Переломи

Перелом — часткове чи повне порушення цілісності кістки, викликане дією механічної сили, що перевищує міцність самої кістки.

Переломи - secretsquirrel.com.ua

Симптоми

У більшості випадків переломи викликані механічними ушкодженнями (ударами тупих предметів, падіннями тощо), а також внаслідок патологічних процесів, що руйнують міцність скелета.

В залежності від типу перелому (відкритий\закритий, зі зміщенням\без зміщення тощо) про нього можуть свідчити наступні симптоми:

  • Неприродне положення та рухливість кінцівки (хибні суглоби у місцях де їх бути не повинно, подовження кінцівки тощо).
  • Помітні кісткові уламки при відкритих переломах.
  • Набряклість довкола місця ураження, можливі крововиливи та гематоми.

Порядок надання першої допомоги

  • Забезпечити потерпілому спокій. Мінімізувати рухливість ураженої ділянки.
  • Оцінити важкість ушкодження.
  • При відкритих переломах, чи переломах, які супроводжуються кровотечами, надати першу допомогу при помірних кровотечах.

Важливо!

Ні в якому разі не намагайтеся повернути кінцівку у її вихідне положення, чи повернути кістку назад при її виходу назовні. Фіксувати кінцівки варто як є, у їх поточному положенні.

  • Знерухомити пошкоджену кінцівку, що попередить подальшу травматизацію, зміщення уламків кісток та супутні больові відчуття.

Інформація

Іммобілізацію кінцівок можна проводити з використанням медичних шин, чи підручних засобів. При переломах кінцівок фіксуйте два сусідніх суглоби (вище і нижче місця перелому). При переломах плеча та стегна, через необхідність фіксації трьох суглобів, вельми не бажано транспортувати потерпілого самостійно, а краще забезпечити доступ медичного персоналу до нього та довірити це їм.

  • Для зменшення больових відчуттів можна дати потерпілому знеболювальне.

Джерела та пов’язаний контент

Wikipedia.org — Переломи кісток

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: