Огляд мішка для ШВЛ Micro BVM Pocket BVM

Pocket BVM – професійний мішок для штучної вентиляції легень від Micro BVM.

Про обов’язкові засоби захисту, що використовуються під час штучної вентиляції легень (ШВЛ) у вигляді плівки-клапана для СЛР ми вже писали раніше. Але, як ви вже знаєте, плівка-клапан – це одноразовий засіб для використання широким загалом користувачів. А що ж робити професіоналам, яким СЛР та ШВЛ доводиться робити по кілька разів на день?

Однією плівкою-клапаном тут не впоратися, та й виконувати ШВЛ стороннім людям (особливо в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проблемами з гігієною, хворобами тощо) не вельми приємно. Тому професіоналів, кому доводиться стикатися з такими недоліками професії, своєчасно вирішили захистити від подібної “близькості” з потерпілими, надавши їм відповідний інструмент – мішок для ШВЛ.

Більшості людей, які чують про мішок для ШВЛ, так чи інакше, на думку спадають мішки компанії Ambu. Це, певно, той випадок, коли успіх однієї компанії\бренду дає ім’я цілому класу певних виробів: як Xerox у світі копіювальних апаратів, чи Pampers у світі підгузків. Схожим чином, більшість дотичних до ШВЛ людей називають такі мішки “мішками Амбу” чи просто “амбушками”.

Проте, Ambu далеко не єдиний виробник в цьому сегменті. Тож сьогодні ми будемо знайомитися з мішками для ШВЛ на прикладі Pocket BVM від компанії Micro BVM, наділеним наступними характеристиками:

 • Складаний дизайн для полегшення зберігання\транспортування.
 • Об’єм повітря, що прокачується за одне стискання: 800 – 1400 мл.
 • Трубка і мішок для підключення кисневих балонів.
 • Діаметр у місці приєднання маски: 22 мм. (зовнішній), 15 мм. (внутрішній)
 • Доступні кольори пакування: Black, Olive Drab.
 • Розміри в складеному стані (см.): 6,3 х 13,4 (висота\діаметр).
 • Розміри в розкладеному стані (см.): 21,7 х 12,1 (довжина\діаметр).
 • Вага 450 г.

Нижче в огляді представлений мішок Micro BVM Pocket BVM у коробці кольору Black.

Конструктивні особливості Micro BVM Pocket BVM

Мішок Micro BVM Pocket BVM постачається у захисному кейсі з жорсткого пластику, що захищає вміст від деформації, ушкодження, бруду й інших негативних факторів, пов’язаних зі зберіганням та транспортуванням. Розміри та вага кейса (всього 90 грамів) вельми компактні, що дозволяє розміщувати його у більшості сумок чи наплічників, які використовуються медичним персоналом.

Micro BVM Pocket BVM: пакування спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду кейс мішка має наліпку у червоно-білих кольорах, на якій зображено логотип виробника, його контактні дані, склад кейсу, зображена коротка інструкція з приведення мішка в робочий стан, інвентарний номер НАТО.

Micro BVM Pocket BVM: пакування ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду кейсу також присутня наліпка з додатковими подробицями про модель пристрою, штрихкодами, інформацією про експлуатаційні характеристики, кінцеву дату строку придатності та контакти потужностей виробництва.

Перш ніж розказувати вам про сам мішок, його ще треба вийняти з кейса і привести у робочий стан, що робиться не так вже й просто, як намальовано на зовнішній наліпці. Тут є кілька нюансів, знання яких дозволить вам продовжити строк експлуатації. Тож до дії мішок Micro BVM Pocket BVM приводиться наступним чином.

Micro BVM Pocket BVM: знята кришка - secretsquirrel.com.ua
 • Прокрутіть кришку захисного кейса. Аби не впустити вміст, будьте готові до того, що вона тут же доволі різко підстрибне вверх. Все тому, що разом зі звільненням кришки починає розгортатися маска для обличчя, котра складено як на фото вище.
Micro BVM Pocket BVM: комплект постачання - secretsquirrel.com.ua

Всередині кейса, під маскою, розташований сам мішок Micro BVM Pocket BVM, який складено у вельми складну “шайбу”, аркуш-вкладення із ключовими характеристиками й інструкцією з застосування. Половинки захисного кейса, і сама маска нас поки що мало цікавлять, тому відкладімо їх у сторону.

Micro BVM Pocket BVM: розгорнутий пакет для кисню - secretsquirrel.com.ua

Ще одна частина Micro BVM Pocket BVM, що розкладається одразу після зняття кришки – поліетиленовий пакет, що виконує роль приймача-концентратора, якщо мішок для ШВЛ під’єднано до кисневого балона. Але про це трохи згодом. Наразі нам ще потрібно розкласти сам мішок.

Micro BVM Pocket BVM: розкладання мішка - secretsquirrel.com.ua
 • Схопіться за платформу у задній частині мішка, в якій розташовані клапани.
Micro BVM Pocket BVM: розгортання першої половини - secretsquirrel.com.ua
 • Потягніть платформу назовні, розгортаючи першу половину резервуару мішка Pocket BVM.

Важливо!

Зверніть увагу, що виробник не рекомендує виконувати розгортання резервуара, схопившись за поліетиленовий пакет. Ні в якому разі не тягніть за нього, бо це може призвести до псування Pocket BVM і неможливості використовувати його разом з кисневими балонами.

Micro BVM Pocket BVM: розгортання другої половини - secretsquirrel.com.ua
 • Схопіться за випускний клапан у передній частині резервуара.
Micro BVM Pocket BVM: розгорнутий мішок - secretsquirrel.com.ua
 • Потягніть за нього, повністю розгортаючи другу половину Pocket BVM. Клапани, які розташовані з обох боків резервуару, дозволяють без проблем виконувати цю дію, оскільки тиск всередині одразу вирівнюється з атмосферним, і не блокує розгортання мішка для ШВЛ.
Micro BVM Pocket BVM: розгорнутий мішок з маскою - secretsquirrel.com.ua
 • Під’єднайте маску для обличчя до Г-подібного роз’єму у передній частині резервуару, трохи нижче випускного клапану. Цей конектор універсальний і дозволяє кріпити не лише маску для дорослих з комплекту, але й широкий спектр масок та аксесуарів, сумісних за зовнішнім (22 мм.) та внутрішнім (15 мм.) діаметрами.
Micro BVM Pocket BVM: розправлений мішок - secretsquirrel.com.ua
 • Поверніть маску перпендикулярно до осі резервуару. Ваш Pocket BVM готовий до застосування.

Резервуар має п’ять секцій, що розділяються чотирма ребрами жорсткості, які дозволяють йому утримувати форму та розгортатися після стискання. Ті ж ребра жорсткості – це посилені місця згинання резервуару, що ми щойно розгортали.

Застосування Micro BVM Pocket BVM

Micro BVM Pocket BVM: розгорнутий мішок з наповненим кисневим пакетом - secretsquirrel.com.ua

Тепер, коли ми вже навчилися розкладати мішок для ШВЛ Micro BVM Pocket BVM, вельми важливий момент. Не треба накидатися на резервуар і хаотично стискати його, намагаючись максимально швидко “накачати” потерпілого повітрям чи киснем. Штучна вентиляція легень з використанням мішка Pocket BVM виконується таким же чином як і СЛР з використанням плівки-клапана: плавним стисканням резервуару Pocket BVM зі швидкістю одна компресія в секунду і частотою 2 вдування на кожні 30 компресій серця – все як у поточній редакції алгоритму Basic Life Support (BLS). Потерпілий – не надувний матрац, а у вас в руках не помпа до нього.

Після кожного стискання мішка контролюйте підняття грудей потерпілого, що свідчить про нормальну прохідність дихальних шляхів і успішність вдування повітря. Дайте легеням час звузитися перед початком наступного вдування.

На фото вище також добре видно трубку з конектором, за допомогою яких Pocket BVM під’єднується до кисневого балона. У випадку його використання, кисень, що знаходиться всередині балону, через цю трубку надходить в той самий поліетиленовий пакет. Функція цього мішка – приймати на себе потік кисню, який знаходиться в балоні під тиском, і вирівнювати цей тиск, збільшуючи тим самим концентрацію кисню. Подальше стискання Pocket BVM збагачує повітря всередині резервуара киснем з мішка, і через маску направляє його потерпілому.

Тепер кілька слів про застосування Pocket BVM на потерпілому.

Micro BVM Pocket BVM: розташування маски на потерпілому - secretsquirrel.com.ua

Орієнтувати маску варто таким чином, щоб верхній край знаходився на переніссі, а нижній потрапляв у ямочку, між нижньою губою та підборіддям. Таке позиціювання дозволяє досягти максимальної щільності прилягання, і зменшує втрати повітря, яке вдувається. Оскільки маска має єдиний “дорослий” розмір, до для кращої компресії може знадобитися додатковий тиск на саму маску. Клапан, що знаходиться між маскою та резервуаром Pocket BVM, не дозволяє подиху потерпілого потрапляти всередину резервуара, забезпечуючи чистоту виробу і можливість повторного використання на кількох потерпілих. Очищення чи заміни в такому випадку потребує лише сама маска.

Маска ж виконана із прозорого м’якого полімеру, завдяки чому досягається максимальний комфорт і прилягання до обличчя потерпілого. Через прозорі стінки маски людина, що виконує ШВЛ з використанням Micro BVM Pocket BVM, має можливість візуально контролювати конденсат (що залишається диханням потерпілого), міміку чи позиви до блювання, якщо такі виникають.

Micro BVM Pocket BVM: використання на потерпілому - secretsquirrel.com.ua

Утримується маска Pocket BVM хватом, що зображений на фото вище. Вказівний і великий пальці охоплюють місце під’єднання маски до мішка, дозволяючи контролювати щільність прилягання маски до обличчя потерпілого. Три пальці, що лишилися, охоплюють підборіддя потерпілого, дозволяючи утримувати його голову у закиненому стані згідно з методом “закидування голови з виведенням щелепи”, що дозволяє забезпечити найкращу прохідність дихальних шляхів.

Зверніть увагу, що пальці повинні утримувати голову за кістку нижньої щелепи, а не за м’яку частину підборіддя, аби не блокувати дихальні шляхи.

Як бачите, не такий страшний той звір, навіть якщо і вважається спеціалізованим медичним обладнанням. При всій специфіці продукту й орієнтуванні на кваліфікований медичний персонал, для того, аби застосовувати мішок для ШВЛ не обов’язкова медична освіта. Обов’язкова лише базова обізнаність з його будовою й особливостями застосування. Сподіваємося, що наш огляд допоможе вам у цьому, і ви зможете використати Micro BVM Pocket BVM у випадку необхідності допомогти медикам на місці ДТП чи іншого інциденту, оскільки зможете ідентифікувати “амбушку” серед іншого медичного обладнання.

Пересічним громадянам, на мою думку, немає нагальної потреби купляти Micro BVM Pocket BVM для комплектації, наприклад, автомобільної аптечки, бо плівка-клапан в такому контексті більш виправданий та рентабельний варіант. Якщо ж ви працівник швидкої, пошуково-рятувальних служб, тактичний медик чи просто наважилися придбати мішок для ШВЛ – сміливо звертайтеся до магазину paramedic.ua, який надав нам Micro BVM Pocket BVM для огляду. Актуальна вартість та наявність завжди доступні на сторінках магазину.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *