Бівуак з пончо

Бівуак з пончо — ще одна найпростіша конфігурація укриття з використанням мінімуму спорядження, яка забезпечує вищий рівень захисту в порівнянні з одностороннім схилом.

В попередніх публікаціях ми розповідали вам про концепцію п’ятихвилинного укриття від Dave Canterbury та про її практичну реалізацію на прикладі одностороннього схилу з пончо. Бівуак з пончо принципово відрізняється від одностороннього схила лише парою люверсів у пончо, які використовуються для пропускання мотузок, та ще кількома дрібними нюансами. Але почнімо з комплекту спорядження, який ми використаємо аби звести наш бівуак з пончо, тож для цього нам знадобляться:

Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

Маючи предмети з фото вище, для зведення бівуаку з пончо вам достатньо притримуватися алгоритму, описаного нижче.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  В рамках цієї публікації місце для укриття обиралося з міркувань простоти підготовки фото матеріалів. Якщо ж вам потрібна допомога з визначенням критеріїв гарного місця для укриття — читайте нашу окрему статтю на цю тему.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби ваш бівуак з пончо зводився швидше та простіше підготуйте пончо, два відрізи паракорду довжиною по 5 метрів, та два кілочки заздалегідь. Кілочки можна виготовити з тоненьких гілок за допомогою ножа або сокири. Також можна скористатися готовими кілочками для наметів, що додатково зекономить вам трохи часу на зведення укриття.

 3. Розкладіть пончо та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця розправте пончо на землі. Зорієнтуйте його короткими сторонами в напрямку двох найближчих опор: стовбурів дерев, колод, каменів тощо. На відміну від одностороннього схилу, для якого нам необхідні дві опори однакової висоти, у випадку бівуаку ми кріпитимося до опор на різних рівнях.Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

 4. Розтягніть центральну лінію пончо між опорами

  Пропустіть відрізи паракорду довжиною 5 метрів в центральні люверси пончо з обох боків. Другий кінець паракорду обнесіть довкола опори та пропустіть його в петлі на протилежних кінцях мотузки. Таким чином ви отримаєте систему для натягування пончо, ідентичну тій, що ми використовували для розтягування одностороннього схилу з пончо. Висота фіксації мотузки до опори на одній з сторін має обиратися таким чином, аби краї пончо все ще торкалися поверхні. На цьому етапі достатньо легенько натягнути пончо, адже далі може виникнути потреба внести зміни.
  Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

 5. Зафіксуйте краї пончо до поверхні

  Закріпіть краї пончо до поверхні за допомогою кілочків так, як показано на фото нижче. На фото використовуються кілочки з гілок дерева, але використання кілків для наметів дозволить вам прискорити зведення укриття на випадок раптової негоди. Відстань між кілками не має бути меншою ніж ширина ваших плечей, аби вам було зручно розміститися всередині вашого бівуаку.
  Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

 6. Задайте фінального натягу центральній лінії

  Після того як ви оформили майбутній вхід до вашого бівуаку, задавши висоту та ширину розташування кілочків, час фінально розтягнути полотно пончо. Для цього використайте мотузку на протилежному від входу кінці. Натягніть її використовуючи ковзаючу петлю та зафіксуйте після розтягування. Чим сильніше натягнуте полотно — тим краще пончо захищатиме від опадів. Також прослідкуйте аби нижній край пончо знаходився на висоті не нижче вашого ліктя від поверхні. Це необхідно аби під пончо вільно розташувалися ваші стопи, і ви могли витягнутися всередині бівуаку на всю довжину, не підгинаючи коліна.
  Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

 7. Підгорніть краї пончо всередину

  На фінальному кроці підгорніть всю надлишкову поверхню пончо з нижнього краю всередину, аби вона не мокла та не розтріпувалась вітром. Після того як тут розташуються ваші ноги, вони надійно притискатимуть цей надлишок до землі.

Якщо ви виконали всі описані вище кроки, то ваш бівуак з пончо матиме наступний вигляд.

Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

За потреби також можете прослідкувати за алгоритмом встановлення цієї конфігурації мінімалістичного укриття на відео нижче.

З загальних порад також зазначу, що не бажано розташовувати горловину бівуаку ближче метра від опори. У випадку сильних опадів вода буде стікати вздовж опори вниз, і під нею можуть утворюватися калюжі. Тому додаткова відстань від опори захистить вас від затікання води всередину вашого укриття. Задля додаткової протидії сильним опадам також можете прокопати невеличке заглиблення навпроти горловини бівуаку, аби спрямувати воду в іншому напрямку.

Бівуак з пончо - secretsquirrel.com.ua

Розміститися всередині бівуаку можна не лише через горловину, як це показано у відео. А й через одну з бічних сторін. Для цього вам досить вийняти один з кілочків, відгорнути полотно пончо назовні, лягти під однією його половиною та повернути все у вихідне положення, закріпивши кілок уже зсередини.

В такому стані ваш бівуак з пончо більше схожий на односторонній схил з нашої попередньої публікації. Від опадів така його модифікація вас навряд чи захистить, а от від вітру — може, та й як рефлектор для відбивання теплового випромінювання багаття згодиться. Якщо ви натягнули такий бівуак з пончо, використовуючи один довгий відріз паракорду, подібно до одностороннього схилу, то в вас ще й буде опорний шнурок для фіксації рятувальної ковдри. Так ви ще додатково зможете посилити відбивальні властивості цього простого укриття.

Загалом, бівуак з пончо, встановлений описаним способом здатен захистити людину зростом до 1,9 метра, повністю вкриваючи її від опадів та вітру. Невеличкий внутрішній простір відносно швидко прогрівається теплом вашого тіла, забезпечуючи вам контрольований мікроклімат. Надходження холодного повітря блокується з трьох сторін, а через горловину може виводитися надлишкова волога, що запобігає накопиченню конденсату всередині пончо. Також пам’ятайте, що для ефективного використання такого імпровізованого укриття вам також знадобиться подбати про захист від температурного впливу поверхні, для чого можна скористатися килимком, ковдрами, або «матрацом» з сухого листя висотою до 15 сантиметрів.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: