Трикутна піраміда

Трикутна піраміда — конфігурація укриття з рівностороннього туристичного тенту, що добре підходить для господарських потреб.

Раніше ми вже розповідали вам про одну трикутну конфігурацію укриття з туристичного тенту — трикутний намет. Вона давала вам змогу ізолювати простір з усіх сторін. Якщо її розмірів вистачало для однієї особи зі спорядженням, то сьогоднішня трикутна піраміда перевищує її за розмірами, хоча й не має підлоги.

Послідовність зведення конфігурації трикутна піраміда дуже схожа на зведення тіпі-тенту, а продемонструю її я за допомогою туристичного тенту Snugpak All Weather Shelter зі сторонами 3х3 метри. Для цього нам знадобиться виконати наступну послідовність дій.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце було обране керуючись зручністю підготовки фото матеріалів. Якщо ж вам необхідні рекомендації з приводу вибору місця для табору — радимо звернути увагу на нашу окрему статтю з цієї теми.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби конфігурація трикутна піраміда зводилася швидше та простіше підготуйте тент, опору та три кілки заздалегідь.

 3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця розкладіть полотно тенту зовнішньою поверхнею догори.Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua

 4. Зафіксуйте задню частину полотна тенту до поверхні

  За допомогою двох кілків зафіксуйте два дальні кути тенту до поверхні.Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua

 5. Зафіксуйте третій кут

  Складіть два вільні кути тенту, що знаходяться навпроти зафіксованих кутів, разом. Об’єднайте петлі на цих кутах та зафіксуйте їх до поверхні за допомогою третього кілка. Після цього у вас сформується рівносторонній трикутник з полотна тенту, який надалі ми будемо здіймати над поверхнею задля отримання піраміди.
  Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua

 6. Знайдіть шлях всередину

  Маючи надлишок матеріалу, що знаходиться в місці складених кутів, знайдіть спосіб дістатися в середину рівностороннього трикутника. Для цього підведіть надлишковий матеріал полотна, аби можна було зробити крок всередину периметра.
  Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua

 7. Встановіть опору

  Підготуйте опору та зайдіть всередину майбутнього укриття. На фото нижче як опору я використовую трекінгову палицю, довжину якої доволі легко можна підлаштувати під необхідну висоту укриття. Замість неї можна використати й звичайну жердину, довжину якої вам доведеться попередньо заміряти перед встановленням.

  Аби гострий край палиці чи жердини не продірявив полотно тенту, захистіть його за допомогою м’якої матерії. Для цієї цілі може підійти ваша шапка, шарф, баф, чи навіть пара запасних шкарпеток, яку я й використав на фото нижче. При накопиченні води чи снігу на поверхні полотна тенту його вага буде збільшуватися, тому обов’язково захищайте край опори, аби полотно не прорвалося при опадах чи посиленні вітру.
  Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua

 8. Залиште укриття

  Після встановлення опори покиньте внутрішній простір укриття. Тут ви помітите, що трикутна піраміда тепер може підтримувати вертикальне положення без вашого втручання, а також те, що у вас лишається надлишок полотна тенту на одному з трьох його кутів. Крізь щілину у цьому надлишку полотна ви надалі можете заходити та виходити з укриття.
  Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua

 9. Відгорніть вільний край полотна

  Коли ви знаходитеся ззовні укриття, цей надлишок можна відгорнути та розмістити вздовж однієї з бічних сторін піраміди. За бажання на петлю цього краю можна накинути відтяжку та фіксувати її до одного з найближчих кілків, які утримують кути піраміди.

Після виконання кроків, які описані вище, укриття в конфігурації трикутна піраміда виглядатиме наступним чином.

Трикутна піраміда - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні

Трикутна піраміда може забезпечити вам закритий простір та захистити вас від сильних опадів з усіх сторін окрім підлоги. При сторонах тенту у три метри, навіть з урахуванням гострого кута нахилу бічних граней, всередині може легко лягти одна людина середнього зросту. Вдвох в такому укритті буде вже затісно.

Не дивлячись на високі ізоляційні якості цієї конфігурації, трикутна піраміда майже не використовується мною як основне укриття для ночівлі. І для цього є кілька причин.

 • Гострий кут нахилу граней піраміди. Через це сидіти всередині піраміди можна лише ближче до центру. При моєму зрості й для цього доводиться або втягувати шию, або додатково нахилятися вперед. Це не зручно, особливо через тривалі проміжки часу.
 • Активне накопичення конденсату. Через повну ізоляцію внутрішнього простору укриття від навколишнього середовища при перепадах температур всередині доволі швидко утворюється конденсат. А оскільки вентиляційних отворів конструкцією не передбачено, то і діватися йому немає куди.
 • Відсутність візуального контролю за оточенням. Трикутна піраміда — повністю закрита конструкція, тож в яку сторону не дивись — бачиш лише полотно тенту. Я віддаю перевагу напів відкритим конфігураціям, та укриттям де можна тимчасово відкинути одну зі стінок. Так я маю можливість спостерігати за табором та ситуацією навколо. З цієї точки зору вістря стріли чи адірондак працюють значно краще.
 • Проблемний вхід\вихід. При спробі дістатися всередину, чи вибратися назовні цієї конфігурації укриття, ви неминуче будете тертися об внутрішні стінки тенту. При хорошій погоді це не є критичною проблемою, проте при опадах, чи після накопичення конденсату, ви мочите об стінки тенту рукави та плечі.

Однак ці недоліки зовсім не означають, що трикутній піраміді не знайдеться практичних застосувань. Ідеальним використанням цієї конфігурації я вважаю захист спорядження та ресурсів від опадів. Таку піраміду доволі легко звести довкола купи рюкзаків учасників походу, чи довкола зібраних на кілька днів дров, якщо передбачається погіршення погодних умов. Повна ізоляція внутрішнього простору від опадів та снігу дозволить вам тримати речі, обладнання та ресурси сухими.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: