Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap

3M Coban Self-Adherent Wrap – серія автоадгезивних бинтів від американського хімічного гіганта 3M.

Компанія 3M добре відома як лідер хімічної промисловості завдяки широкому спектру своїх клейких речовин (адгезивів) і готових виробів із ними. Продукцію 3M застосовують у багатьох сферах діяльності: канцелярське приладдя (скотчі), господарські товари (клейові суміші і стрічки), захисне спорядження (окуляри, навушники, респіратори), військове спорядження (балістичні окуляри, протигази, активні гарнітури тощо).

Ще одна сфера діяльності, де представлена продукція 3M – лабораторні дослідження і медицина. Сьогодні ми познайомимося з медичною продукцією 3M на прикладі відомого бинта 3M Coban Self-Adherent Wrap, який має наступні властивості.

  • Бинт липне сам до себе, але не до шкіри і інших матеріалів.
  • Не потребує додаткових турів, вузлів тощо для фіксації.
  • Не сповзає і не розклеюється – не треба поправляти.
  • Легкий, пористий та дихаючий.
  • Наявність версій з вмістом латексу та без.
  • Доступні варіанти ширини: 1″ (2,54 см.), 1,5″ (3,81 см.), 2″ (5,08 см.), 3″ (7,62 см.), 4″ (10,16 см.), 6″ (15,24 см.).
  • Доступні варіанти довжини: 5 ярдів (4,57 м.), 6,5 ярдів (5,94 м).
  • Доступні кольори: Blue, Green, Light Brown, Red, Tan, White, Yellow.

Далі у огляді будемо знайомитися з 3M Coban Self-Adherent Wrap на прикладі бинта шириною 10 см. і кольорі Tan.

Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap - secretsquirrel.com.ua

Пакується він у прозорий поліетиленовий пакет, на якому нанесені лого виробника, базові характеристики і вся юридична та контактна інформація. Тут же згадується довжина бинта у звичайному та розтягненому станах.

Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap - secretsquirrel.com.ua

3M Coban Self-Adherent Wrap дуже схожий на звичайний еластичний бинт, і так само має компресійний ефект. Але, на відміну від еластичного, поверхня 3M Coban клеїться сама до себе. Саме тому його й називають автоадгезивним.

Вигин на фото вище – це не просто три шари бинта, складені поверх, а з’єднана конструкція. Так само бинт склеюється при частковому накладанні турів поверх попередніх, що посилює об’єднання багатьох шарів в єдине ціле, і загальний компресійний ефект. Саме тому автоадгезивний бинт підходить для часткової іммобілізації суглобів. Якщо потрібне часткове обмеження рухливості – накладайте менше турів у вільнішій формі. Якщо потрібно повністю знерухомити – більше турів з високим розтягненням бинта.

Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap - secretsquirrel.com.ua

Завдяки клейкості 3M Coban Self-Adherent Wrap не потребує вузлів, пластиру, шпильок тощо для фіксації кінця. Достатньо приклеїти останній тур поверх попереднього і все. Тож можна використовувати бинт на всю довжину, не гаючи її на вузли. В кінці накладання бинта це добре, а от на початку може трохи заважати. Через клейкість бинта ходовий кінець щільно прилипає до скатки, через що його подекуди досить складно знайти. Аби полегшити цей процес – відгорніть кінець приблизно на сантиметр, і приклейте сам до себе. Завдяки такому відвороту кінець буде шукати зручніше і швидше. Особливо актуальним цей відворот буде при наданні допомоги при обмеженому освітленні.

Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap - secretsquirrel.com.ua

На фото вище показана пов’язка для часткового обмеження рухливості зап’ястка. Спосіб накладання мало чим відрізняється від еластичного бинта, але за рахунок клейкості пов’язка з 3M Coban Self-Adherent Wrap краще тримається, менше зміщується та деформується.

Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap - secretsquirrel.com.ua

Але 3M Coban Self-Adherent Wrap з його автоадгезивними властивостями – це не зручніша і дорожча альтернатива еластичним бинтам. 3M Coban доречно доповнює гнучкі шини типу NAR SAM Splint 2. Іммобілізаційні властивості такого поєднання мало чим поступаються гіпсам, але суттєво переважають з точки зору ваги і простоти накладення. Тож, 3M Coban Self-Adherent Wrap сам по собі можна використовувати для надання допомоги при забоях і вивихах, а разом із гнучкою шиною – ще й при переломах.

Огляд перев’язувального матеріалу 3M Coban Self-Adherent Wrap - secretsquirrel.com.ua

Окрім створення сантиметрового відвороту на початку бинта, також раджу позбутися картонного циліндра, на який він намотаний. Це дозволить суттєво зменшити об’єм, який 3M Coban Self-Adherent Wrap займатиме у вашій аптечці. Я склав свій 3M Coban тим же способом, яким складаються гемостатичні бинти Quikclot Combat Gauze Z-folded, і інші бинти якими я користуюсь. Як результат – більш пласке і компактне пакування, економія простору і однотипність застосування. Лишилося запакувати автоадгезивний бинт у вакуум, як це зроблено з еластичним бинтом на фото вище, і він займе своє місце поряд із гнучкою шиною NAR SAM Splint 2.

На завершення додам анімовану демонстрацію автоадгезивного бинта 3M Coban Self-Adherent Wrap з YouTube-каналу виробника.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *