Огляд кресала Exotac FireROD

Exotac FireROD — компактне та універсальне кресало від американської компанії Exotac.

Не дивлячись на той факт, що запальничка — це звичніший та поширеніший засіб розведення вогню, кресало має ряд суттєвих переваг на його фоні. По-перше, кресало не так залежить від погодних умов. Ви, звичайно, можете захистити запальничку від впливів води й вологи за допомогою Exotac FireSLEEVE, наприклад. Проте кресало не потребує додаткових захисних елементів та витрат, і працюватиме що після тривалого зберігання в вогких умовах, що після повного занурення у воду. По-друге, кресало здатне протистояти механічним навантаженням. Запальничку можна випустити з рук, вдарити, відламати їй важіль чи барабан, розчавити тощо. Але жоден з цих впливів не виведе кресало з робочого стану.

Тому, навіть за наявності запальнички, я наполегливо раджу мати кресало як аварійний засіб розведення вогню. З тієї ж причини Exotac, американський виробник товарів для активного дозвілля та виживання, виділив кресала як окремий напрям у своїй продуктовій лінійці. Зараз до неї належать наступні продукти:

 • Exotac PolyStriker та PolyStriker XL — кресало з пластиковим руків’ям та висікачем для іскор, що вбудований в руків’я. Модель XL має більші розміри у порівнянні зі звичайною моделлю.
 • Exotac NanoStriker XL — компактне кресало з алюмінієвим корпусом, та висікачем, що накручується на руків’я. Модель XL замінила собою попередню версію, надто компактну для комфортного використання в аварійних умовах.
 • Exotac NanoSpark — висікач для іскор барабанного типу. За принципом дії дуже схожий на запальничку з алюмінієвим корпусом. Також має вбудований контейнер для розтопки Exotac QuickLight.
 • Exotac FireROD та FireROD XL — кресало з алюмінієвим корпусом та контейнером для розтопки Exotac QuickLight. Модель XL має більші розміри у порівнянні зі звичайною моделлю, а також має місце для намотування армованого скотчу на руків’ї.

Кресало Exotac FireRod займає середнє положення в продуктовій лінійці за розмірами та вартістю. Ця модель не має комплектного висікача для іскор. Натомість передбачається її використання в поєднанні з ножами для виживання, яким це кресало має стати невіднятним компаньйоном на випадок непередбачуваних обставин та аварійних ситуацій.

Оригінальний дизайн цього продукту було розроблено в співпраці з компанією Habilis Bushtools, що спеціалізується на виробництві ножів та інструментів для виживання. Команди Exotac та Habilis Bushtools познайомилися на виставці Blade Show 2011. Exotac гідно оцінив дизайн кресала Habilis Evolution Fire Tool, а Habilis вразили виробничі можливості Exotac. Тож обидві команди об’єдналися задля створення універсального кресала. Результатом їх співпраці й стало Exotac FireROD, яке наразі доступне вже в другій версії свого дизайну з наступними конструктивними особливостями.

 • Герметичний контейнер для розтопки Exotac QuickLight в руків’ї.
 • Страхувальний темляк, що містить горюче волокно.
 • Можливість заміни стрижня при зношуванні.
 • Основний матеріал: авіаційний алюміній 6061, фероцерій.
 • Температура іскор: близько 3000°C.
 • Доступні кольори: Black, Blaze Orange, Olive Drab, Gunmetal.
 • Розміри (см.): кресало — 12 х 1,4, стрижень — 8 х 0,7 (довжина\діаметр).
 • Вага: 38 г.

Далі в огляді представлене кресало Exotac FireROD в кольорі Blaze Orange.

Exotac FireROD: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для Exotac FireROD слугує картонна коробка в корно-помаранчевих кольорах розмірами 12 х 1,7 х 1,7 сантиметра (ширина\висота\глибина). На гранях пакування розміщуються логотип та контактні дані виробника, штрихкод, назва продукту, його призначення, та деякі з ключових характеристик, які ми вже перераховували вище. Прапор Сполучених Штатів Америки позначає незмінне місце виробництва всієї продукції Exotac.

Exotac FireROD: вміст - secretsquirrel.com.ua

Всередині коробки на вас чекатиме кресало та страхувальний темляк, кінці якого фіксуються пласкою пластиковою кліпсою.

Exotac FireROD: страхувальний темляк - secretsquirrel.com.ua

Страхувальний темляк Exotac FireROD виготовлений з паракорда довжиною близько 32 сантиметрів. Окрім звичних семи витих ниток в осерді паракорду знаходиться додаткова джутова нитка, що просякнута горючою речовиною. За потреби цю нитку в розпушеному стані можна використовувати як розтопку для розведення вогню. Таким чином виробник забезпечує вас кресалом, основною розтопкою Exotac QuickLight, ще й додатковою розтопкою для використання в аварійних умовах.

До слова, Exoctac також пропонує схожі за конструкцією петлі з горючим осердям меншого розміру. Вони передбачені для використання на блискавках одягу та спорядження як окремий товар під назвою TinderZip.

Exotac FireROD: кресало та темляк - secretsquirrel.com.ua

Кресало Exotac FireROD, окрім страхувального темляка, складається зі стрижня і руків’я, та має загальні розміри близько 12 х 1,4 сантиметра (довжина\діаметр). Вісім сантиметрів припадають на фероцерієвий стрижень діаметром 0,7 сантиметра, а решта — руків’я діаметром 1,4 сантиметра. Руків’я виготовлене на автоматизованому токарному верстаті з авіаційного алюмінію марки 6061. По обидва боки руків’я нанесені текстуровані ділянки, що покращують зчеплення для утримування кресала мокрими руками, чи руками в рукавицях. На зовнішньому кінці руків’я розмішена алюмінієва петля, в отвір якої пропускається страхувальний темляк.

Exotac FireROD: різьба на стрижні - secretsquirrel.com.ua

На другому краю руків’я знаходиться різьба, якою всередину нього вкручується фероцерієвий стрижень. Присутність цієї різьби дозволяє вам міняти стрижні при зношуванні, адже ви завжди можете придбати змінний стрижень окремо.

Тож Exotac FireROD і змінний стрижень разом коштуватимуть вам дешевше, ніж два кресала. При цьому один стрижень ви зможете використовувати для навчання та опанування кресала, а інший під час польових виходів як складову вашого аварійного комплекту. Згідно з даними виробника одного стрижня вам вистачить на близько 5000 використань, тож навчальний ресурс ви використаєте геть не скоро.

Exotac FireROD: капсула для зберігання - secretsquirrel.com.ua

Всередині руків’я Exotac FireROD пусте, і має герметичний контейнер для зберігання корисних дрібничок. Доступ до нього забезпечує ще одна різьба, герметичності якій надає гумове кільце. Воно надійно закриває проміжки різьби, повністю блокуючи доступ води й вологи всередину руків’я. Тож можете бути спокійними, що розтопка QuickLight, яку Exotac дбайливо вкладає в руків’я кожного кресала, залишиться сухою, і буде готова до використання в разі потреби.

Exotac FireROD: застосування - secretsquirrel.com.ua

Одна капсула розтопки, що входить до комплекту постачання, порізана на дві половини вздовж. Тож ці половинки ви можете використати окремо для розведення двох незалежних багать, чи разом для збільшення ваших шансів на успіх за особливо несприятливих умов. Лишень не забудьте розпушити їх для кращого вловлювання іскор кресала, які легко вибиваються з нього обухом ножа. Також можете доповнити їх горючою джутовою ниткою з осердя темляка, аби подовжити тривалість горіння розтопки.

Загалом, Exotac FireROD — це доволі збалансоване кресало для туризму та виживання. Компактні загальні розміри й мала вага поєднані з достатньою довжиною стрижня і його діаметром. Вони зручні у використанні як в навчальному контексті, так і в аварійних ситуаціях. Кресало не надто мале як в Exotac NanoStriker XL, щоб їм було складно користуватися в зимових чи захисних рукавицях. Й не занадто велике як Exotac FireROD XL, аби мати доступну ціну. Корпус тут виготовлений з алюмінію, на відміну від Exotac PolyStriker. А відсутність дрібних деталей, що можуть забруднитися, як в Exotac NanoSpark, робить його практично незнищенним. Виробник додатково наділив це кресало герметичним внутрішнім контейнером та змінним стрижнем, аби зробити його вартим вашої уваги й вибору.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: