Огляд котушки Exotac XReel

Exotac XReel – свіже поповнення асортименту американської компанії Exotac, що допоможе впіймати рибу та забезпечити себе їжею на випадок надзвичайної ситуації.

Для більшості з нас Exotac нерозривно асоціюється з приладдям для розведення вогню: кресалами, кейсами для запальничок та сірників, бензиновими запальничками тощо. На прикладі Exotac RipSpool та Exotac KeyRing ми вже демонстрували вам, що цей бренд не лише про розведення вогню, а й про забезпечення інших потреб в польових умовах. Тому продуктова лінійка Exotac нещодавно розширилася ще одним напрямом – рибальством. Традиційно для Exotac вони дещо незвично підійшли до цього питання, але, перш ніж переходити до огляду, я познайомлю вас з поняттями “Handline” та “Hobo Fishing Kit”.

Handline (від англ. “ручна волосінь”) – це спосіб риболовлі, при якому не використовуються вудилища та технологічні котушки. Замість них волосінь з рибальським приладдям закидується в воду руками. Підсікається та виводиться риба також вручну, для чого волосінь накручується на різноманітні прості котушки.

Hobo Fishing Kit (від англ. “рибальський комплект бродяги”) – простий комплект для ручної риболовлі, що складається з волосіні, мінімуму риболовного приладдя та будь-якого замінника котушки. Таку назву він отримав через поширене використання серед бродяг (англ. сленг “Hobo“), які, задля забезпечення їжею, виготовляють їх буквально зі сміття: гілок, алюмінієвих бляшанок, решток пластикових труб тощо. Попри свою простоту та невибагливість, такі комплекти дійсно можуть ловити рибу. На відміну від традиційного спорядження, вони також доволі компактні, не потребують обслуговування, й можуть розміститися буквально в кишені. Це доволі зручно коли треба постійно міняти місце ночівлі.

Exotac XReel: Hobo Fishing Kit з елементів пластикових труб.
Зображення з https://external-preview.redd.it/yE01yQYY0_YFEWVHkhmGUV_KHV2qCf8pqpNgAhv8FRU.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=bd3e836fbdb6e749ec668b74062e743d4066a32f

Проте в імпровізованих Hobo Fishing Kit є один суттєвий недолік – доволі тривалий час на виготовлення. Різблення такої котушки з руків’ям з дерева, чи обробка всіх деталей з пластикових труб триватиме кілька годин. Комерційні ж відповідники, як от Kabar Backpack Kaster, мають суттєво більшу вартість, наслідують ту само конструкцію, і через довге руків’я не дуже компактні.

Тому Exotac відмовилися від руків’я та змінили загальну конструкцію свого комплекту Exotac XReel, наділивши його наступними конструктивними особливостями.

  • Еластична ручка для тримання.
  • Герметичний внутрішній простір для рибальського приладдя.
  • Понад 15 метрів мононитки в комплекті.
  • Два поплавки, шість гачків та шість вантажів в комплекті.
  • Отвори для паркування гачків по зовнішній окружності.
  • Основний матеріал: авіаційний алюміній, термопластичний еластомер (TPE).
  • Доступні кольори: Black, Olive Drab, Blaze Orange, Gunmetal.
  • Розміри (см.): 5,5 х 7 (висота, діаметр).
  • Вага (повний комплект): 132 г.

Далі в огляді познайомлю вас з Exotac XReel на прикладі котушки в кольорі Blaze Orange.

Exotac XReel: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для комплекту рибальського спорядження від Exotac слугує картонна коробка прямокутної форми. На її стінках знаходиться типова для виробника інформація: логотип, назва та ілюстрація продукту, штрихкод, основні особливості, попередження та застороги, контактні дані виробника тощо. Місце виготовлення – США.

На відміну від лінійки засобів для розведення вогню місце помаранчевого кольору на пакуванні зайняв блакитний. Певно так Exotac намагається підкреслити використання цього продукту в іншому середовищі, та іншою метою.

Exotac XReel: комплект - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакування на вас чекатимуть всі елементи комплекту: котушка Exotac XReel з намотаною монониткою, та невеличкий комплект рибальського спорядження в пакеті. Тож, як бачите, за потреби скористатися продуктом ви можете одразу при отриманні – нічого додавати, чи купляти окремо не потрібно.

Exotac XReel: рибальське приладдя: поплавки, гачки, вантажі - secretsquirrel.com.ua

Комплект рибальського спорядження, який вам дістанеться від виробника, містить 16 компонентів: шість гачків, шість вантажів два поплавки й два затискачі для них.

Гачки різняться за розмірами й вам доступні три пари гачків різного розміру: 10, 8 та 6 міліметрів у зові (відстань від жала до цівки). Відверто кажучи, мені здалося, що комплектні гачки завеликі, й згодяться радше для морської риболовлі, чи риболовлі великої річкової риби. Тому я б відверто радив додати до комплекту менші гачки аби ви могли рибалити дрібну рибу з будь-яких водойм. В решті решт, маленький гачок впіймає велику рибу, а великий малу – ні. Але до цієї теми ми ще повернемося згодом.

Вантажі з комплекту Exotac XReel легші за 2 грами та мають щілину посередині. Їх можна фіксувати безпосередньо до волосіні чи мононитки простим стисканням. Лише пам’ятайте вибрати відповідне положення на волосіні відносно гачка перед остаточним затисканням.

Поплавки виготовлені з дрібнопористої піни, й мають розміри 4 х 1,4 сантиметра (довжина\діаметр). Вони плавно заокруглюються в напрямку від центра до країв, та мають поздовжній отвір діаметром 3 міліметри. В цей отвір монтується волосінь й пластикові затискачі клиноподібної форми. З їх допомогою ви можете регулювати вертикальне положення поплавка, й блокувати його після знаходження відповідної висоти водойми. Верхня частина поплавків також має контрасне помаранчере забарвлення задля привернення вашої уваги на відстані.

Exotac XReel: руків'я з еластомеру - secretsquirrel.com.ua

Ззаду Exotac XReel обладнаний еластичною ручкою з термопластичного еластомера (TPE). Цей матеріал доволі схожий на силікон тактильно, проте має щільнішу структуру. Тож можете бути певні, що ви однаково надійно втримаєте свою котушку в умовах спеки й холоду. У простір близько 2 х 5 сантиметрів (ширина\висота) можна легко пропустити два-три пальці залежно від обраного вами хвату.

Петля з еластомеру доволі гнучка, що дозволить вам компактно розмістити котушку в руках, кишенях чи підсумках. Водночас вона міцна аби за неї котушку можна було вивісити ззовні заплічника якщо в цьому виникне потреба. В нижній частині петлі знаходиться невеличкий виступ з отвором діаметром 4 міліметри. Крізь нього за допомогою кілець Exotac FreeKey System можна додати до Exotac XReel контейнер з додатковим рибальським приладдям. Або пропустити крізь нього страхувальний темляк з паракорду, аби ваша котушка не вислизнула в воду з вогких рук.

Exotac XReel: паркувальні отвори на зовнішній окружності - secretsquirrel.com.ua

Поряд з платформою з еластомеру, по всій окружності Exotac XReel з кроком близько 1,3 сантиметра знаходяться нахилені отвори. Передбачені вони для паркування гачків, що прив’язані до котушки, на час транспортування та зберігання. Завдяки їм ви можете дотягнути гачок до найближчого отвору, та встромити туди його жало. Як результат ви досягнете двох переваг. Перша – ваша мононитка чи волосінь не розкручуватиметься, оскільки постійно буде знаходитися в навантаженому стані. Друга – жало гачка не потрапить вам у шкіру поки ви нестимете Exotac XReel в кишені.

Поряд з отворами знаходиться заглиблення самої котушки.

Внутрішній край котушки має доволі грубе ребро. Це зроблено навмисне, аби більшість волосіні чи нитки при накручуванні не розповсюджувалася поза цю межу.

Зовнішній край котушки, навпаки, згладжений, аби його ребро не пошкоджувало волосінь, та не блокувало її рук при закиданні гачка у воду.

Exotac XReel: мононитка - secretsquirrel.com.ua

Виробник дбайливо накрутив на Exotac XReel близько п’ятнадцяти метрів прозорої мононитки ще на заводі. Аби вона не розкрутилася під час транспортування та зберігання вся мононитка запаяна у прозору плівку, яку вам доведеться зрізати перед використанням котушки. Після цього ви можете застосовувати мононитку з розривним навантаженням до 7 кг (15 lb) за призначенням.

Якщо при транспортуванні під плівкою мононитка цілком зручно накручена на котушку, то після пари закидань вона починає займати дещо більше місця. З цієї причини також раджу задуматися чи варто тримати всі 15 метрів на котушці. Якщо дещо зменшити її довжину, мононитка буде дещо глибше накручуватися на котушку, а краї котушки краще утримуватимуть її всередині. Я навіть подумую над тим чи не підготувати кілька відрізів мононитки різного діаметру, та чи не накручувати їх перед застосуванням відповідно до потреби. Проте, знову ж таки, зміна рибальського комплекту всередині Exotac XReel – це тема для окремої публікації.

Нехай слово “всередині” вас не лякає, адже котушка з авіаційного алюмінію та отвори для паркування гачків – це ще не всі переваги котушки від Exotac.

Exotac XReel: передня кришка в закритому стані - secretsquirrel.com.ua

На зовнішній площині Exotac XReel присутній доволі великий логотип виробника. Нехай його розміри та гострі ребра не вводять вас в оману. Вони тут не задля реклами чи марнославства. Цей логотип – ні що інше, як ручки кришки, які дозволяють відкрити внутрішній простір котушки. Впріться пальцями в бічні грані логотипа висотою 4 міліметри та крутіть їх проти годинникової стрілки.

Exotac XReel: передня кришка в відкритому стані - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатиме пустий внутрішній простір Exotac XReel приблизними розмірами 1 х 5 сантиметрів (висота\діаметр). Зверніть увагу на різьбову фіксацію кришки, та на силіконове кільце для герметизації. Завдяки йому внутрішній простір котушки повністю герметичний. Тож можете не перейматися, що ваші металеві гачки й вантажі заіржавіють всередині Exotac XReel навіть під дією хвиль чи після повного занурення.

Exotac XReel: розміщення рибальського приладдя всередині - secretsquirrel.com.ua

Внутрішній простір всередині котушки було передбачено спеціально аби в ньому можна було розмістити комплектне рибальське спорядження, запасну волосінь чи будь-які додаткові елементи: гачки, вантажі, поплавки, мушки, наживку тощо. Тож Exotac XReel, це не просто котушка для намотування волосіні, а й самодостатній комплект рибальського спорядження, що легко може розміститися у вашій кишені.

Exotac XReel: застосування для риболовлі - secretsquirrel.com.ua

Загалом, компактна, якісна та продумана конструкція Exotac XReel роблять цю котушку доволі гнучким комплектом для риболовлі не лише в аварійних чи надзвичайних умовах, а й для дозвілля. Якщо ви любитель порибалити, то закинути котушку в кишеню перед черговим виходом на водойму не складе вам жодних незручностей. І це в рази краще ніж морочитися з вудилищами, котушками й способами їх транспортування.

Разом із цим, великий внутрішній простір дозволяє вам нести з собою кілька комплектів мононитки, вантажів, гачків, поплавків, вертлюгів тощо, що допоможуть вам гнучко підлаштуватися під різноманітні водойми та види риби. Чим гнучкіший ваш комплект спорядження – тим вищі шанси впіймати вечерю. До того ж всі елементи цього комплекту знаходитимуться всередині міцного кейсу з авіаційного алюмінію, тож можете не перейматися за його цілісність та безпеку при транспортуванні. Всі ці нюанси бере на себе Exotac XReel, а вам залишається лише рибалити.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *