Вивихи

Вивих — порушення нормального з’єднання кісток у суглобах, стійке зміщення суглобних кінців кісток, яке викликане механічним впливом (падінням, різким чи нетиповим рухом кінцівки). Розповсюджений у побуті та польових умовах вид травми.

Вивихи - secretsquirrel.com.ua

Симптоми

Вивих — це часткове чи повне пошкодження тканин суглобової сумки, в результаті чого суглобова пара (кінці кісток, які з’єднуються в суглобі) втрачають дотикання. Найчастіше вивихи є наслідком сильних чи нетипових механічних впливів через які порушується нормальна амплітуда руху суглоба.

Вивихи можна визначити за наступними симптомами:

  • Різкий біль.
  • Часткове чи повне обмеження рухливості суглоба.
  • Зміна форми суглоба, чи нетипове положення (западання), яки чітко видно порівнюючиі зі здоровим суглобом.
  • Зміна довжини кінцівки (подовження чи скорочення).
  • Часто супроводжуються розтягненнями, крововиливами та гематомами.

Порядок надання першої допомоги

Важливо!

При вивихах ні в якому разі не можна самостійно вправляти суглоби. Це може призвести до супутніх ушкоджень кровоносних судин, нервів та самих суглобів. Усі дії по вправлянню вивихів мають виконуватися кваліфікованими медичними співробітниками, і тільки після проведення рентгеноскопії.

Також при вивихах протипоказані зігрівальні компреси.

  • Забезпечити потерпілому спокій. Мінімізувати рухливість ураженої ділянки.
  • У випадку супутніх кровотеч — надати першу допомогу при помірних кровотечах.
  • Знерухомити кінцівку у її поточному положенні.

Інформація

Іммобілізацію кінцівок можна проводити шляхом фіксації ушкодженої кінцівки до здорової, або ж з використанням медичних шин і інших підручних засобів. Пам’ятайте, що простір між кінцівкою та шиною має заповнюватися м’яким матеріалом (ватою, марлею, бинтами тощо).

  • Для зменшення больових відчуттів можна дати потерпілому знеболювальне.

Важливо!

При вивихах критично важливо доправити потерпілого до медичного закладу у перші 24 години з моменту травми. В цей термін, поки деформована суглобна сумка остаточно не втратила еластичність, ще можливе вправляння суглоба без хірургічного втручання та утворення так званого «звичного» чи «постійного» вивиху.

Якщо ж звернутися за допомогою пізніше, деформована суглобна сумка, що втратила еластичність, суттєво ускладнить вправляння суглоба. Застарілі вивихи (старші 3 тижнів з моменту травми) вправляються переважно хірургічним способом.

Джерела та пов’язаний контент

Wikipedia.org — Вивих

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: