Паракорд, Paracord або 550 Cord – нейлоновий шнур для виготовлення строп парашутів американських ВПС ще з часів Другої Світової Війни.
В публікації про “Концепцію 5C виживання від Dave Canterbury” ми вже згадували, що виготовлення мотузки з підручних матеріалів безпосередньо в польових умовах – це доволі тривалий та енерговитратний процес. Самостійно ви зможете виготовляти її в дуже невеликих обсягах, в той час, як потреба на неї буде доволі високою. Саме тому мотузка була включена в концепцію 5C як один з основних предметів аварійного комплекту, про наявність якого варто подбати заздалегідь.
Ті, хто вже задумувався про придбання паракорду, вже певно знають, що він дорожчий від звичайних побутових шнурів. Тож чому до аварійних комплектів рекомендується додавати саме його? Причин тут, на справді, кілька.
Структура
Паракорд – це вдале поєднання серцевини, що складається з кількох окремих нейлонових ниток, та зовнішнього обплетення, що захищає серцевину від дії зовнішніх факторів. Залежно від кількості ниток в серцевині існує три основних типи паракорду.
- Type I Paracord – обплетення та 1 нитка в серцевині.
- Type II Paracord – обплетення та 4 нитки в серцевині.
- Type III Paracord – обплетення та 7 нитки в серцевині.
Через різну кількість ниток в серцевині ці шнури здатні витримувати різні навантаження. Так, для прикладу, Type 1 Paracord здатен витримати до 45 кілограмів розривного навантаження, а Type 3 Paracord – вже 250 кілограмів. Ця цифра приблизно дорівнює 550 фунтам, звідки й походить одна з альтернативних назв паракорду – 550 Cord.
Найпоширеніший вид паракорду – Type 3, що зазвичай пропонується відрізками по 100 та 1000 футів, що складає близько 30 та 300 метрів відповідно.
Пікове, або розривне навантаження під дією ривків, гравітації або доцентрового прискорення може досягатися при значно меншій масі об’єктів. Саме тому паракорд не сертифікований як скелелазна чи альпіністська мотузка. Для вашої ж безпеки обмежте застосування паракорду суто господарським призначенням!
Саме внутрішня структура й можливість використання ниток серцевини окремо від обплетення – це ключова перевага паракорду, що відрізняє його від решти господарських шнурів інших типів. Один метр паракорду це:
- Один метр обплетення.
- До семи метрів тонкої нейлонової нитки з серцевини.
- До чотирнадцяти метрів ще тоншої нейлонової нитки, на яку можна додатково розпустити кожну нитку серцевини.
Такі структурні особливості забезпечують вам куди більше гнучкості для адаптації до потреб та факторів навколишнього середовища.
Застосування
Завдяки балансу ваги та міцності, паракорд першочергово застосовувався як основний матеріал для парашутних строп. Після приземлення бійці Повітряно-десантних Сил (Airborne) часто відрізали стропи від куполів й використовували їх для різноманітних побутових потреб: прив’язування елементів спорядження, фіксації вантажів на техніці, виготовлення маскування, шиття й ремонту форми та спорядження, шнурування черевиків тощо. Через таке поширене застосування паракорд згодом вийшов за межі парашутистів, розповсюдився Армією, а згодом і цивільним населенням.
Сьогодні паракорд доступний в різних варіантах кольорів та малюнків обплетення, й навіть активно використовується для створення різноманітних аксесуарів: браслетів, темляків, ременів, повідців тощо.
З кількома видами застосування паракорду вас також познайомить наша наступна публікація – “Мотузка: Паракорд (частина 2)”.
Залишити відповідь