Концепція п’ятихвилинного укриття від Dave Canterbury

Раніше, в статті присвяченій 5C виживання ми вже публікували одну з концепцій, пов’язану з Dave Canterbury. Але є в активі Pathfinder School ще декілька корисних, тож сьогодні будем говорити про одну, пов’язану з укриттям.

Концепція пятихвилинного укриття від Dave Canterbury - secretsquirrel.com.ua

Дейв Кентербері (Dave Canterbury) — експерт з виживання, співведучий двох сезонів шоу «Вижити вдвох» (Dual Survival) від каналу Discovery. Крім того, Дейв ветеран армії США, засновник Pathfinder School LLC і Pathfinder Store, співзасновник журналу Self Reliance Illustrated, автор бестселерів серії Bushcraft 101, захоплений мисливець, рибалка і реконструктор епохи освоєння США, інструктор школи виживання, викладач у Frontier Christian University. Якщо ваш рівень англійської достатньо високий, можете переглянути відео на цю тему від самого автора, а також рекомендуємо підписатися на його You-tube канал. Якщо хочете дізнатися про нього більше — дивіться наше інтерв’ю.

Для більшості з нас укриття в умовах виживання асоціюється з чимось типу похилого навісу, вкритого листям чи гілками.

Концепція пятихвилинного укриття від Dave Canterbury - secretsquirrel.com.ua
Зображення з www.hedgehogleatherworks.com

Але розгляньмо подібне укриття, а точніше процес його створення, докладніше. Для зведення такого укриття нам необхідні:

  • Ресурси.
  • Час.
  • Енергія.

Як ресурси, скоріше за все, будуть використовуватися гілки, листя чи лапник. Відповідно, їх необхідно шукати, збирати й накопичувати. Аби захистити вас від сильних опадів, перекриття із листя у спресованому стані має складати близько 10-15 сантиметрів. Скільки часу у вас піде на те, щоб зібрати стільки листя? Скільки разів вам доведеться ходити лісом туди-сюди, щоб назбирати й скласти його біля вашого укриття? А що якщо листя у потрібній кількості просто відсутнє на тому місці де ви збираєтеся ночувати?

Такі укриття дуже витратні з точки зору часу і більше підходять для статичного виживання, коли ви, наприклад, чекаєте приходу допомоги й можете подбати про свою комфортну ночівлю. Якщо ж ви намагаєтеся покривати за світловий день якомога більші відстані, то виділяти з них 2-4 години за які ви могли пройти додаткові кілометри – не найкраща практика. Організувати ж таке укриття самотужки швидше – відверто малоймовірно. Як бути коли укриття вам потрібне не через ті самі 2-4 години, а вже зараз, бо на вас насувається дощ?

Також на зведення примітивного укриття, витрачається енергія. Вам доведеться знайти та зламати гілки на каркас, пошукати листя, згребти його докупи, віднести до каркаса, повернутися за новою партією листя тощо. Всі ці дії будуть позбавляти вас енергії пропорційно до масштабів укриття, відстаней до ресурсів і кількості повторень. Виживання – це гра калорій, тож оптимальний шлях тут – досягнення максимального ефекту за мінімальної витрати енергії. І добре коли калорії, витрачені на зведення укриття, вам є як відновити. А що, якщо ні?

Всі ці фактори, а також “якщо” і “коли” приводять нас до того, що примітивне укриття з підручних засобів – не найкращий варіант з точки зору ресурсів, часу й енерговитрат. Тому концепція п’ятихвилинного укриття від Dave Canterbury наголошує на наступному

Важливо!

Ваше укриття повинне забезпечувати вам захист від масивних втрат тепла і зводитися за час не більший 5 хвилин.

Яке ж укриття можна спорудити за такий короткий проміжок часу, навіть якщо на встановлення туристичного намету частенько йде більше часу?

Укриття з пончо: односторонній схил - secretsquirrel.com.ua

Сам автор рекомендує використовувати складові частини вашого комплекту 5C виживання, про який ми вже писали раніше: пончо чи багаторазову гіпотермічну ковдру типу SOL Sport Utility Blanket, мотузку та армований скотч.

Навіс з гіпотермічної ковдри захистить вас від опадів, прямої дії сонячних променів і втрат тепла, пов’язаних з випромінюванням і конвекцією, оскільки буде частково затримувати прогріте повітря під куполом. Мотузка і скотч знадобляться для розтягування самого тенту, а також для з’єднання складових частин конструкції.

Також можна використати сміттєві пакети, попередньо набиті листям. Такий імпровізований туристичний килимок захистить вас від втрат тепла шляхом теплопровідності при контакті з ґрунтом. Також розрізані мішки можна використовувати як альтернативу рятувальній ковдрі.

А про те, як споруджувати різні типи укриття з використанням матеріалів, описаних в тексті цієї статті, і не тільки, я далі розказуватиму у нашій рубриці “Укриття”.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *