Адірондак

Адірондак – конфігурація укриття з використанням тенту, що отримала свою назву від однойменного гірського хребта на північному сході штату Нью-Йорк.

За часів освоєння європейськими переселенцями території сучасних Сполучених Штатів Америки гірський масив Адірондак був одним із кордонів тогочасного Фронтира. На його просторах промислові мисливці, лісоруби та теслі, шукачі руд та інших копалин проводили свої експедиції у пошуках корисних ресурсів. В ході цих експедицій їм доводилося ночувати прямо в польових умовах для чого часто використовувалася саме ця конфігурація укриття з полотен брезенту.

Нижче я спробую відтворити цю конфігурацію укриття з використанням сучасного туристичного тенту Snugpak All Weather Shelter. Забігаючи вперед зазначу, що петлі та краях саме цього тенту не найкращим чином підходять для зведення конфігурації адірондак. Якщо фіксувати відтяжки та кілки у присутні петлі, то адірондак виходить надто високим або надто низьким. Високе укриття має меншу конвективну ефективність, а в низькому не зручно сидіти. Тому я зводитиму його з використанням опорного шнура, слідуючи наступним крокам.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце було обране керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Щодо критеріїв вибору місця для ночівлі в польових умовах, то можете звернути увагу на нашу окрему статтю з цієї теми.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби конфігурація тенту адірондак зводилася швидше та простіше підготуйте тент, опорний шнур, дві відтяжки та шість кілків заздалегідь.

 3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця складіть тент по діагоналі навпіл та покладіть його зовнішньою поверхнею догори в місці майбутнього зведення.Адірондак - secretsquirrel.com.ua

 4. Розтягніть опорний шнур

  Вздовж діагоналі тенту натягніть опорний шнур між двома найближчими опорами. Шнур варто розтягувати на рівні грудей використовуючи вузол бурлацька петля з обох сторін. Так у вас буде можливість відрегулювати силу, з якою він натягнутий, або швидко відкоригувати висоту в разі необхідності.Адірондак - secretsquirrel.com.ua

 5. Перекиньте один кут полотна через опорний шнур

  Перекиньте один з кутів полотна тенту через опорний шнур. До петлі чи люверса на цьому куті прив’яжіть відтяжку. До іншого кінця відтяжки додайте кілок та закріпіть його до поверхні.
  Адірондак - secretsquirrel.com.ua

 6. Сформуйте задню стінку укриття

  Знайдіть кут полотна, протилежний тому, який ви щойно закріпили відтяжкою. Витягніть полотно тенту за цей кут, ідентифікуйте петлі по обидві сторони від нього. Відступіть від краю необхідну кількість петель, аби ширина укриття дозволила вам розміститися у ньому лежачи. У випадку Snugpak All Weather Shelter це другі від краю петлі, проте для вашого тенту вони можуть відрізнятися. Необхідну ширину та петлі в польових умовах доволі просто визначити за допомогою вашого спального килимка. Пропустіть два кілки у визначені петлі та закріпіть ними полотно до поверхні.
  Адірондак - secretsquirrel.com.ua

 7. Сформуйте бічні стінки укриття

  Далі ще двома кілками зафіксуйте бічні стінки укриття, які до цього моменту не мали жорсткості. Кут нахилу цих стінок залежить від висоти опорного шнура, тож на цьому етапі може виникнути потреба відкоригувати його положення.
  Адірондак - secretsquirrel.com.ua

 8. Підгорніть надлишок полотна всередину укриття

  Підгорніть трикутну частину полотна, що знаходиться зі сторони задньої стінки всередину укриття. Це сформує підлогу вашого адірондак та захистить частину внутрішнього простору від надмірної вологи, бруду, пилу та комах.

 9. Додайте відтяжку для задньої стінки (додатково)

  Аби додатково збільшити внутрішній простір вашого укриття за допомогою ще однієї відтяжки й кілка можна відтягнути полотно задньої стінки назад. Після цього всередині адірондак буде зручно не лише лежати, а й сидіти, не торкаючись при цьому поверхні тенту спиною чи плечима.

Після виконання кроків, описаних вище, ваш адірондак матиме наступний вигляд.

Адірондак - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні
Адірондак - secretsquirrel.com.ua
Вигляд зсередини

Щодо переваг конфігурації адірондак, то тут варто виділити наступні моменти: захист від вітру та опадів щонайменше з трьох сторін, наявність підлоги (хай навіть не на всю площу, але краще ніж нічого), наявність переднього схилу для відводу опадів.

Цю конфігурацію можна однаково ефективно використовувати як в теплу і холодну пори року. Літом передній схил буде актуальним для захисту від сонячного випромінювання, а восени та зимою може застосовуватись як рефлектор для утримання теплого повітря від багаття навпроти укриття. За потреби передній схил також можна відгорнути назовні та закріпити вздовж задньої стінки якщо він вам наразі не потрібен.

Ця конфігурація порівняно складна та потребує великої кількості кілків та відтяжок, проте натомість пропонує гарний ступінь захисту за різноманітних погодних умов.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *