Огляд пончо Helikon-Tex Swagman Roll

Swagman Roll – багатофункціональний предмет одягу з лінійки Bushcraft Line від польського виробника одягу та спорядження Helikon-Tex.

В далекі часи освоєння Австралійського материка, коли основним видом індивідуального укриття була шерстяна ковдра, багато переселенців використовували їх для облаштування місця ночівлі під час польових робіт чи подорожей. Це явище було настільки розповсюдженим, що слово “swag” на австралійському жаргоні досі означає “пожитки”, “майно” й навіть узагальнено використовується для позначення будь-якого укриття, хай навіть сучасного.

Словом “swagman” раніше називали різноробів та ремісників, що приходили на землі фермерів та землевласників в пошуках можливості трохи заробити. Цих “бродяг” чи “мандрівників”, бо саме так зараз перекладається “swagman”, в ті часи неодмінно супроводжувала скатка (swagman roll) з шерстяної ковдри та решти особистих речей.

Надихнувшись цією історією, інструктори польської школи виживання survivaltech.pl в співпраці з Helikon-Tex вирішили випустити осучаснену версію цієї скатки з оригінальною назвою, але вже з розширеними можливостями. В результаті Helikon-Tex Swagman Roll отримав наступні особливості.

  • Утеплений регульований каптур.
  • Вбудована нагрудна кишеня на блискавці..
  • Можливість поєднання з пончо військового зразка.
  • Можливість використання як пончо, ковдри, легкого спального мішка, утеплювача всередині іншого спального мішка, утеплювача під гамаком тощо.
  • Блискавки YKK.
  • Основний матеріал: WindPack Nylon (100% нейлон), Climashield Apex 67 г/м².
  • Доступні кольори: Adaptive Green, Coyote, Camogrom (Multicam), Flecktarn, Pencott Wildwood.
  • Розміри (см): 145 x 200 (ширина\висота).
  • Вага: 0,745 кг.

Далі в огляді представлене пончо Helikon-tex Swagman Roll в кольорі Adaptive Green. Постачається скатка сучасного мандрівника з лінійки Helikon-Tex Bushcraft Line в картонній коробці прямокутної форми.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Лицьова сторона коробки містить базову інформацію з логотипом виробника, лінійки продукції, назвою продукту, а також логотипом Climashield Apex.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Зворотна сторона коробки вже куди більш інформативна, оскільки перераховує основні характеристики й деталізує ключові можливості польською, англійською та японською мовами. Одна з граней коробки навіть наочно демонструє можливі сценарії застосування продукту: пончо, утеплювач під пончо, ковдру, легкий спальний мішок, утеплювальний шар в спальному мішку більших розмірів, утеплювач під гамаком. Це далеко не всі можливі варіанти, оскільки користувачам вже вдалося адаптувати його під куди ширший список використань.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Весь обсяг коробки займає транспортувальний мішок циліндричної форми куди пакується Helikon-tex Swagman Roll. Верхня частина мішка має горловину з мотузяною затяжкою, до якої кріпляться картонні вкладення, що представляють основні технології та матеріали, які входять до конструкції пончо.

Як основний матеріал застосовується WindPack Nylon – легкий нейлоновий матеріал, посилений армувальною сіткою, щільність якої у два рази більша за традиційну сітку типу Rip-Stop. Окрім малої ваги та високої зносостійкості, цей матеріал також має DWR покриття, що надає йому водовідштовхувальних властивостей.

Під шаром WindPack Nylon, що застосовується в ряді інших soft-shell продуктів Helikon-tex, знаходиться “нагрівальний” шар, в якому використовується синтетичний утеплювач Climashield Apex щільністю 67 г/м². Тож це вже не шерстяна ковдра, а сучасний синтетичний матеріал, що має гарні терморегуляційні властивості та малу вагу.

Третє картонне вкладення свідчить про використання блискавок YKK, що вже давно де-факто виступають індустріальним стандартом для якісного польового та військового спорядження.

Але від картонних вкладень повернімося до транспортувального мішка Helikon-tex Swagman Roll. На зовнішній його стороні такими ж схемами, як і на коробці, зображені основні сценарії використання, а також дублюється базова інформація про продукт та контакти виробника. Дно мішка виконано з сітки, що дозволяє вмісту вентилюватися при тривалому зберіганні, а також у випадку швидкого пакування в мокрому чи вогкому стані. Вільна циркуляція повітря запобігає розвитку неприємних запахів у випадках коли ви нашвидкуруч пакуєте мокре пончо в транспортувальний мішок.

Транспортувальний мішок не можу назвати обов’язковим аксесуаром, оскільки це не єдиний спосіб пакування Helikon-tex Swagman Roll. Ми ще повернемося до цього питання, а поки звернімо увагу на саме пончо.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Каптур Helikon-tex Swagman Roll виконаний поєднанням тих же основних матеріалів Windpack Nylon та Climashield Apex, що покликані захистити голову користувача від поривів вітру та можливих опадів. Не дивлячись на те, що саме пончо випускається в одному розмірі, який має підходити всім користувачам, каптур має регулювання по діаметру. За нього відповідає затяжка з шоккорду з пластиковим кордлоком, що дозволяє вам надати каптуру бажаного обсягу з урахуванням головних уборів та погодних умов.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Оскільки каптур буде вам потрібен переважно в тих ситуаціях, коли ви використовуєте Helikon-tex Swagman Roll як окреме пончо, чи як утеплювач під іншим пончо, розробниками передбачена можливість скласти й сховати каптур. за цю можливість відповідає невелика пласка кишеня, що розміщена спереду, трохи нижче шиї користувача.

Горловина цієї кишені замикається липучкою, що пришита на рівні горловини й на потилиці каптура. Як можна бачити на фото вище, ви можете скласти каптур вдвічі, скласти його всередину окремої кишені, й заклеїти горловину липучкою. Через перетин кількох шарів тут не залишається отворів, куди б могли проникати сонячне світло чи опади.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Нагрудна кишеня, розташована нижче кишені для каптура Helikon-tex Swagman Roll, має розміри близько 25 х 30 сантиметрів (ширина\висота). Подібно до анораків, в неї можна скласти важливі предмети, доступ до яких не буде блокуватися ні лямками, ні поясами рейдових заплічників. Для фіксації пріоритетних предметів біля горловини цієї кишені знаходиться невеличка петля, куди можна пристебнути чи прив’язати страхувальні темляки предметів типу GPS-навігатора, компаса, складаного ножа, що дозволить уникнути їх втрати.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Бігунок блискавки, що забезпечує доступ всередину нагрудної кишені, двосторонній не просто так. Вивернувши нагрудну кишеню, й заштовхавши всередину неї весь матеріал Helikon-tex Swagman Roll, ви отримуєте ще один спосіб його спакувати, про який я вже згадував вище. Цей спосіб першочергово був задуманий виробником, оскільки на внутрішній поверхні однієї зі стінок нагрудної кишені попередньо нанесена вся та ж інформація, що й на транспортувальному мішку, що входить в комплект постачання.

Чесно кажучи, мені такий спосіб пакування подобається навіть більше, оскільки він не потребує додаткових аксесуарів, за якими постійно треба слідкувати. При цьому Helikon-tex Swagman Roll є повністю самодостатнім виробом, що не потребує окремих контейнерів чи пакування для транспортування. Завдяки продуманому розміру нагрудної кишені все необхідне уже закладене в ньому самому. Мені навіть вдалося розмістити в цій кишені не лише Helikon-tex Swagman Roll, а й декілька додаткових предметів, про які я розкажу дещо пізніше, і які дозволяють перетворити його в повноцінний комплект для захисту від негоди й зведення 5-хвилинного укриття.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

З трьох боків Helikon-Tex Swagman Roll проходить блискавка YKK, що оснащена двома бігунками. З її допомогою ви маєте можливість застібнути пончо для використання в конфігурації легкого чи утеплювального спального мішка.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

На кутах розташовані пластикові кордлоки, що регулюють положення затяжок з еластичного шнура. З їх допомогою ви можете підлаштувати діаметр горловини, крізь яку після застібання блискавки стирчатиме ваша голова. Там же знаходяться й ще чотири Т-подібні пластикові фіксатори типу Toggle.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

З їх допомогою ви можете з’єднати краї Helikon-tex Swagman Roll з краями пончо армійського зразка (USGI Poncho). На фото вище для демонстрації я використовую Helikon-Tex Poncho, на кутах якого розташовуються металеві люверси. Як можна бачити на фото вище, фурнітура типу Toggle проходить крізь люверси виключно боком, а поперек у зворотному напрямку самостійно пройти вже не зможе.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Фастекси – ще один тип фурнітури, що використовується у Swagman Roll. Кріпляться вони на еластичну дюймову стропу. Коли ви користуєтесь продуктом як спальним мішком, ці фастекси додатково утримуватимуть краї полотна, зводячи блискавку, й беручи на себе частину навантаження. Всього на пончо їх дві пари, й в положенні лежачи вони знаходитимуться орієнтовно на рівні вашого плеча й дещо нижче рівня коліна. Місця кріплення стропи до основного матеріалу додатково посилені накладками зі щільного нейлону.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Коли ви використовуєте Helikon-tex Swagman Roll як пончо, чи утеплювач для нього, то ці фастекси та еластичні стропи дозволять вам відрегулювати поділ пончо з урахуванням інтенсивності опадів та прогнозованого рівня активності. Виконується це наступним чином.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Коли обидві пари фастексів розстібнуті, поділ Helikon-tex Swagman Roll спадає аналогічно до звичайного пончо Helikon-Tex Poncho, а його передня та задня половини ніяк не з’єднуються між собою.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Якщо ви з’єднаєте половинки фастекса, що знаходяться на передній половині, як це зроблено на фото вище, ви зможете притиснути пончо ближче до тіла, що полегшить нахили вперед чи присідання. Задня ж половина й далі вільно спадатиме подібно до плаща.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Якщо ж ви з’єднаєте ще й половинки фастекса на задній половині пончо, то ваш Helikon-tex Swagman Roll отримає чітко оформлені рукави, а поділ не буде розвиватися вітром, чи звисати при нахилах та інших переміщеннях. Цей варіант найбільш виправданий при сильному вітрі чи високих рівнях активності.

І вже раз ми розглянули використання Helikon-tex Swagman Roll в ролі пончо, пропоную звернути увагу й на альтернативні способи використання.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Один з них – використання в ролі ковдри чи килима. При такому сценарії каптур пакується всередину окремої кишені щоб не заважати, а поверх продукту можуть розміститися до двох осіб. Через присутність синтетичного утеплювача й водовідштовхувальної поверхні Helikon-tex Swagman Roll може захистити від втрат тепла, пов’язаних з теплопровідністю, при відносно теплій погоді. Окрім відпочинку, так його можна використовувати для інспектування та обслуговування спорядження, чи його захисту від контакту з ґрунтом.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Пов’язаний з попереднім способом застосування Helikon-tex Swagman Roll – легкий спальний мішок. Каптур для цього сценарію також ховається всередині кишені, пончо складається навпіл в поздовжньому напрямку, а його половини з’єднуються за допомогою блискавки та пари фастексів. Результат цих маніпуляцій можна бачити на фото вище, чого буде достатньо для розміщення однієї особи. Для додаткового комфорту горловину такого спального мішка можна стягнути використовуючи шоккорд та кордлоки.

Є в цього способу й ще один похідний – утеплювач для гамака. оскільки лежачи в гамаку ви знаходитесь в підвішеному стані, ви втрачаєте тепло не лише згори, а й знизу. Тому Helikon-tex Swagman Roll можна використовувати як утеплювач, що частково блокуватиме втрати тепла випромінюванням та конвекцією. Для цього вам доведеться відтворити всі кроки з попереднього способу, й додатково розстібнути нижню частину спального мішка. Як результат ви отримаєте наскрізний рукав, крізь який можна прокинути гамак перед його підвішуванням до опор. Я не користуюся гамаками, тому не можу продемонструвати цей спосіб, проте, сподіваюсь, ідея зрозуміла.

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Загалом, можу сказати, що Helikon-tex Swagman Roll – це вельми самостійний та багатофункціональний предмет одягу, який можна використовувати кількома корисними способами, починаючи від пончо, закінчуючи спальним мішком для теплої погоди. Аби зробити його ще функціональнішим я також доповнив його наступними предметами:

Обзор пончо Helikon-Tex Swagman Roll - secretsquirrel.com.ua

Використовуючи предмети з цього списку, можна забезпечити себе аварійним 5-хвилинним укриттям, яке буде здатне захистити вас від опадів та тепловтрат з використанням мінімуму спорядження, в чому можна переконатися на фото вище.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *