Односторонній схил з пончо

Односторонній схил з пончо – одна з найпростіших конфігурацій зовнішнього укриття, яку можна звести використовуючи мінімум спорядження.

В одній з наших попередніх публікацій ми розповідали вам про концепцію п’ятихвилинного укриття від Dave Canterbury. Якщо коротко, то її суть зводиться до того, що укриття для створення контрольованого мікроклімату та ефективного захисту від негоди має зводитися за час, що не перевищує 5 хвилин. Інакше ви маєте всі шанси намокнути, переохолодитися чи перегрітися. Туристичний намет повсякчас розкладається довше, та й не завжди при вас, тож сьогодні ми зупинимося на практичній реалізації цієї концепції з використанням мінімуму спорядження.

В нашому огляді пончо Helikon-Tex Poncho я також зазначав, що зрадів надлишковому простору всередині мішечка для його зберігання. Цей мішечок я заповнив наступними елементами спорядження, які знадобляться нам сьогодні аби звести односторонній схил з пончо, а саме:

Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua

Маючи предмети з фото вище, аби звести односторонній схил з пончо вам достатньо виконати наступні дії

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  В рамках цієї публікації місце для укриття обиралося з міркувань простоти підготовки фото матеріалів, проте якщо ви ще не знаєте як правильно обрати місце для укриття – читайте нашу окрему статтю на цю тему.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби зведення укриття відбувалося швидше та простіше підготуйте пончо, відріз паракорду довжиною 15 метрів та два кілочки заздалегідь. Кілочки можна виготовити з тоненьких гілок, або використати попередньо підготовані кілочки від наметів.

 3. Розкладіть пончо та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця розправте пончо на землі. За можливості зорієнтуйте довшу сторону пончо між двома надійними опорами: стовбурами дерев чи чагарників тощо, але за потреби їх також можна замінити трекінговими палицями. Вздовж довшої сторони пончо прикладіть відріз паракорду довжиною 15 метрів попередньо сумістивши їх центри. Запасу мотузки повинно вистачити з невеличким запасом аби обігнути найближчі опори та повернутися до країв пончо.Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua

 4. Зав’яжіть вузли навпроти люверсів пончо

  З кожного краю пончо, навпроти люверсів зав’яжіть на паракорді ковзаючу петлю (див. фото нижче). На відміну від простого провідника, ковзаючу петлю легше буде розв’язати після істотного розтягування мотузки. Якщо ви не плануєте використовувати цей відріз паракорду для інших цілей ці вузли можна зав’язати заздалегідь, що зекономить вам час під час зведення одностороннього схилу з пончо.
  Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua

 5. Обнесіть опорний шнур навколо опор та зафіксуйте

  З обох боків пончо обнесіть ходові кінці паракорду навколо опор, та просуньте їх крізь ковзаючі петлі. Ця дія забезпечить вам систему розтягування опорного шнура вашого майбутнього укриття. Спочатку просто зафіксуйте петлі з однієї сторони, добряче натягніть систему з іншої, та повторно натягніть першу сторону за потреби. Якщо ви зафіксуєте ходові кінці вузлом з фото нижче, то також отримаєте можливість швидко згорнути ваше укриття, просто потягнувши за ходові кінці опорного шнура. Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua

 6. Зафіксуйте нижні краї пончо кілочками

  Розтягуванням опорного шнура ваш односторонній схил з пончо отримає фіксовані два верхні кути. Щодо двох нижніх – достатньо просто вбити їх в землю кілочками. Вам знадобиться мінімум пара кілків для обох країв, але за вітряної погоди радив би збільшити їх кількість, аби притиснути всі люверси пончо до землі. На випадок коли кілочки недоступні, чи грунт занадто твердий для їх використання, також можна прикласти нижній край пончо камінням чи колодами.
  Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua

Після виконання описаних кроків ваш односторонній схил з пончо буде мати наступний вигляд. Висоту та кут нахилу можна підібрати відповідно до інтенсивності опадів та сили вітру. Для цього доволі зручно перетягнути опорний шнур та встановити його на відповідній висоті.

Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні
Односторонній схил з пончо - secretsquirrel.com.ua
Вигляд зсередини

За потреби також можете прослідкувати за виконанням всіх описаних кроків на відео нижче.

Зверніть увагу, що односторонній схил з пончо, встановлений описаним способом, має натягнений опорний шнур вздовж всього верхнього краю пончо. До нього за потреби можна прикріпити рятувальну ковдру і розтягнути її вздовж внутрішньої поверхні пончо. Відбивальні властивості рятувальної ковдри дозволять вам спрямувати теплове випромінювання від вашого тіла чи багаття назад у вашому напрямку. Тому простенький односторонній схил з пончо дозволить вам не лише захиститися від вітру чи опадів, а й керувати власними тепловтратами.

Загалом, односторонній схил з пончо – це базова та найпростіша конфігурація п’ятихвилинного укриття. Але її простота не робить її менш дієвою чи ефективною. Ті само компоненти можна використати й для інших конфігурацій, але про них ми розкажемо окремо.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *