Огляд пончо Helikon-Tex Poncho

Helikon-Tex Poncho — легке та компактне пончо від польського виробника польового одягу та спорядження Helikon-Tex, призначене захистити вас від негоди, дощу та вітру.

Пончо — доволі простий та ефективний елемент спорядження на випадок коли вам потрібен швидкий та надійний захист від опадів та вітру, який водночас не потребує значних фінансових інвестицій та займає мінімум місця. Через таку простоту й доступність пончо були й залишаються основним елементом індивідуального захисту від негоди в військах та на туристичних маршрутах уже кілька поколінь. Helikon-Tex Poncho гарний приклад такого захисту, який має ще й наступні особливості.

  • Регульований капюшон.
  • Двосторонні кнопки з обох боків для регуляції повітряного потоку всередині пончо.
  • Шість люверсів.
  • Основний матеріал: поліестер з армуванням RipStop.
  • Доступні кольори: Black, Navy Bue, Olive Green, Shadow Gray, Taiga Green, Polish Woodland, US Woodland, Pencott Wildwood.
  • Розміри (см.): 145 х 210 (ширина\висота).
  • Вага: 505 г.

Далі в огляді зображене пончо Helikon-Tex Poncho в кольорі OD. Наразі виробник переглянув доступні кольорові опції, і цей варіант більше не можна придбати, проте решта конструктивних особливостей досі актуальна.

Helikon-Tex Poncho: мішок для транспортування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для Helikon-Tex Poncho слугує невеличкий мішечок загальними розмірами близько 22 х 14 сантиметрів (довжина\ширина). Виготовлений він з того ж матеріалу, що й саме пончо — щільного поліестеру. Аби вміст надійно утримувався всередині, горловина мішка оснащена затяжкою з пластиковим корд-локом.

Розмірів мішка для пончо вдосталь, і навіть лишається місце для розміщення додаткових елементів спорядження. Але до використання цього місця ми ще повернемося ближче до завершення огляду.

Всередині на вас чекатиме полотно поліестеру з армуванням волокнами RipStop загальними розмірами 145 х 210 сантиметрів (ширина\висота), капюшоном і кількома видами металевої фурнітури: кнопками та люверсами. Всі шви пончо мають додатковий шар основного матеріалу та проклеєні.

Helikon-Tex Poncho: капюшон - secretsquirrel.com.ua

Капюшон розміщений рівно на перетині двох діагоналей полотна та має виражену шию Його об’єм доволі великий, а отвір дозволяє вдягати капюшон поверх бейсболки чи панами. Якщо такий внутрішній простір для вас зайвий — можна зменшити розміри отвору, використовуючи регулювальну затяжку. Вона регулює розміри отвору капюшона по контурах обличчя, а от регулювати капюшон по вертикалі ви, на жаль, не зможете.

Helikon-Tex Poncho: двосторонні кнопки - secretsquirrel.com.ua

З обох боків полотна присутні по чотири пари двосторонніх кнопок. З іх допомогою ви можете скріпити краї полотна між собою, та регулювати таким чином проходження повітря між передньою та задньою поверхнею пончо. За жаркої погоди кнопки можна розстібнути та повністю роз’єднати поверхні задля максимального провітрювання. За прохолодної погоди, чи поривчастого вітру, навпаки, — застібнути всі кнопки для максимальної ізоляції внутрішнього простору та створення контрольованого мікроклімату.

За допомогою цих кнопок ви також можете об’єднати два і більше пончо Helikon-Tex Poncho разом задля створення полотен поліестеру більшої площі. Ця особливість станеться вам у пригоді, якщо негода застала вас зненацька, та є потреба зупинити рух й створити зовнішнє укриття. З двох пончо в такому випадку ви зможете легко розкинути ширший навіс чи розтягнути двосторонній схил.

Helikon-Tex Poncho: люверси - secretsquirrel.com.ua

На кутках Helikon-Tex Poncho присутні чотири металеві люверси великого діаметра. Ще чотири таких люверси знаходяться в середині полотна по ширині та висоті. Кожен з них можна використовувати як точку фіксації, аби зафіксувати пончо кілочком до землі, чи розтягнути його з використанням мотузки. Сюдою з легкістю сковзає паракорд та інші види мотузок.

Helikon-Tex Poncho: мотузка для обхвату пояса - secretsquirrel.com.ua

На рівні пояса спереду, на внутрішній поверхні пончо нашиті дві додаткові вставки основного матеріалу з люверсами меншого діаметру. Крізь них пропущений окремий шнурок, який можна використати для фіксації передньої поверхні пончо до поясу користувача. Таким чином ви можете прив’язати пончо до тіла, аби воно не спадало вперед під власною вагою Особливого комфорту ця особливість додасть коли ви будете часто нахилятися, або довго працювати на колінах.

Як фіксоване до поясу пончо Helikon-Tex Poncho виглядає на користувачі з опущеними та підведеними руками можна бачити на фото нижче.

Задля додаткового розширення можливостей цього пончо, я б радив вам заповнити надлишкове місце всередині транспортувального мішка наступними предметами спорядження.

Укриття з пончо: односторонній схил - secretsquirrel.com.ua

Задля полегшення візуальної ідентифікації паракорд дещо відрізняється кольором, а самі відрізи використовуються для натягування країв пончо, та створення основного несучого шнура. Для прискорення цього процесу на кожному краї відрізів також попередньо вже зав’язані петлі. Використовуючи пончо, паракорд та рятувальну ковдру з комплекту вище можна забезпечити собі кілька видів укриття від негоди, про які я розказуватиму в окремих публікаціях.

Загалом зазначу, що Helikon-Tex Poncho, при своїй малій вазі та невеликих розмірах у складеному вигляді, пропонує доволі суттєву площу захисту в розгорнутому стані. Воно здатне захистити вас від сильного дощу, поривчастого вітру і навіть снігопаду. Пончо, на відміну від дощовиків та курток також здатне захистити під час руху не лише вас, а й ваше спорядження, адже пончо можна накрити і себе і заплічник. Воно відводить велику кількість опадів, швидко сохне, й займає мінімум місця. Окрім основного призначення може також застосовуватися для створення різноманітних видів укриттів.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: