Огляд трута Exotac QuickLight

Exotac Quicklight – водостійкий трут для розведення вогню від американської компанії Exotac.

Про трут, його роль та найкращі природні джерела ми вже розказували в нашій публікації про підготовку дров для багаття. Ми також розповідали про обвуглену тканину та про смоляк – найкращі приклади якісного трута. Проте всі вони мають одне суттєве обмеження.

Трут для безпосереднього використання в природі знайти можливо далеко не завжди. Для цього треба аби склалися певні умови: висока температура, низька вологість, відсутність опадів тощо. Тому трут частіше доводиться готувати заздалегідь: обвуглювати тканину, шукати й заготовляти смоляк тощо. В непередбачуваних чи аварійних ситуаціях, коли вогонь вам необхідний вже зараз, починати тривалий процес підготовки трута вже запізно.

Аби вберегти себе від непередбачуваного, та не залежати від погоди чи природних обставин, можна скористатися штучним трутом типу Exotac QuickLight, що спеціально для таких ситуацій наділений наступними особливостями.

  • 12 капсул в комплекті.
  • Дрібна ворсиста структура, що полегшує займання.
  • Стійкість до впливу вологи та води.
  • Основний матеріал: бавовна.
  • Розміри (см.): 3 х 0,8 (довжина\діаметр).
  • Тривалість горіння: до 2 хв.

Далі в огляді представлені капсули Exotac QuickLight в комплекті з 12 штук. До слова, цими ж капсулами Exotac комплектує й інші свої продукти для розведення вогню. Наприклад до кресала Exotac FireROD додається одна капсула, а до FireROD XL вже три. Тож цей комплект можна вважати способом поповнення використаних запасів трута.

Пакуванням для Exotac QuickLight слугує картон в помаранчево-чорних кольорах, традиційних для бренду Exotac.

Exotac QuickLight: пакування спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду на картоні нанесений логотип виробника, назва товару, згадуються його водовідштовхувальні властивості, простота займання, час горіння. Виготовляється трут Exotac QuickLight, як і решта продуктів бренду, в Сполучених Штатах Америки, на що вказує прапор у верхньому лівому кутку картонного пакування.

Також спереду, крізь прозорі стінки пластикового блістера, ви можете побачити весь комплект капсул Exotac QuickLight.

Exotac QuickLight: пакування ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду, на стінці картонного пакування на вас чекає короткий опис призначення продукту, поради з застосування, ілюстрована інструкція з приведення капсул до дії, а також решта інформації про продукт: штрихкоди, контакти виробника, перестороги тощо.

Exotac QuickLight: капсули - secretsquirrel.com.ua

Всередині прозорого блістера міститься невеличкий пакет із застібкою, який оберігає трут від впливу негативних факторів на час його знаходження всередині пакування. В пакеті на вас чекають дванадцять капсул розмірами 3 х 0,8 сантиметра (довжина\діаметр) кожна.

Капсули Exotac QuickLight виготовлені з вибіленої бавовни, що пройшла додаткове осушування (dry treatment). Як результат матеріал відштовхує воду, і просто не насичується нею. Цей трут повністю стійкий до впливу вологи та води. Краплі, що потрапляють на його поверхню, не просочуються вглиб волокнистої структури, а залишаються назовні. Навіть після занурення достатньо просто стряхнути воду з поверхні й Exotac QuickLight готовий до розпалювання.

Exotac QuickLight: розпушування капсули - secretsquirrel.com.ua

Застосування теж доволі просте. Для цього необхідно розпушити капсулу з одного боку. Це розділить волокна, забезпечить рівномірне надходження повітря та збільшить контактну поверхню. Всі ці фактори, згідно “трикутника вогню” призводять до легшого займання трута, та підвищують ваші шанси на успішне розведення багаття.

Exotac QuickLight: розпалювання капсули - secretsquirrel.com.ua

Після розпушування волокна капсули можна легко підпалити запальничкою, чи навіть іскрою кресала. Зокрема капсули Exotac QuickLight стануть гарним доповненням до кресал Exotac FireROD, та можуть розміщатися всередині їх руків’я. Впріть кінець кресала з розпушений край капсули та вибийте з нього іскру за допомогою обуха ножа.

Exotac QuickLight: горіння капсули - secretsquirrel.com.ua

Займання Exotac QuickLight відбувається практично миттєво, після чого полум’я швидко поширюється на розпушену частину капсули. Далі його розповсюдження відбувається дещо повільніше, забезпечуючи вам загальну тривалість горіння близько двох хвилин. Температури та полум’я Exotac QuickLight за цей час має вистачити, аби висушити та запалити дрібні часточки вашого розпалу. На випадок якщо вогонь розгорівся раніше, можна не спалювати всю капсулу повністю. Після передачі полум’я розпалу, капсулу можна вийняти з вогню, збити з неї полум’я та використати повторно. Таким чином одна капсула може забезпечити вам кілька багать, що дозволяє економити наявні ресурси.

Загалом, трут Exotac QuickLight доволі простий у використанні, інтуїтивно зрозумілий та ефективний. Ці особливості роблять його оптимальним трутом для використання у несприятливих та непередбачуваних умовах, коли у вас немає можливості скористатися природними матеріалами, чи трутом заготовленим заздалегідь.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *