Трикутний намет

Трикутний намет – конфігурація встановлення укриття з використанням туристичного тенту, яка забезпечує вам рівномірний захист з усіх сторін.

Якщо ви слідкуєте за нашими статтями про види укриттів з тенту, то помічали що більшість описаних конфігурацій забезпечують вам обмежений захист. Деякі пропонують дах та стіни, проте не мають підлоги, інші, навпаки, – мають підлогу, проте не мають частини стін тощо. Конфігурація трикутний намет – це відповідь на питання чи можливо з одним тентом захиститися з усіх боків.

Задля встановлення укриття в конфігурації трикутний намет, окрім тенту, кілків та відтяжок, нам знадобиться ще одна важлива передумова. Це висока точка фіксації, роль якої можуть виконати стовбур найближчого дерева, гілка, через яку можна перекинути відтяжку, чи попередньо приготована жердина з ваш зріст завдовжки. До цієї точки я ще повернуся, проте пам’ятайте, що за її відсутності у вас не вийде звести трикутний намет, наприклад, на рівнинній місцевості, чи на гірському схилі вище лінії дерев.

Коли висока точка фіксації в вас вже є, тоді можна переходити до виконання наступного алгоритму дій з встановлення цієї конфігурації укриття.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце було обране керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Якщо ж вам необхідні рекомендації з приводу вибору місця для табору – радимо звернути увагу на нашу окрему статтю з цієї теми.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби конфігурація тенту трикутний намет зводилася швидше та простіше підготуйте тент, опорний шнур, дві відтяжки та три кілки заздалегідь.

 3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця розкладіть полотно тенту в неподалік від точки фіксації зовнішньою поверхнею догори. Одна грань полотна має знаходитися рівно під верхньою точкою фіксації.Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 4. Розтягніть опорний шнур (опціонально)

  Якщо поряд не виявилося гілки, через яку зручно було б перекинути відтяжку, цю гілку можна замінити опорною мотузкою. Для цього розтягніть між двома опорами мотузку на висоті вашої витягнутої руки. Надалі до неї буди кріпитися верхній кут укриття.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 5. Закріпіть два кути тенту до поверхні

  Зафіксуйте два кути грані тенту, яка знаходиться під верхньою точкою фіксації, за допомогою кілків. Надалі нас цікавитиме один з цих кілків, тож запам’ятайте його розміщення.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 6. Складіть полотно тенту діагонально

  Ідентифікуйте кут, розміщений діагонально від того, який ви щойно фіксували клинком. Накиньте люверс, чи петлю цього кута на другий кілок, складаючи полотно тенту по діагоналі.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 7. Закріпіть вільний кут полотна

  Тепер без кілка у вас залишився лише один кут полотна тенту. Знайдіть його та накиньте його петлю на той самий другий кілок. Після цього кроку на другому кілку у вас має знаходитися три кути полотна тенту.Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 8. Підготуйте верхній кут укриття

  Від другого кілка у вас тепер будуть відходити два вигини тенту: один вбік, другий – вгору. Знайдіть найвищу точку того вигину, що спрямований вверх, та закріпіть до неї відтяжку. У випадку Snugpak All Weather Shelter в цій точці відсутня петля, тож мені довелося імпровізувати.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 9. Зафіксуйте верхній кут укриття

  Ту відтяжку, яку ви щойно закріпили до найвищої точки укриття, тепер можна перекинути через верхню точку фіксації. В моєму випадку зручної гілки поряд не опинилося, тож на фото нижче вона перекинута через опорну мотузку, натягнену заздалегідь. Замість опорної мотузки також можна використати жердину чи стовбур дерева, до яких верхня точка укриття просто прив’язується відтяжкою.

  Вельми важливо аби верхня точка укриття була добре натягнена, інакше полотно тенту може утримувати опади. Чим краще воно натягнене – тим швидше опади стікатимуть донизу.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 10. Зафіксуйте верхній кут укриття

  Наразі лише один кут укриття залишився у вас не фіксованим, тож цей недолік варто виправити. Знайдіть точку фіксації для відтяжки, так щоб кут підйому бічної стінки трикутного намету був близьким до вертикального. У випадку Snugpak All Weather Shelter в цій точці також відсутня петля, тож мені знову довелося імпровізувати. Врешті решт цей кут також фіксується до поверхні за допомогою третього кілка, а результат можна бачити на фото нижче.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 11. Оберіть положення дверей укриття

  В результаті ви отримуєте трикутний намет з підлогою і дверима, які можна відчинити ти зачинити повністю за потреби. На фото нижче також видно, що в такому стані вашому намету суттєво бракує місця біля діагональної стінки. Аби вирішити цей недолік нам знадобиться ще один додатковий крок.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 12. Відтягніть діагональну стінку намету (опціонально)

  Знайдіть на діагональній стінці укриття можливу точку фіксації, або створіть імпровізовану в разі потреби. Закріпіть до цієї точки відтяжку та зафіксуйте її до поверхні використовуючи додатковий кілок. Це дещо збільшить внутрішній простір трикутного намету, особливо в області колін та ніг.
  Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua

 Якщо всі кроки, описані вище, ви виконали вірно, то ваш трикутний намет із тенту виглядатиме наступним чином.

Трикутний намет - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні

Загалом, використовуючи всього тент, три-чотири кілки та дві-три відтяжки, ви зможете забезпечити собі повністю ізольований простір. Окрім захисту від опадів та вітру на випадок негоди, ця конфігурація захищає також і від комах. На додачу вона добре підходить для багатолюдних таборів та стоянок, де вам може знадобитися трохи особистого простору.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *