висоту. Проте і це питання можна вирішити дещо модифікувавши конфігурацію укриття.

Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

Все, що треба змінити – це витягнути два кілки, якими ви розводили краї укриття. Складіть їх петлі разом та зафіксуйте одним кілком, який варто розмістити поряд з опорою.

Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

В результаті у вас вийде трикутна піраміда, яка за певних обставин навіть практичніша ніж сам тіпі-тент. Вона забезпечить вам повністю замкнений простір з усіх боків та вміщає одну людину зі спорядженням. За бажання петлі на вільних краях тенту можна скріпити по всій висоті, що дозволить вам отримати кращу ізоляцію від вітру та опадів.

Тіпі-тент - secretsquirrel.com.ua

На випадок гарної погоди одну, чи навіть дві, стінки можна відкинути задля забезпечення кращої вентиляції простору під тентом. Внутрішньої площі в такій модифікації теж вистачає для однієї людини з речами. За своєю суттю вона наближена до конфігурації вістря стріли, але має меншу висоту та площу захисту. Натомість ви отримуєте можливість повністю ізолювати внутрішній простір.

Як бачите, тіпі-тент – це вельми функціональна конфігурація укриття, а її модифікації дозволяють надати укриттю нових властивостей з мінімум зусиль на внесення змін. Ваші речі можуть залишатися на місцях поки ви змінюєте конфігурацію відповідно до змін погоди чи обставин.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *