Бляшанка для трута

Бляшанка для трута (англ. Tinder Tin) – універсальний контейнер для виробництва, зберігання та транспортування трута, який суттєво підвищить ваші шанси на успішне розпалювання вогню.

Основа успішного розведення багаття – це якісна заготівля дров, підготовка місця і якісний трут зокрема. Чим він дрібніший та сухіший – тим вищі ваші шанси на займання з першої іскри. Проте, знайти якісний трут в природі доволі важко, особливо за несприятливих умов: високої вологості повітря, опадів, снігу тощо.

Мати при собі заздалегідь підготований трут – не така вже й погана ідея. Але, перш ніж ним скористатися, вам доведеться спочатку його виготовити, та й ще й надійно захистити до моменту використання. Тут то вам і допоможе бляшанка для трута.

Тут у вас, певно, виникатиме питання чому саме бляшанка. Тому що в бляшанці можна не просто транспортувати сухий трут, як у різноманітті пластикових контейнерів, а ще й виготовляти його. Обвуглена тканина – один з найкращих видів трута, і для його отримання вам доведеться розмістити контейнер на вогні. Звісно пластик цього не витримає, тож металевий контейнер – це найуніверсальніший варіант. Про повну процедуру виготовлення обвугленої тканини ми вже писали в нашій попередній публікації, тож сьогодні нас цікавитиме власне бляшанка для трута.

Контейнер та зовнішній вигляд

Бляшанка для трута - secretsquirrel.com.ua

Моя бляшанка для трута – це контейнер від льодяників “Cavendish & Harvey” габаритами близько 9,5 х 4 сантиметри (діаметр\висота), який я попередньо пофарбував жаростійкою фарбою. Забігаючи вперед зазначу 2 факти:

  • Розміри бляшанки доволі великі для транспортування в заплічнику чи кишенях, проте оптимальні для виготовлення обвугленої тканини більшими порціями перед польовими виходами. Також її можна зробити частиною табірного чи автомобільного комплекту для розпалювання багаття, де розміри мають не таке важливе значення.
  • Фарбування зовсім не обов’язковий крок, тому що фарба, розрахована на 400 °C, після пари багать все-одно злізе.

Аби кришка не від’єднувалася від бляшанки можна використовувати гуму, відрізану від велосипедної камери. Чотири гумки не лише рівномірно розподіляють тиск навколо кришки, а й можуть використовуватися для розведення багаття в особливо вітряних та вогких умовах. Також, за потреби додатково захистити вміст від вологи, кришку навкруги можна приклеїти до бляшанки використовуючи армований скотч (Duct Tape).

Бляшанка для трута - secretsquirrel.com.ua

Також моя бляшанка для трута має ще одну додаткову модифікацію – отвір невеликого діаметра у верхній частині, що перекривається кришкою. Цей отвір можна виготовити свердлом, чи пробити цвяхом. Замість свердлити його у центрі кришки, я віддаю перевагу такому розташуванню, тому що тут цей отвір можна легко закрити кришкою без застосування сторонніх матеріалів. Він допомагає полегшити процес виготовлення обвугленої тканини чи іншого труту, а про його практичне застосування я вже згадував в нашій окремій публікації.

Бляшанка для трута - secretsquirrel.com.ua

Ще одне важливе доповнення – пакетик силікагелю (silica gel). Він відповідає за поглинання рідини та вологи, що потраплятиме всередину бляшанки, а також конденсату, який може утворюватися при невідповідності внутрішньої та зовнішньої температур. Знайти такі пакети можна всередині раціонів Meal-Ready-to-Eat (MRE), коробках з одягом та взуттям тощо. Вбираючи вологу у себе, силікагель збереже ваш трут максимально сухим. Як доступнішу альтернативу можна використовувати харчову сіль. Впевніться лише, що силікагель\сіль і трут не контактують між собою напряму, аби уникнути повторного змочування після первинного поглинання вологи.

Вміст

Окрім силікагелю та гумок, які ви вже бачили (на фото нижче вони знаходяться в кришці), бляшанка для трута вміщає ще кілька предметів, які для додаткової гідроізоляції розміщені всередині пакетиків з застібками.

Нагадаю, що під час польових виходів я завжди ношу в кишені кресало, тому воно відсутнє на фото. За бажання можете покласти його всередину, що лише збільшить ваші шанси на розведення багаття за несприятливих обставин.

Бляшанка для трута - secretsquirrel.com.ua

Бляшанка для трута вміщає наступні предмети:

  • Трут – на фото це суха тирса, стружка, волокна внутрішньої кори тощо. Також можуть використовуватися суха трава, фрагменти квітів і трав’янистих рослин, листя і дрібні гілочки, береста, висушені мхи та лишайники, подрібнені гриби-трутовики й інші матеріали.
  • Ватні диски 5 шт. – матеріал з дрібними волокнами, які добре схоплюють іскру кресала. За бажання їх можна просякнути парафіном, вазеліном, горючими гелями, чи обвуглити.
  • Лінза Френеля (Fresnel Lens) 1 шт. – компактна пластикова лінза розмірами з платіжну карту, яку довелося дещо обрізати, аби вона розмістилася всередині бляшанки. Ще один спосіб отримання вогню з невичерпним ресурсом. Єдина умова його використання – ясна сонячна погода. Разом з ватними дисками (особливо обвугленими) може розвести вогонь за кілька секунд.
  • Запальничка BIC 1 шт. – ще один пристрій займання. Дублює кресало і основну запальничку на випадок якщо вона вийде з ладу, чи буде загублена. Також може використовуватися для розпалювання гумок з велосипедної камери.
  • Відріз велосипедної камери 1 шт. – та сама гума, що утримує кришку бляшанки. Добре займається запальничкою і стрімко горить. Додатковий ресурс для розведення багаття в особливо вологих чи несприятливих умовах.
  • Таблетки сухого пального 2 шт. – аварійний засіб на випадок коли самодостатнє багаття потрібне вже тут і зараз, а використовувати трут з бляшанки не має часу чи можливості.

На фото вище зображений лише один із прикладів, як може виглядати бляшанка для трута. В нас є схожі приклади, тож слідкуйте за подальшими оновленнями категорії “Вогонь”.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *