Концепція пятихвилинного укриття від Dave Canterbury

Раніше, в статті присвяченій 5C виживання ми вже публікували одну з концепцій, пов’язану з Dave Canterbury. Але є в активі Pathfinder School ще декілька корисних, тож сьогодні будем говорити про одну, пов’язану з укриттям.

Для тих, хто недавно приєднався до нас, кілька слів про автора і цієї концепції.

Концепція пятихвилинного укриття від Dave Canterbury - secretsquirrel.com.ua

Дейв Кентербері (Dave Canterbury) — експерт з виживання, співведучий двох сезонів шоу «Вижити вдвох» (Dual Survival) від каналу Discovery. Крім того Дейв ветеран армії США, засновник Pathfinder School LLC і Pathfinder Store, співзасновник журналу Self Reliance Illustrated, захоплений мисливець, рибалка і реконструктор епохи освоєння США, інструктор школи виживання, викладач у Frontier Christian University. Якщо ваш рівень англійської достатньо високий, можете переглянути відео на цю тему від самого автора, а також рекомендуємо підписатися на його You-tube канал. Якщо хочете дізнатися про нього більше — дивіться наше інтерв’ю.

Для більшості укриття в умовах виживання асоціюється з чимось типу похилого навісу, вкритого лапником чи листям.

Концепція пятихвилинного укриття від Dave Canterbury - secretsquirrel.com.ua
Зображення з www.hedgehogleatherworks.com

Але розгляньмо подібне укриття, а точніше процес його створення, докладніше. Для зведення такого укриття нам необхідні:

  • Ресурси.
  • Час.
  • Енергія.

В якості ресурсів, скоріше за все, будуть використовуватися гілки, лапник та листя. Відповідно, їх необхідно шукати, збирати, обробляти певним чином. На все це витрачається час і енергія. Самі подумайте: для того, щоб захистити вас від сильного дощу, перекриття із листя у спресованому стані має складати близько 15-20 см. (очевидно, що чим більше — тим краще). Скільки часу у вас піде на те, щоб зібрати стільки листя? Скільки разів вам доведеться ходити лісом туди-сюди, щоб назбирати і скласти його біля вашого укриття? А що якщо листя у потрібній кількості просто відсутнє на тому місці де ви збираєтеся ночувати?

Такі укриття дуже витратні з точки зору часу і більше підходять для статичного виживання, коли ви, наприклад, чекаєте приходу допомоги й можете подбати про свою комфортну ночівлю. Якщо ж ви намагаєтеся покривати за світловий день якомога більші відстані, то виділяти з них 2-4 години (а саме стільки часу знадобиться щоб зібрати, знести, підготувати ресурси й звести укриття самостійно при наявності потрібних ресурсів) за які ви могли пройти додаткові кілометри — не найкраща практика. Як бути коли укриття вам потрібне не через ті самі 2-4 години, а вже зараз, бо на вас насувається дощ?

На всі дії, пов’язані зі зведенням подібного укриття, витрачається енергія. Знайти і зламати гілки на каркас, повештатися лісом у пошуках листя, згребти його в кучу, віднести до каркасу, повернутися за новою партією листя — всі ці дії будуть віднімати у вас сили й енергію пропорційно масштабам будови, відстаням і кількості повторень.Виживання, як ми пам’ятаємо, — це гра калорій. Мінімальна витрата калорій для досягнення максимальної вигоди — це вірний шлях. І добре коли калорії, витрачені на зведення укриття, вам є як відновити. А що, якщо ні?

Всі ці фактори, а також «якщо» і «коли» приводять нас до того, що примітивне укриття з підручних засобів — не найкращий варіант з точки зору ресурсів\часу\енергії.

Ваше укриття повинне забезпечувати вам захист від масивних втрат тепла (докладніше про які можна дізнатися в нашій публікації «Температурний баланс») і зводитися за час не більший 5 хвилин.

Концепція пятихвилинного укриття від Dave Canterbury - secretsquirrel.com.ua

Це і є коротка суть концепції п’ятихвилинного укриття від Дейва Кентербері. Яке ж укриття можна спорудити за такий короткий проміжок часу, навіть якщо на встановлення туристичного намету часом йде більше часу?

Сам автор рекомендує використовувати складові частини вашого комплекту 5C виживання, про який ми вже писали раніше:

  • Багаторазову гіпотермічну ковдру SOL Sport Utility Blanket чи пончо.
  • Мотузку і армований скотч.
  • Три сміттєві пакети об’ємом 120 л.

Гіпотермічна ковдра в якості навісу захистить вас від опадів, прямої дії сонячних променів і втрат тепла, пов’язаних з випромінюванням і конвекцією, оскільки буде частково затримувати прогріте повітря під куполом. Мотузка і скотч знадобляться для розтягування самого тенту, а також для з’єднання складових частин конструкції. Сміттєві пакети, попередньо набиті листям, можуть виконувати роль туристичного килимка, і захистять вас від втрат тепла шляхом теплопровідності. Також мішки можна використовувати як альтернативу рятувальній ковдрі в якості тенту.

Як бачите зовсім не обов’язково витрачати багато коштів на речі, які здатні врятувати вас від гіпотермії. І, до слова про гроші, якщо знайти багаторазову рятувальну ковдру у вас немає можливості — заведіть кілька одноразових. Ну а якщо і з ними біда — тоді рекомендую на найближчому господарському базарі придбати відріз чорної двошарової поліетиленової плівки розмірами близько 2 х 1,5 метри. Основна перевага двох шарів — можливість розрізати її вздовж, що забезпечить вас одним листом площею близько 2 х 3 метри, чого більш ніж достатньо для однієї особи. Хоча поліетилен в рази тяжчий, він забезпечує вам певну гнучкість у виборі типу укриття під вашу поточну ситуацію (суцільна «труба», чи розрізаний тент тощо).

Про те як споруджувати різні типи укриття з використанням матеріалів, описаних в тексті цієї статті. і не тільки я далі розказуватиму у рубриці «Укриття».

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: