Бляшанка для трута Lite

Бляшанка для трута Lite – зменшена версія бляшанки для трута з нашої попередньої публікації з певними конструктивними покращеннями.

Для тих, хто не читав попередню нашу статтю, нагадаю, що бляшанка для трута використовується мною як засіб для виготовлення та транспортування обвугленої тканини. Також в тій статті я згадував, що розміри основної бляшанки завеликі для комфортного її транспортування в заплічнику чи кишенях під час польових виходів. Тому бляшанка для трута lite – це компактніша її альтернатива, що покликана виконувати 2 основні функції:

За умов правильної підготовки матеріалів і місця для багаття трута вам необхідно не так вже й багато. Тому розміри попередньої бляшанки були надлишкові. Пошуки альтернативного контейнера зайняли деякий час, допоки на одній з заправних станцій я випадково не наштовхнувся на льодяники від Львівської майстерні карамелі. Попри зовнішній вигляд, їх бляшанка здалася мені вельми вдалою, і нижче я поясню чому.

Контейнер та зовнішній вигляд

Бляшанка для трута Lite - secretsquirrel.com.ua

Як і в попередньому випадку, в стінці бляшанки я зробив отвори для полегшення процесу обвуглювання тканини. На цей раз отвори розміщені так само близько до краю, і перекриваються кришкою. Цвяхом та молотком я знову пробив стінку бляшанки зсередини, а надлишок металу затер напилком. Що правда, цього разу я вирішив збільшити кількість отворів до трьох.

Бляшанка для трута Lite - secretsquirrel.com.ua

Щодо розмірів, то бляшанка для трута lite дозволила мені зменшити загальні габарити до 2,5 х 8,5 сантиметрів (висота\діаметр) проти 4 х 10 сантиметрів у оригінала. Вага при цьому зменшилася зі 106 грамів до 70. Так, вмісту всередині дійсно дещо менше, але його досі достатньо для добування вогню кількома можливими способами.

Бляшанка для трута Lite - secretsquirrel.com.ua

Бляшанка для трута lite має одну конструктивну перевагу – можливість відкрити кришку простим натисканням на ділянці, позначеній написом “Карамельки тут”. За неї відповідають три заглиблення, рівномірно розподілені по діаметру кришки. При рівномірному зусиллі кришка надійно утримується на контейнері, проте варто вам сильніше натиснути на помічену область, як вона легко зсувається вбік, відкриваючи вам доступ до вмісту.

Звісно, всередині на вас чекають далеко не карамельки, проте така кришка суттєво полегшує доступ до вмісту, особливо за умов аварійного розведення вогню, коли час має істотне значення. Тут ви можете зробити це однією рукою, навіть у габаритних зимових рукавицях. В попередній версії для відкривання вам би знадобились дві руки, а подекуди й ніж.

Вміст

Як я вже згадував вище, через зменшення розмірів контейнеру вмісту всередині дещо менше. Але навіть враховуючи це, мені вдалося розмістити всередині наступні предмети:

Бляшанка для трута Lite - secretsquirrel.com.ua
  • Трут – на фото це суха тирса, стружка, волокна внутрішньої кори тощо. Також можуть використовуватися суха трава, фрагменти квітів і трав’янистих рослин, листя і дрібні гілочки, береста, висушені мхи та лишайники, подрібнені гриби-трутовики й інші матеріали. Використовується лише коли дорогою до місця стоянки не вдалося знайти та заготовити відповідний трут.
  • Ватні диски 5 шт. – матеріал з дрібними волокнами, які добре схоплюють іскру кресала. За бажання їх можна просякнути парафіном, вазеліном, горючими гелями, чи обвуглити.
  • Таблетки сухого пального 2 шт. – аварійний засіб на випадок коли самодостатнє багаття потрібне вже тут і зараз, а використовувати трут з бляшанки не має часу чи можливості.
  • Запальничка BIC Mini 1 шт. – ще один пристрій займання. Дублює кресало й основну запальничку на випадок якщо вона вийде з ладу, чи буде загублена. Також може використовуватися для розпалювання гумок з велосипедної камери. Розміри запальнички зменшено відповідно до зменшення розмірів контейнера.
  • Лінза Френеля (Fresnel Lens) 1 шт. – компактна пластикова пласка лінза. Ще один спосіб отримання вогню з невичерпним ресурсом. Разом з ватними дисками (особливо обвугленими) може розвести вогонь за кілька секунд. Круг з фото вище довелося вирізати з лінзи більшого розміру, аби вона могла розміститися всередині нової бляшанки.
  • Відріз велосипедної камери 1 шт. – розпал для вогню. Добре займається запальничкою і стрімко горить. Додатковий ресурс для розведення багаття в особливо вологих чи несприятливих умовах.

Як і в попередньому випадку, бляшанка для трута lite містить пакетик силікагелю, що блокує утворення конденсату всередині бляшанки. Весь вміст, окрім трута, для додаткової гідроізоляції також розміщено всередині пакетів із застібками.

Бляшанка для трута Lite - secretsquirrel.com.ua

Оскільки бляшанка для трута lite має менший діаметр, гуму від велосипедної камери можна не вкладати всередину задля економії внутрішнього простору. Натомість її можна натягнути ззовні контенеру задля додаткового захисту краю кришки від просочування води та вологи.

Така бляшанка готова для транспортування аварійного запасу трута і розведення вогню в польових умовах. Фарбувати чи видаляти фарбу цього разу я не став, адже після виготовлення обвугленої тканини у вогні вона прогорить сама собою.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *