Огляд ношів 5.11 UCR Litter

5.11 UCR Litter — легкі та компактні ноші для транспортування потерпілих з лінійки 5.11 Urban Casualty Response.

Лінійка продуктів американської компанії 5.11 Tactical Urban Casulaty Response (UCR) призначена для надання допомоги потерпілим в умовах міста. Через можливість відносно швидкого прибуття медичного персоналу на місце події, ця лінійка побудована довкола алгоритму THREAT. В той час як 5.11 UCR IFAK і 5.11 UCR Thigh Rig передбачені для використання на перших двох етапах алгоритму, 5.11 UCR Litter використовується на третьому етапі — евакуації потерпілого у безпечне місце.

Придушення загрози за наявності активного стрільця, допомога пораненим після вибуху, чи реагування на масові травми потребують від правоохоронців та медичного персоналу високої швидкості дій. Від швидкості руху місцем події залежать не лише життя потерпілих, а й життя самих силовиків та медиків. Там, де було безпечно ще хвилину назад, в будь-який момент може відновитися перестрілка, Там, де ще не осів пил від першого вибуху може пролунати наступний. В таких умовах надавати повний спектр допомоги прямо на місці поранення небезпечно, а подекуди й просто неможливо. Тому доводиться діяти за алгоритмом THREAT: зупиняти критичні кровотечі, блокувати розвиток пневмоторакса, стабілізувати проблеми з прохідністю дихальних шляхів. Наступний етап — підготовка потерпілого до евакуації з зони ризику і швидке транспортування у безпечне місце. Вже там буде очікувати медичний персонал та надаватиметься кваліфікована допомога. Ноші 5.11 UCR Litter як раз і покликані допомагати на цьому етапі, для чого вони наділені наступними конструктивними особливостями.

  • Поверхня ношів здатна розмістити дві третини тіла потерпілого
  • Посилення полотна перехресними стропами
  • Три стропи для фіксації потерпілого.
  • Фурнітура Duraflex.
  • Основний матеріал: нейлон 1050D.
  • Доступні кольори: Black, Sandstone, Storm.
  • Розміри в розгорнутому стані (см.): 63 х 120 см. (ширина\висота).

Детальніше з 5.11 UCR Litter будемо знайомитися на прикладі ношів в кольорі Storm.

5.11 UCR Litter: верхня поверхня - secretsquirrel.com.ua

Верхня поверхня 5.11 UCR Litter — це полотно з нейлону щільністю 1050 деньє. Довжина полотна складає сто двадцять сантиметрів, а ширина коливається в межах від 40 до 63 сантиметрів в напрямку від центра до країв. Такі габарити вибрано не випадково. У нашій попередній публікації про евакуаційні ноші я вже розповідав, що розтягнути м’які ноші для транспортування потерпілого доволі складно. Наш природний центр маси — тазові кістки, і саме він припадає на середину м’яких ношів, найбільше провисаючи при перенесенні. Коли людей для транспортування не більше трьох, нижню третину ношів з петлями зазвичай підгортають, і використовують лише верхні та центральні петлі. Цього достатньо для підтримки тазу та голови потерпілого. Знаючи про цю особливість, 5.11 Tactical свідомо відмовилися від третини довжини м’яких ношів, і заклали довжину, якої достатньо для розташування тіла від голови до колін. Як результат — ноші стали меншими та легшими, проте й досі дозволяють переносити потерпілого силами від двох до чотирьох осіб.

Для додаткової фіксації потерпілого на верхній поверхні знаходяться три петлі, до використання яких ми повернемося трохи згодом.

5.11 UCR Litter: нижня поверхня - secretsquirrel.com.ua

Нижня поверхня 5.11 UCR Litter посилена стропами шириною в чотири сантиметри, які проходять по діагоналях, і також утворюють ручки для перенесення потерпілого. Зверніть увагу, що стропа цих петель не просто вшита в краї ношів, а проходять по нижній поверхні по всій площині. Це не лише посилює основний матеріал виробу, а й рівномірно розподіляє навантаження між всіма чотирма ручками.

5.11 UCR Litter: транспортні ручки - secretsquirrel.com.ua

Ручки утворені потрійним перегином стропи, що проходить нижньою поверхнею ношів. Вони, хоч і стають при перегині тоншими, але одночасно набувають міцності та жорсткості. За рахунок цього їх зручно тримати в руках, навіть якщо на ношах знаходиться важкий вантаж. Ручки йдуть вбік від полотна приблизно на 15 сантиметрів, і знаходяться під кутом до нього. Цей кут дозволяє рівномірно навантажувати обидві гілки ручки, а також тримати ноші, стоячи як зверху чи знизу, так і збоку від них. Якщо вам доводиться підтримувати голову чи ноги потерпілого самотужки, завдяки куту ручки з обох боків ношів доволі комфортно з’єднувати та тримати однією рукою.

На фото вище також можна бачити додаткові шви, що посилюють місце з’єднання рукоч 5.11 UCR Litter с полотном.

Окрім строп, що посилюють ноші знизу, на верхній поверхні у 5.11 UCR Litter є ще три стропи шириною 5 см., призначені для фіксації потерпілого.

5.11 UCR Litter: фурнітура - secretsquirrel.com.ua

Всі вони замикаються та регулюються великими фастексами від Duraflex. Одна з них призначена для розміщення на грудях потерпілого, і регулюється по довжині з обох сторін від фастексу. Максимальна можлива довжина цієї стропи — 76 сантиметрів. Надмірну довжину стропи можна зафіксувати кільцем з еластичної стропи, яку можна бачити на фото вище.

5.11 UCR Litter: витягування потерпілого - secretsquirrel.com.ua

Ще дві стропи призначені для фіксації стегон потерпілого, і знадобляться не для його перенесення, а, радше, для витягування. Найбільш актуальними вони будуть якщо волокти потерпілого доведеться самотужки, а не з залученням ще трьох людей. Як підготувати потерпілого до витягування з використанням цих трьох регульованих строп показано на фото вище.

5.11 UCR Litter: фіксація при витягуванні - secretsquirrel.com.ua

В такому випадку стропи довжиною в 120 сантиметрів затягуються аж допоки вони не притиснуть стегна потерпілого до полотна ношів. Надалі ці петлі не дозволять потерпілому сповзати з ношів поки ви будете тягнути його у безпечне місце. Не всі ноші здатні на це без використання карабінів чи додаткового спорядження, а про брезентові полотна чи простирадла й мова не йде.

5.11 UCR Litter: конфігурація для перенесення - secretsquirrel.com.ua

Здавалося б, навіщо стропам для стегон мати довжину аж 120 см., адже стегна у більшості людей куди менші. Річ у тім, що їх довжина знадобиться вам для підготовки 5.11 UCR Litter до перенесення потерпілого силами однієї особи.

Для цього знадобиться виконати наступні дії: розстібнути стропи для стегон, перегнути ноші та накинути нижні ручки на регульовані стропи для стегон, застібнути фастекси назад. В результаті у вас вийде засіб дещо схожий на заплічник для транспортування потерпілих, або на Agilite Injured Personnel Carrier (IPC)

5.11 UCR Litter: перенесення потерпілого - secretsquirrel.com.ua

На фото вище зображений процес перенесення потерпілого з використанням 5.11 UCR Litter. Стропи для стегон в такому випадку виконують роль лямок заплічника. Регулюючи їх довжину можна досягти оптимального розміщення потерпілого на спині. Рекомендуємо затягувати їх сильніше, аби потерпілий знаходився вище на вашій спині, а його ноги не заважали вам при пересуванні.

5.11 UCR Litter: фіксація під 5.11 UCR Slingpack - secretsquirrel.com.ua

Загалом, 5.11 UCR Litter виготовляються із якісних матеріалів, мають малу вагу та компактні розміри в складеному стані. Якість швів та обробки не викликають сумнівів. Продуманий дизайн дозволяє використовувати їх для транспортування потерпілого із залученням кількох людей (від 1 до 4 тощо). Ці ноші стануть гарним доповненням до інших продуктів лінійки 5.11 Tactical Urban Casulaty Response (UCR), як, наприклад, 5.11 UCR Slingpack, стропами якого ноші утримуються на фото вище.

Ноші, 5.11 UCR Litter, представлені в цьому огляді, були надані нашими друзями з магазину prof1group.ua, Сторінки магазину допоможуть діснатися поточну наявність та вартість різних кольорових варіантів цього продукту.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: