Навіс з пончо

Навіс з пончо — одна з найпростіших конфігурацій укриття з використанням мінімуму спорядження, що добре підійде для захисту від сонячного випромінювання та опадів у теплу пору року.

В попередніх публікаціях ми вже висвітлювали концепцію п’ятихвилинного укриття від Dave Canterbury, та демонстрували її практичне застосування на прикладі одностороннього схилу та бівуака з пончо. Навіс з пончо — це така само реалізація цієї концепції, з єдиною ключовою відмінністю. Дві попередні конфігурації фокусувалися на створенні контрольованого мікроклімату задля позитивного впливу на терморегуляцію. Натомість навіс з пончо призначений для створення максимальної площі захисту від сонячного випромінювання та опадів. Тому він краще підійде для теплої пори року.

Звести навіс з пончо можна використовуючи той само комплект спорядження, що й випадку з одностороннім схилом, чи бівуаком з пончо. Для нього вам знадобляться наступні предмети.

Навіс з пончо - secretsquirrel.com.ua

Маючи предмети з фото вище, для зведення навісу з пончо вам достатньо реалізувати кроки наведені нижче.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце для укриття ми обирали керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Якщо ж ви не певні чи підходить обране вами місце для зведення укриття — в нас є окрема стаття на цю тему.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби ваш навіс з пончо зводився швидше та простіше підготуйте пончо, чотири відрізи паракорду довжиною по 5 метрів та один 20-метровий відріз заздалегідь. Ця конфігурація не торкається поверхні тож перейматися кілочками цього разу вам не доведеться.

 3. Розкладіть пончо та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця розстеліть полотно пончо на землі. Зорієнтуйте його так, аби в напрямку кожного з кутів знаходилась надійна опора (стовбур дерева, куща, чи чагарнику тощо).

 4. Розтягніть першу діагональ пончо

  В люверси розташовані по діагоналі полотна пропустіть два з чотирьох відрізів паракорду довжиною 5 метрів. Обнесіть ходовий кінець мотузки навколо опор, пропустіть крізь петлі ходового кінця, натягніть та зафіксуйте їх положення. Поки вам не потрібне максимальне розтягування, адже після встановлення другої діагоналі вам може знадобитися внести зміни в попередньо натягнені кути.

  Також раджу розташовувати точки фіксації діагоналей на різній висоті. Так ваш навіс з пончо буде швидше відводити опади. Ви ж не хочете аби на поверхні вашого навісу утворювалися калюжі.
  Навіс з пончо - secretsquirrel.com.ua

 5. Розтягніть другу діагональ пончо

  Повторюючи всі дії, які ви виконували з першою діагоналлю, розтягніть другу діагональ пончо. Після цього можна повторно розтягнути кути першої. Якщо навіс з пончо знадобився вам виключно задля захисту від сонця, то на цьому кроці, певно, можна і зупинитися. Якщо ж передбачаються опади — варто виконати ще кілька додаткових кроків.

  Навіс з пончо - secretsquirrel.com.ua

 6. Підведіть купол навісу

  Візьміть найдовший відріз паракорду, який досі був незалучений. На одному його кінці зав’яжіть вузол «стремено», та накиньте його на основу капюшона пончо. Прослідкуйте аби вузол надійно охопив капюшон пончо нижче отвору для обличчя. Перекиньте інший кінець паракорду через гілку найближчого дерева, аби ходовий кінець торкався поверхні землі. Натягніть ходовий кінець паракорда, та зафіксуйте його вузлом біля землі. Натягування центра пончо не лише збільшує простір під ним, а й збільшує кут нахилу поверхні, прискорюючи стікання води.
  Навіс з пончо - secretsquirrel.com.ua

Якщо ви виконали всі описані вище кроки, то ваш бівуак з пончо матиме наступний вигляд.

Навіс з пончо - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні
Навіс з пончо - secretsquirrel.com.ua
Вигляд зсередини

Навіс з пончо — оптимальна конфігурація для жаркого клімату та теплої пори року. Вона забезпечує гарний потік повітря під полотном, захистить вас від впливу прямих сонячних чи вбереже від опадів.

Якщо ви зводите навіс з пончо задля захисту від сонця — намагайтеся розташувати його якомога ближче до землі. Так ви отримаєте комфортний затінок без потреби змінювати розташування навісу кожні пів години. Те саме правило працює і для випадків, якщо ви хочете залишатися непомітними, чи очікуєте сильні опади. Навіс з пончо, встановлений на висоті погано захистить вас та ваше спорядження від опадів з гострим кутом нахилу.

Якщо ж ви прагнете отримати контрольований мікроклімат задля підтримання температурного балансу — ця конфігурація не для вас, тому краще зверніть увагу на нашу статтю про бівуак з пончо.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: